Справа № 185/549/23
Провадження № 2-о/185/68/23
У Х В А Л А
16 січня 2023 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Болдирєва У.М., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
В С Т А Н О В И В:
06 січня 2023 року до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області суду надійшла заява ОСОБА_1 , подана в порядку окремого провадження. Згідно відмітки на конверті заява здана на пошту 28 грудня 2022 року.
12 січня 2023 року здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями.
Відповідно до положень пункту 7 частини 4 статті 185 ЦПК України, заява повертається, якщо до заяви не додано доказів вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, коли такі заходи є обов`язковими згідно із законом.
За змістом постанови Верховного Суду від 01 березня 2021 року у справі № 473/1878/19, суд не може підміняти орган, до компетенції якого належить вчинення певних дій.
Заявник просить встановити факт належності йому правовстановлюючого документу трудової книжки НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявник посилається на те, що при заповненні трудової книжки була помилково зазначена дата його народження ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка не співпадає з датою його народження згідно паспорта та інших документів ІНФОРМАЦІЯ_3 . Через цю невідповідність йому було відмовлено у призначенні пенсії.
При цьому діючим законодавством передбачений позасудовий порядок вирішення питання про виправлення помилкових записів у трудовій книжці.
На теперішній час є чинною Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України № 58 від 29 липня 1993 року (далі Інструкція).
Згідноз пунктом2.13Інструкції, зміназаписів утрудових книжкахпро прізвище,ім`я,по батьковіі датународження виконуєтьсявласником абоуповноваженим ниморганом заостаннім місцем роботи на підставі документів(паспорта,свідоцтва про народження, про шлюб, про розірванняшлюбу, про зміну прізвища, ім`я та по батькові тощо) і зпосиланням наномер ідату цихдокументів. Зазначені зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище або ім`я, по батькові, дата народження і записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряються підписом керівника підприємства або печаткою відділу кадрів.
Відповідно до положень статті 318 ЦПК України, у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, повинні бути зазначені причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт, докази, що підтверджують факт.
Заява ОСОБА_1 не відповідає зазначеним вимогам, оскільки в ній не зазначено причини неможливості звернення заявника до уповноваженого органу за останнім місцем роботи з метою зміни запису у трудовій книжці про його дату народження відповідно до пункту 2.13 Інструкції.
З наданої заявником копії трудової книжки видно, що останнім місцем його роботи був Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Байдиківка», ЄДРПОУ 34136314 (попередня назва Позашкільний заклад оздоровлення та відпочинку «Орлятко»). Зазначена юридична особа не є припиненою, заявник має можливість звернення до керівника цього закладу чи відділу кадрів з метою внесення змін до запису у трудовій книжці про дату його народження на підставі паспорта.
З доданих до заяви документів видно, що підставою для відмови заявнику у призначенні пенсії є невідповідність дати народження заявника, зазначеної у трудовій книжці, даті його народження згідно паспорта.
При цьому існує можливість вирішення цієї проблеми у позасудовому порядку шляхом внесення змін до запису у трудовій книжці за останнім місцем роботи заявника та повторного звернення до Пенсійного фонду.
Матеріали заяви не містять доказів вжиття заявником заходів щодо внесення змін до запису у трудовій книжці згідно з положеннями Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України № 58 від 29 липня 1993 року. Тому заява підлягає поверненню.
Керуючись пунктом 7 частини 4статті 185 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Повернути заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається Дніпровському апеляційному суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Cуддя У.М. Болдирєва
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2023 |
Оприлюднено | 17.01.2023 |
Номер документу | 108394479 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні