Ухвала
від 10.01.2023 по справі 320/97/23
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

10 січня 2023 року Київ № 320/97/23

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю Твій Газзбут до Антимонопольного комітету України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України та товариство з обмеженою відповідальністю Нью стрім енерджі про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

адвокат Ткаченко Р. Ю. в інтересах ТОВ Твій Газзбут звернувся до суду з вимогами до АМК України про визнання протиправним та скасування рішення Постійно діючої адміністративної колегії АМК України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель №7193-р/пк-пз від 06.12.2022 та зобов`язання АМК України повторно розглянути скаргу ТОВ Твій Газзбут від 21.11.2022 №200-Сл-79589-1122 з урахуванням рішення КОАС, ухваленого за результатами розгляду позовної заяви ТОВ Твій Газзбут №26/12/2022-1 від 26.12.2022.

Розглянувши подані документи та матеріали позову, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху із наданням заявнику десятиденного строку для усунення її недоліків шляхом подання позову у новій редакції із зазначенням у ньому:

обставин, якими обґрунтовані заявлені вимоги з посиланням на докази, якими ці обставини підтверджені, в тому числі фінансової звітності за 2022 з визначенням вартості чистих активів відповідно до останньої затвердженої фінансової звітності учасника та/або протокол загальних зборів з зазначенням особи, уповноваженої на укладання договору за результатом розгляду процедури закупівлі; уточнення вимог п. 3 резолютивної частини із зазначенням дати рішення суду, ухваленого на користь позиача; представлення суду копії Указу Президента України від 24.06.2021 №266/2021 Про рішення РНБО України від 18.06.2021 Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) та письмових пояснень незазначення в тендерній документації інформації щодо накладення персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) на кіцевого бенефіціарного власника позивача; подання оригіналу квитанції про сплату судового збору у розмірі 2684,00 грн. за другу вимогу немайнового характеру; подання належним чином засвідчених копій документів на підтвердження повноважень директора ТОВ Твій Газзбут на видачу довіреності від імені товариства (статут, рішення загальних зборів про обрання Лавриненко Н. директором ТОВ Твій Газзбут, наказ про прийняття обов`язків директора товариства тощо).

При цьому, щодо повноважень представника ТОВ Твій Газзбут, суд зазначає наступне:

відповідно до ч.1 ст. 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно із ч.1 ст. 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

За визначенням положень ч.3 ст.55 КАСУ юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.59 КАСУ повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені: довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Повноваження на ведення справи в суді дає представникові право на вчинення від імені особи, яку він представляє, усіх процесуальних дій, які може вчинити ця особа. Повноваження представника чинні протягом часу провадження у справі, якщо інший строк не зазначено у довіреності.

Частиною 4 ст. 59 КАС України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданими відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність від 05.07.2012 № 5076-VI під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема: представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.

Згідно з ч.1 ст. 26 Закону №5076 адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2)довіреність; 3)ордер; 4)доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Отже, наведеними положеннями КАС України унормовано порядок звернення до суду із позовною заявою юридичної особи особисто та/або через представника.

Як вбачається з позовної заяви, остання підписана представником позивача - Ткаченком Р., на підтвердження повноважень якого надана довіреність ТОВ Твій Газзбут №191/22 від 01.09.2022, яка підписана Лавриненко Н., без відповідного підтвердження повноважень останньої.

Однак, в силу вимог ч.3 ст.55 КАСУ директорові на підтвердження своїх повноважень як представника в адміністративній справі необхідно було надати статут, рішення зборів засновників про його призначення, договір (контракт), у якому передбачено право приймати участь у розгляді справи від імені товариства без додаткового уповноваження.

Крім того, суд при ухваленні даного рішення використовує правові висновки, викладені у рішенні Верховного Суду № 160/6823/19 від 03.02.2020 щодо участі юридичної особи у розгляді справи в порядку самопредставництва. Так, Верховний Суд звернув увагу, що змінами, внесеними до КАС Законом № 309-IX розширено перелік випадків самопредставництва юридичної особи, суб`єкта владних повноважень і визначено, що «юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені» а також визначено перелік документів, що можуть підтвердити відповідні повноваження це закон, статут, положення, трудовий договір (контракт).

Також, за позицією колегії суддів КАС, допуск відповідної особи до участі у справі можливий лише у випадку сукупної наявності обох цих умов.

Отже, щоб визнати особу такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначено її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень) без додаткового уповноваження (справа № 160/6823/19 ВС) та наявність відповідного документа.

За приписами ч.5 ст.242 КАСУ, такі висновки є обов`язковими для суду.

Таким чином, в порядку усунення недоліків позовної заяви заявнику необхідно подати належним чином засвідчені копії документів на підтвердження повноважень директора ТОВ Твій Газзбут на видачу довіреності від імені товариства (статут, рішення загальних зборів про обрання Лавриненко Н. директором ТОВ Твій Газзбут, наказ про прийняття обов`язків директора товариства тощо).

Крім того, правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

На підставі з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом на 1 січня 2022 року, становить 2684,00 грн.

У позовній заяві міститься дві вимоги немайнового характеру, однак судовим збором оплачена лише одна, у зв`язку з чим заявнику в порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно оплатити судовий збір за другу вимогу немайнового характеру у сумі 2684,00 грн.

Відповідно до ч.13 ст. 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

З огляду на те, що матеріали позовної заяви оформлені не належним чином, чого вимагає КАС України, суддя визнав за необхідне залишити позовну заяву без руху.

Керуючись ст.ст. 161, 169, 171, 243, 248 КАС України, суд

у х в а л и в:

позовну заяву адвоката Ткаченка Романа Юрійовича в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю Твій Газзбут до Антимонопольного комітету України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України та товариство з обмеженою відповідальністю Нью стрім енерджі про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити заявнику п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Брагіна О.Є.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.01.2023
Оприлюднено16.01.2023
Номер документу108371503
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо

Судовий реєстр по справі —320/97/23

Ухвала від 08.04.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кочанова П.В.

Ухвала від 25.01.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

Ухвала від 10.01.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні