Ухвала
від 11.01.2023 по справі 363/160/23
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"11" січня 2023 р. Справа № 363/160/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2023 року слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи Вишгородського РУП ГУНП у Київській області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

До Вишгородського районного суду Київської області надійшла скарга адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи Вишгородського РУП ГУНП у Київській області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення. Свої вимоги обґрунтовує тим, що згідно Договору суборенди автомобіля від 01.09.2022р. № 01/09-01, укладеного між ТОВ «КРАВЁЛ ЛТД», в якому ОСОБА_4 є директором та ТОВ «СПМ КОНСАЛТИНГ» (код ЄДРПОУ 39173408), в період-з 01.09.2022р. по 21.б9.2022р. у зв`язку з виробничою необхідністю, ОСОБА_4 користувався автомобілем NISSAN PATHFINDER (державний реєстраційний номер НОМЕР_1 ). Власником вказаного автомобіля є ОСОБА_5 ( АДРЕСА_1 ), який в свою чергу згідно Договору оренди транспортного засобу від 15.11.2021 р., посвідченого приватним нотаріусом Вишгородського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_6 та зареєстрованого в реєстрі за № 2130, передав автомобіль в оренду ТОВ «СПМ КОНСАЛТИНГ» в термін-до 15 листопада 2026 року. З ранку 21 вересня 2022 р., ОСОБА_4 мав їхати в AT «АСВІО БАНК» для оформлення кредиту. З метою взяти установчі документи товариства, ОСОБА_4 на автомобілі прибув в офіс. Проте, коли через 15 хвилин, він вийшов з будівлі, то з`ясував, що автомобіля на місці де його було припарковано не має. Тому, об 11 год. 29 хв. ОСОБА_4 зателефонував на лінію 102 та повідомив про викрадення автомобіля. На його виклик прибули працівники поліції, які з`ясували, що автомобіль забрав власник автомобіля - ОСОБА_5 . При цьому, ТОВ «СПМ КОНСАЛТИНГ», яке є орендарем даного автомобіля згоди на його вилучення ОСОБА_5 не надавало. В автомобілі знаходились особисті речі ОСОБА_4 , документи, запчастини для ремонту автомобіля та належні ОСОБА_4 грошові-кошти у сумі 90000,00 (дев`яносто тисяч) доларів США. Пізніше працівники поліції повернули ОСОБА_7 під розписку сумку з документам а речі, запчастини від автомобіля та грошові кошти повернуто не було. На сьогодні, ОСОБА_5 , ані особисті речі, ані запчастини від автомобіля, ані грошові кошти ОСОБА_4 не повернено. Станом на 21.09.2022 р. за офіційним курсом. НБУ 90000,00 (дев`яносто тисяч) доларів СЩА дорівнювало 3 290 400,00 (три мільйони двісті дев`яносто тисяч чотириста) грн. Таким чином, дії ОСОБА_5 містять ознаки вчинення кримінального правопорушення передбаченого частиною 5 статті 185 КК України. Згідно заяв від 21.09.2022 р. та від 22.09.2022р., ОСОБА_4 звертався до Вишгородського районного управління поліції ГУНП в Київській області з повідомленням про вчинення крадіжки 21.09.2022 р. з автомобіля, який був в його користуванні. Заява ОСОБА_4 від 21.12.2022 була отримана Вишгородським районним управлінням поліції ГУНП в Київській області, 21.12.2022 р. Незважаючи на це відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, нині, не внесені.

Адвокат ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, від останнього надійшла заява про розгляд скарги без його участі, в якій просив скаргу задовольнити.

Представник Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області та прокурор до суду не з`явились. Про час та місце розгляду скарги повідомлялись належним чином.

Відповідно до ч.3 ст. 306 КПК України розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов`язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого, дізнавача чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність слідчого, дізнавача чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.

Враховуючи строк, передбачений ч.2 ст. 306 КПК України, для розгляду скарги, наявність клопотання особи, яка подала скаргу, слідчий суддя вважає можливим розглянути справу у відсутності осіб, що не з`явилися.

Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя дійшов наступного.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні, окрім іншого, може бути оскаржена бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2, 4 ст. 214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.

Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Статтею 214 КПК України проведення будь-яких перевірок заяви про вчинене кримінальне правопорушення не передбачено. Зі змісту вказаної норми не вбачається жодних винятків щодо наявності у слідчого та прокурора права відмовити у внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань заяви про вчинення кримінального правопорушення.

Слідчим суддею встановлено, що ОСОБА_4 звернувся до Вишгородського РУП ГУ НПУ в Київській області із заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 КК України, яка була отримана 21.12.2022 року Вишгородським РУП ГУНП в Київській області (Ч-853).

Разом з тим, відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за даною заявою внесено не було.

Твердження скарги адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 стороною обвинувачення перед слідчим суддею не спростовано. Дані про внесення відомостей зазначеної заяви про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань суду не надані, відповідний витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань не подано.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч.2 ст.307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: скасування рішення слідчого чи прокурора; зобов`язання припинити дію; зобов`язання вчинити певну дію; відмова у задоволенні скарги.

Враховуючи викладене вище, слідчий суддя дійшов висновку, що скарга адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на бездіяльність уповноважених осіб Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою про вчинення кримінального правопорушення та зобов`язання вчинити певні дії є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 303-307, 371-372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи Вишгородського РУП ГУНП у Київській області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення - задовольнити.

Зобов`язати уповноважену особу Вишгородського РУП ГУНП в Київській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні відомості за заявою ОСОБА_4 про вчинення кримінального правопорушення від 21.12.2022 року (Ч-853).

Копію ухвали надіслати прокурору Вишгородської окружної прокуратури Київської обласної прокуратури, начальнику Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області та скаржнику.

Ухвала слідчого судді набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.01.2023
Оприлюднено17.01.2023
Номер документу108347305
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —363/160/23

Ухвала від 11.01.2023

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Свєтушкіна Д. А.

Ухвала від 09.01.2023

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Свєтушкіна Д. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні