Справа № 683/105/23
1-кс/683/40/2023
У Х В А Л А
11 січня 2023 року слідчий суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про арешт майна у кримінальному провадженні, 11.01.2023 року внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023243100000014 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України,
В С Т А Н О В И В:
11 січня 2023 року до Старокостянтинівського районного суду надійшло зазначене клопотання слідчого СВ ВП №1 ХРУП ГУ НП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Хмельницької окружної прокуратури ОСОБА_4 . В обґрунтування клопотання зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено, що 10 січня 2023 року близько 14 год. 20 хв., ОСОБА_5 , 1976 р.н., перебуваючи на території лісового насадження Старокостянтинівського лісництва, що поблизу с. Морозівка Миролюбненської ОТГ Хмельницького району, здійснив незаконну порубку лісу, а саме зріз 2 дерев породи «Сосна», за допомогою ручної ножової пилки, чим спричинив майнової шкоди Старокостянтинівському лісовому господарству.
11.01.2023р. за даним фактом розпочато досудове розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023243100000014 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України.
В ході реагування на вказане повідомлення, перебуваючи на території лісового насадження Старокостянтинівського лісництва, що поблизу с. Морозівка Миролюбненської ОТГ Хмельницького району виявлено, що дійсно гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за допомогою ручної ножової пилки, здійснив зріз двох стовбурів деревини породи «Сосна». В ході проведення огляду місця події встановлено, що дерево № 1 перебуває у сиростоячому стані, деревина із чітко вираженим твердим стовбуром з гілками, які утворюють крону, стовбур повністю відокремлений від кореня. Діаметр пня в корі біля шийки кореня становить 21 см, загальна довжина колоди становить близько 18 м. Дерево № 2 у сиростоячому стані, повністю відокремлене від кореня, загальна довжина стовбуру - 15 м, діаметр в корі біля шийки кореня становить 23 см, після проведення огляду дві колоди деревини породи «Сосна» передано лісничому ОСОБА_6 на відповідальне зберігання, а саме в АДРЕСА_1 . Крім того, в ході огляду здійснено контрольні зрізи із колод та пнів дерев породи «Сосна», зовнішню сторону яких (місце зрізу) позначено літерою «З» та пронумеровано у відповідності до порядкового числа в ході огляду. У подальшому виявлено та вилучено ножову пилку без маркувальних позначень, яка являє собою широку поперечну ножівку з пластиковою ручкою.
11.01.2023р. постановою слідчого дві колоди деревини породи «Сосна», ножову пилку та контрольні зрізи із колод та пнів дерев породи «Сосна» визнано речовими доказами.
З метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, у даному провадженні є потреба у проведенні відповідних судових експертиз, що має суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а тому виникла необхідність накласти арешт на вилучені речі та предмети.
Слідчий у судове засідання не прибув і звернувся до суду із заявою, в якій клопотання підтримує та просить розглядати без його участі. Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з такого.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно з ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому КПК України порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
У судовому засіданні встановлено, що в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні №12023243100000014 від 11.01.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України, під час проведення огляду місця події 11.01.2023 року вилучено дві колоди деревини породи «Сосна», контрольні зрізи із колод та пнів дерев породи «Сосна», зовнішню сторону яких позначено літерою «З», та ножову пилку, яка являє собою широку поперечну ножівку із пластиковою ручкою, та визнано речовими доказами в кримінальному провадженні.
Речові докази, а саме дві колоди деревини породи «Сосна», передано ліснику ОСОБА_6 на відповідальне зберігання в АДРЕСА_1 .
Зрізи зі стовбурів та пнів дерев породи «Сосна», які поміщено до сейф-пакету №7331310 і сейф-пакету №7331311, та ножову пилку, яку поміщено до сейф-пакету №7331312, передано до камери зберігання речових доказів ВП №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області, що по вул. Попова,2 м.Старокостянтинів. Ураховуючи викладене, з метою збереження речових доказів необхідно накласти арешт на зазначене майно.
Керуючись ст.ст.131-132, 170-173 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити. Накласти арешт на вилучене під час проведення огляду місця події 11.01.2023 року майно, а саме: контрольні зрізи із колод та пнів дерев породи «Сосна», зовнішню сторону яких позначено літерою «З», та ножову пилку, яка являє собою широку поперечну ножівку із пластиковою ручкою.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя
Суд | Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2023 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 108376920 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Андрощук Є. М.
Кримінальне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Андрощук Є. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні