ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 620/11759/21
У Х В А Л А
про відмову у відкритті апеляційного провадження
11 січня 2023 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі судді-доповідача Глущенко Я.Б., суддів Горяйнова А.М., Пилипенко О.Є., перевіривши матеріали апеляційної скарги Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Десна" на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 29 листопада 2021 року в справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Десна" про застосування заходів реагування, -
У С Т А Н О В И В:
У вересні 2021 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області звернулося у суд з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Десна" (далі - відповідач, апелянт) про застосування заходів реагування.
Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 29 листопада 2021 року позов задоволено.
Не погоджуючись із рішенням суду, 08 листопада 2022 року відповідач подав апеляційну скаргу.
Ухвалою апеляційного суду від 05 грудня 2022 року визнано причини пропуску строку на апеляційне оскарження неповажними, скаргу залишено без руху через невідповідність вимогам статей 295 та 296 Кодексу адміністративного судочинства України, апелянту запропоновано протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали подати заяву із зазначенням інших поважних причин пропущення процесуального строку.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про отримання поштового відправлення ухвала суду отримана апелянтом 12 грудня 2022 року.
Таким чином, останній день строка на усунення недоліків апеляційної скарги припадає на 22 грудня 2022 року.
Згідно з частиною 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
За змістом процесуального закону поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджені належними доказами.
Положеннями частини 2 статті 44 та частини 1 статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасники справи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки, усі учасники судового процесу є рівними перед законом і судом та не можуть мати будь-яких привілеїв.
Відповідно до пункту 6 частини 5 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Практика Європейського суду з прав людини також свідчить про те, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків на звернення до суду за захистом порушених прав (справа «Стаббігс на інші проти Великобританії», справа «Девеер проти Бельгії»).
Отже, встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не забезпечив оскарження у встановленому законом порядку рішення суду першої інстанції, відносини стають стабільними із набранням законної сили рішенням суду.
Лише наявність об`єктивних перешкод для своєчасної реалізації прав щодо оскарження судового рішення у апеляційному порядку в строк, встановлений процесуальним законом, може бути підставою для висновку про пропуск строку апеляційного оскарження з поважних причин.
Станом на 11 січня 2023 року скаржником не подано заяви про поновлення строків на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції із зазначенням поважних причин пропущення процесуального строку.
Отже, наявні правові підстави для відмови у відкритті апеляційного провадження та повернення скаржнику апеляційної скарги.
Керуючись статтями 169, 248, 299, 321, 325, 328, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Десна" на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 29 листопада 2021 року в справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Десна" про застосування заходів реагування - відмовити.
Повернути апелянтові апеляційну скаргу та додані до неї матеріали.
Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя-доповідач Я.Б. Глущенко
Судді А.М. Горяйнов
О.Є. Пилипенко
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2023 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 108366705 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо цивільного захисту |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Глущенко Яна Борисівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні