Ухвала
від 12.01.2023 по справі 392/1465/22
МАЛОВИСКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 392/1465/22

Провадження № 2/392/3/23

У Х В А Л А

12 січня 2023 року м. Мала Виска

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

у складі головуючого судді Березія Ю.А.,

секретар Руда А.В.,

з участю позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача адвоката Боруша А.О.,

розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до Відділу освіти, культури, молоді та спорту Смолінської селищної ради про визнання наказу протиправним, скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

В С Т А Н О В И В :

9 січня 2023 року представник позивача адвокат Боруш А.О. надіслав до суду заяву про виправлення описки, у якій просив виправити допущену описку в ухвалі про відкриття провадження у справі від 14.12.2022 року, вірно зазначивши наступне: «Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження. Призначити судове засідання в залі суду на 12 січня 2023 року о 9 годині 30 хвилин».

Заява мотивована положеннями пункту 2 частини 1 статті 274 ЦПК України, відповідно якої у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи, що виникають з трудових відносин.

На думку представника позивача зазначена норма є імперативною, а тому суд не може прийняти з даного питання іншого процесуального рішення.

Крім того, на думку представника позивача, в ухвалі про відкриття провадження суддею чітко не зазначено час і місце провадження судового засідання.

У судовому засіданні позивач і представник позивача підтримали заяву про виправлення описки у судовому рішенні.

Заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

За змістом статті 269 ЦПК України під опискою у судовому рішенні розумується зроблена судом механічна граматична помилка в рішенні, допущена під час його письмово-вербального викладу.

Арифметичною помилкою у судовому рішенні є помилка у визначенні результату підрахунку, пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату, що може суттєво вплинути на вирішення спору.

Аналізуючи фактичні дані, які викладені в ухвалі про відкриття провадження у справі від 14.12.2022 року, судом не виявлено описок чи арифметичних помилок у зазначеному судовому рішенні, що підлягають виправленню в порядку, визначеному статтею 269 ЦПК України.

Відповідно до ухвали про відкриття провадження у справі № 392/1465/22 від 14.12.2022 року, насправді у справі відкрито провадження за правилами загального позовного провадження з посиланням на відповідні норми цивільного процесуального законодавства України, а саме в цілому Розділу ІІІ «Позовне провадження» та безпосередньо Глав 2 та 10 ЦПК України.

Так, відповідно до частини 1 статті 184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.

Позивач має право в позовній заяві заявити клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, якщо такий розгляд допускається цим Кодексом (частина 2 статті 184 ЦПК України).

Згідно з частиною 1 статті 276 ЦПК України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.

Порядок вирішення питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження урегульовано статтею 277 ЦПК України.

Відповідно до частини 1 статті 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

У випадку, передбаченомучастиною другоюстатті 274 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або

2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження (частини 2 статті 277 ЦПК України).

Згідно з частиною 1 статті 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.

У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті (частина 2 статті 274 ЦПК України).

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (частина 3 статті 274 ЦПК України).

Аналіз наведених правових норм дає підставу для висновку про те, що для вирішення питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження на стадії відкриття провадження у справі позивач повинен подати відповідне клопотання.

Перевіркою змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів встановлено, що у цих матеріалах клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, а тому відкриваючи провадження у справі за правилами загального позовного провадження, суд керувався положеннями статей 184, 187 ЦПК України.

Щодо імперативності положень статті 274 ЦПК України, суд зазначає, що відповідно до приписів статей 2, 3 10 ЦПК України будь-яка норма, яку містить Цивільний процесуальний кодекс України, для суду має обов`язковий характер, оскільки згідно з частиною 2 статті 263 ЦПК України законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

Дата та час проведення судового засідання в ухвалі про відкриття провадження у справі зазначена з урахуванням теперішніх умов об`єктивного характеру, в яких працює суд та здійснюється правосуддя, а саме умови воєнного стану, значного навантаження та інтенсивності в роботі, а також аварійних відключень приміщення суду від електроенергії, що ускладнюють роботу суду.

Керуючись статтями 197, 269 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В :

Представникові позивача адвокату Борушу Андрію Олександровичу відмовити у задоволенні заяви про виправлення описки.

На ухвалу може бути подана апеляція протягом 15 днів з дня її проголошення.

Головуючий

суддя

СудМаловисківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення12.01.2023
Оприлюднено13.01.2023
Номер документу108355297
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них

Судовий реєстр по справі —392/1465/22

Рішення від 26.01.2023

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 17.01.2023

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 12.01.2023

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

Ухвала від 14.12.2022

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Березій Ю. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні