1-в/465/85/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.01.2023 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника КНП ЛОР «ЛОКПЛ», лікуючого лікаря ОСОБА_4 ,
особи, стосовно якої подано заяву, ОСОБА_5 ,
захисника адвоката ОСОБА_6 ,
розглянувши у судовому засіданні у м. Львові заяву заступника генерального директора Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня ОСОБА_7 та лікаря-психіатра ОСОБА_8 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Дзерджинськ, Донецької області, без місця реєстрації, який проживав по АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.4 ст.296 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Заступник генерального директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_7 та лікуючий лікар-психіатр ОСОБА_8 звернулися до суду із заявою про продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування заяви покликаються на те, що з ОСОБА_5 евакуйований з м.Харкова та з 21.07.2022 року до даного часуперебуває уКомунальному некомерційномупідприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» на лікуванні, до якого на підставі ухвали Октябрського районного суду м.Полтави від 08.07.2022 року застосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом.
Внаслідок проведеного комплексного лікування: рисперідон, клозапін, аріпіпразол, симптоматичне, реабілітаційні заходи: прогулянки в прогулянковому дворику у супроводі медперсоналу, перегляд телепередач, читання книг, психічний стан хворого незначно покращився: в свідомості. Мовний контакт малопродуктивний. В розмові веде себе спокійно. На запитання відповідає часто не по суті, плутано. Мова емоційно збіднена, сповільнена. Мислення сповільнене за темпом, паралогічне, стереотипне, тривожно забарвлене. Настрій знижений. Емоційно напружений, дещо тривожний. Своїх внутрішніх переживань повністю не розкриває. Активно маячні ідеї не продукує, наявність обманів сприйняття заперечує як зараз, так і в минулому. Судження примітивні, предметно-конкретні. На перший план у клінічній картині виступає дефіцитарна симптоматика: є пасивним, безініціативним, з іншими пацієнтами спілкується вибірково, коло інтересів в основому обмежене задоволенням власних потреб, не включається в трудові процеси по відділенню, реальних планів на майбутне не будує. Критика до своєї хвороби та скоєного правопорушення відсутня.
20.12.2022 року ОСОБА_5 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів, яка прийшла до висновку, що ОСОБА_5 на даний час страждає: "Параноїдною шизофренією, безперервний тип перебігу, виражений емоційно-вольовий дефект ". У зв`язку з відсутністю значного покращення психічного стану, напруженістю, тривожністю, відсутністю критики до свого хворобливого стану та скоєного правопорушення, за своїм психічним станом потребує подальшого застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
Враховуючи вищевикладене, просять заяву задоволити.
В судовому засіданні представник заявника лікар-психіатр ОСОБА_8 заяву підтримала з мотивів, зазначених у заяві, та зазначила, що хворий ОСОБА_5 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
Прокурор в судовому засіданні заяву підтримала.
ОСОБА_5 та його захисник ОСОБА_6 в судовому засіданні не заперечили щодо задоволення заяви.
Заслухавши думку прокурора, захисника, лікуючого лікаря-психіатра - представника КНП ЛОР «ЛОКПЛ», хворого ОСОБА_5 , дослідивши матеріали заяви, суд вважає, що заяву слід задовольнити, виходячи з такого.
Згідно з ч.1 ст.95КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за письмовою заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Згідно з вимогами ст.514 КПК України, продовження зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосованих заходах медичного характеру.
Відповідно до ч. 1- 3 ст.17Закону України«Про психіатричнудопомогу» перебування особи в закладі з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку може здійснюватися лише протягом часу наявності підстав, за якими було проведено госпіталізацію. Особа, яку було госпіталізовано до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, повинна оглядатися комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на місяць з часу госпіталізації з метою встановлення наявності підстав для продовження чи припинення такої госпіталізації. У разі необхідності продовження госпіталізації в примусовому порядку понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження такої госпіталізації. До заяви, в якій повинні бути викладені підстави госпіталізації особи до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, передбачені статтею 14 цього Закону, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обгрунтування про необхідність продовження такої госпіталізації. В подальшому продовження госпіталізації особи в закладі з надання психіатричної допомоги проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Згідно з ст.19Закону «Пропсихіатричну допомогу» питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи іншого законного представника, у разі якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.
Судом встановлено, що у Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» з 21.07.2022 року до даного часуперебуває уКомунальному некомерційномупідприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» на лікуванні, до якого на підставі ухвали Октябрського районного суду м.Полтави від 08.07.2022 року застосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом.
Внаслідок проведеного до даного часу комплексного лікування та реабілітаційних заходів не вдалося досягнути стабільності психічного стану пацієнта ОСОБА_5 та ознак його повноцінної ремісії.
20.12.2022 року ОСОБА_5 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів, яка прийшла до висновку, що ОСОБА_5 на даний час страждає: "Параноїдною шизофренією, безперервний тип перебігу, виражений емоційно-вольовий дефект ". У зв`язку з відсутністю значного покращення психічного стану, напруженістю, тривожністю, відсутністю критики до свого хворобливого стану та скоєного правопорушення, за своїм психічним станом потребує подальшого застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
До наданої суду заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №197 від 20.12.2022 року, який містить обґрунтування про необхідність продовження такої госпіталізації, що є підставою для продовження примусового лікування.
Враховуючи висновок лікарів-психіатрів, пояснення лікаря-психіатра, надані в судовому засіданні, відповідно до яких досягти повноцінної ремісії у психічному стані хворого ОСОБА_5 не вдалося, змін на помітне покращення не відбулося, психічний стан залишається нестабільним, думку інших учасників процесу, суд приходить до висновку, що заяву заступника генерального директора Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня ОСОБА_7 та лікаря-психіатра ОСОБА_8 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 слід задоволити.
Керуючись ст.ст.92-95 КК України, ст.ст.512, 514 КПК України, ст.ст.17, 19 Закону України Про психіатричну допомогу, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву заступника генерального директора Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня ОСОБА_7 та та лікаря-психіатра ОСОБА_8 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задоволити.
Продовжити застосування примусового заходу медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Дзерджинськ, Донецької області, без місця реєстрації, який проживав по АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.4 ст.296 КК України.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2023 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 108383448 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Марків Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні