Справа №443/45/23
Провадження №2/443/149/23
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 січня 2023 року суддя Жидачівського районного суду Львівської області Сливка С.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Жидачівської міської ради Львівської області про встановлення факту спільного проживання зі спадкодавцем та визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернуласядо Жидачівськогорайонного судуЛьвівської областііз позовом до Жидачівської міської ради Львівської області про встановлення факту спільного проживання зі спадкодавцем та визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом.
Відповідно дост.4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Порядок звернення до суду з позовною заявою урегульованийЦПК України. Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, зокрема, щодо юрисдикції.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободгарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Відповідно до ч.4ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно п.п. 2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день звернення до суду становила 992,40 грн.
За поданнядо судупозовної заявимайнового характеру,яка поданафізичною особою,сплачується судовийзбір врозмірі 1відсоток цінипозову,але неменше 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осібта небільше 5розмірів прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб(п.п.1п.1ч.2ст.4Закону України «Про судовий збір»).
Відповідно доч.3ст.6Закону України«Про судовийзбір»,за поданняпозовної заяви,що маєодночасно майновийі немайновийхарактер,судовий збірсплачується заставками,встановленими дляпозовних заявмайнового танемайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач просить визнати: встановити факт її спільного проживання із дядьком ОСОБА_2 у житловому будинку АДРЕСА_1 з січня 2008 року по день його смерті, яка наступила ІНФОРМАЦІЯ_1 ; визнати за нею в порядку спадкування за законом право власності на земельний пай, який належав ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і який належав йому на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія ІІІ-ЛВ №060752, тобто позовна заява містить дві позовні вимоги, одну вимогу майнового характеру та одну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п. 9 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Суддею встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а саме:
- судовий збір за подання позовної заяви сплачений не в повному розмірі, оскільки позовна заява містить одночасно одну вимогу немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру, однак позивачем судовий збір сплачений тільки за одну вимогу у розмірі 992,40 грн. та не сплачено судовий збір за другу позовну вимогу у розмірі 992,40 грн;
- матеріали справине місятьпідтвердження позивачапро попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.185 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
позовну заяву ОСОБА_1 доЖидачівської міськоїради Львівськоїобласті провстановлення фактуспільного проживаннязі спадкодавцемта визнанняправа власностіна майнов порядкуспадкування зазаконом залишити без руху, надавши позивачу термін для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя С.І. Сливка
Суд | Жидачівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2023 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 108368628 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Жидачівський районний суд Львівської області
СЛИВКА С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні