ГОЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Провадження № 2/557/62/2023

Справа № 557/1410/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2023 року смт Гоща

Гощанський районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді Тишкуна П.В.

секретар судового засідання Гуменюк Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Гоща в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

Короткий зміст позовних вимог

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

В обгрунтування свої позовних вимог посилається на те, що з відповідачем перебувають у шлюбі, який було зареєстровано 10 травня 2007 року Симонівською сільською радою Гощанського району Рівненської області, про що зроблено актовий запис №04, свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1 .

Від шлюбу мають двоє неповнолітніх дітей доньок ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 , видане 11.07.2014 року виконавчим комітетом Симонівської сільської ради Гощанського району Рівненської області та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , свідоцтво про народження серії НОМЕР_3 , видане 12.05.2009 року Симонівською сільською радою Гощанського району Рівненської області.

Зазначає, що причиною її звернення до суду з вищевказаним позовом є те, що сім`я з відповідачем фактично не існує. Причиною розпаду сім`ї стали відсутність взаєморозуміння між ними та взаємних інтересів, а також різні погляди на життя. Вони втратили почуття поваги та любові один до одного. На даний час спільного господарства не ведуть, подружніх стосунків не підтримують і не бажають їх поновлювати. Примирення між ними неможливе. Вважає, що шлюб існує лише формально, подальше спільне життя та збереження шлюбу є неможливим та буде суперечити її інтересам та інтересах неповнолітніх дітей, просить шлюб розірвати. Майнових претензій одне до одного не мають. Спір щодо місця проживання неповнолітніх дітей відсутній.

Питання про відновлення дошлюбного прізвища не ставить.

Процесуальні дії у справі.

Ухвалою Гощанського районного суду від 29.11.2022 було відкрито провадження по справі, призначено справу до розгляду на 11.01.2023 у порядку спрощеного провадження з викликом сторін та надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.

Інші процесуальні дії по справі судом не здійснювалися.

Розгляд справи проведено у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до статті 279 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) з повідомленням сторін.

Заяви (клопотання) учасників справи.

Позивач в судове засідання не з`явилася, але подала до суду заяву у якій просить справу розглянути у її відсутності, позов підтримала повністю і просила його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явився. До початку розгляду справи по суті подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Згідно поданої заяви, позовні вимоги визнав повністю, не заперечує щодо розірвання шлюбу.

У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку з розглядом справи за відсутності сторін фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази у справі за принципами встановленими ст. 89 ЦПК України, вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Кожна особамає правов порядку,встановленому законом,звернутися зазахистом своїхпорушених,невизнаних абооспорюваних прав,свобод чиінтересів (ч.1.ст. 4 ЦПК України).

Суд розглядає цивільні справи не інакше, як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК України в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі (ч. 1 ст. 13 ЦПК України).

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Сторони перебувають у шлюбі, який зареєстрований 10 травня 2007 року Симонівською сільською радою Гощанського району Рівненської області, про що зроблено актовий запис №04, свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1 .

Від шлюбу сторони мають двоє неповнолітніх дітей: донька ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , свідоцтво про народження серії НОМЕР_3 , видане 12.05.2009 року Симонівською сільською радою Гощанського району Рівненської області донька ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 , видане 11.07.2014 року виконавчим комітетом Симонівської сільської ради Гощанського району Рівненської області.

Неповнолітні діти сторін проживають разом з позивачем за адресою: АДРЕСА_1 , про що свідчать витяги з реєстру територіальної громади №№2022/000869130 та 2022/000869142 від 21.10.2022.

Оцінка суду доказів та аргументів сторін. Мотиви застосування норм права судом.

Спірні правовідносини, які виникли між сторонами, регулюються Сімейним кодексомУкраїни (далі - СК України).

Відповідно до ст.51 Конституції України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка, а відповідно до ст.56 СК України, кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Аналогічне положення містить ч.1 ст.24 Сімейного кодексу України, в якій також зазначено, що примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Статтею 5 Протоколу №7 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» встановлено, що кожен із подружжя у відносинах між собою користується рівними правами та обов`язками цивільного характеру, що виникають зі вступу в шлюб, перебування в шлюбі та щодо його розірвання.

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання, згідно ч.2 ст.104 Сімейного кодексу України.

Судом встановлено, що сторони спільного господарства не ведуть, подружніх стосунків не підтримують і шлюб між ними фактично припинено. Спроби відновити шлюбні відносини не роблять. Причиною розпаду сім`ї стали відсутність взаєморозуміння, різні погляди на життєві цінності та небажання сторін порозумітися.

А відтак, суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки, у зв`язку із чим визнає причину розірвання шлюбу поважною і розриває шлюб між сторонами без вжиття заходів щодо примирення.

Відповідно до ч.3 ст.105 СКУкраїни шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Згідно зі ст.110 СКУкраїни позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

Відповідно до ч.2 ст.112 СКУкраїни суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Позовних вимог щодо порядку виховання та утримання неповнолітніх дітей, поділу спільного майна сторін не заявлено.

Частиною 2 ст.114Сімейного кодексу України передбачено, що у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Згідно з ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Частиною 1 ст.142ЦПК України передбачено, що у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Отже, у зв`язку із визнанням відповідачем позову до початку розгляду справи по суті і задоволенням позовних вимог, з відповідача підлягає стягненню на користь позивача судовий збір у розмірі 496,20 грн., сплачений позивачем під час звернення з позовом до суду, інші 50% судового збору в розмірі 496,20 грн. слід повернути позивачеві з державного бюджету.

На підставі ст.ст.104,105, 110, 113 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 142, 211, 247, 258, 263-265, 273 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.

Розірвати шлюбміжОСОБА_1 та ОСОБА_2 , який був зареєстрований 10 травня 2007 року Симонівською сільською радою Гощанського району Рівненської області, про що зроблено актовий запис №04

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 сплачений нею судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривні 20 коп.

Зобов`язатиГоловне управлінняДержавної казначейськоїслужби уРівненській областіповернути позивачуОСОБА_1 з державного бюджету 50% відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову згідно квитанції №72 від 04.11.2022 року, що становить 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 (двадцять) копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Рівненського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач: ОСОБА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 .

Відповідач: ОСОБА_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Суддя П.В.Тишкун

Дата ухвалення рішення 11.01.2023
Оприлюднено 16.01.2023

Судовий реєстр по справі 557/1410/22

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Рішення від 11.01.2023 Гощанський районний суд Рівненської області Цивільне
Ухвала від 29.11.2022 Гощанський районний суд Рівненської області Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 557/1410/22

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону