ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"11" січня 2023 р. Cправа № 902/1141/22
Господарський суд Вінницької області у складі головуючого судді Маслія І.В., розглянувши без виклику сторін за наявними матеріалами в порядку спрощеного позовного провадження матеріали господарської справи
за позовом: Фізичної особи - підприємця Немировського Павла Григоровича ( АДРЕСА_1 )
до: Комунального підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Іллінецької міської ради Вінницької області (вул. Вільшанська, буд. 48, м. Іллінці, Вінницька обл., 22700)
про стягнення 106324,88 грн.
В С Т А Н О В И В :
Фізична особа - підприємець Немировський Павло Григорович звернувся до Господарського суду Вінницької області з позовом до Комунального підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Іллінецької міської ради Вінницької області про стягнення заборгованості у розмірі 106 324.88 грн., з якої 83 202,00 грн - основного боргу, 20 490,05 грн - інфляційного збільшення та 2 632,83 грн - 3 % річних.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем умов договору підряду №159 від 24.12.2020, в частині оплати за виконані будівельні роботи.
Ухвалою суду від 11.11.2022 за вказаним позовом відкрито провадження у справі №902/1141/22 в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання). Даною ухвалою встановлено сторонам строки для вчинення процесуальних дій, зокрема, на подання відповідачем відзиву на позовну заяву.
Вказана ухвала направлена позивачу на електронну адресу зазначену в позовній заяві.
Відповідачу ухвала про відкриття провадження у справі вручена 14.11.2022, що підтверджується витягом із сайту Укрпошта про відстеження поштових відправлень наявного в матеріалах справи.
Статтею 42 Господарського процесуального кодексу України визначено права та обов`язки учасників судового процесу, зокрема учасники справи зобов`язані: виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази тощо.
У визначений судом строк відзиву відповідача на позовну заяву до суду не надійшло.
Враховуючи положення ст.ст. 13, 74 ГПК України якими в господарському судочинстві реалізовано конституційний принцип змагальності судового процесу, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та заперечень та здійснені всі необхідні дії для забезпечення сторонами реалізації своїх процесуальних прав.
За частиною 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Аналогічна норма міститься у частині 9 статті 165 ГПК України.
Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів частини 9 статті 165 та частини 2 статті 178 ГПК України.
Розглядаючи дану справу, суд з урахуванням ч. 2 ст. 11 ГПК України та ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" приймає до уваги припис ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, якою закріплене право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку.
Розглянувши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
24.12.2020 між Фізичною особою - підприємцем Немировським Павлом Григоровичем (позивач, в договорі Підрядник) та Комунальним підприємством "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Іллінецької міської ради Вінницької області (відповідач, в договорі Замовник) укладено Договір підряду №159 (далі Договір), згідно п 1.1. якого Замовник доручає, а Підрядник, на свій страх і ризик, в межах договірної ціни приймає на себе обов`язки, власними або залученими силами, виконувати додаткові роботи по об`єкту: Капітальний ремонт Сороцької амбулаторії загальної практики сімейної медицини КП «ЦПМ СД» Іллінецької міської ради по вул. Гагаріна, 5 в с. Сорока, Іллінецького району, Вінницької області (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45000000-7 Будівельні роботи та поточний ремонт).
Ціна Договору визначена на підставі договірної ціни, яка є невід`ємною частиною Договору. Договірна ціна складає - 658 000,00 грн без ПДВ. Ціна робіт визначається згідно з національними стандартами, будівельними нормами та правилами. Сума фінансування в 2020 році визначається згідно календарного графіка виконання робіт та становить 452 215,00 грн. Сума фінансування в 2021 визначається згідно календарного графіка виконання робіт та становить 205 785,00 грн. Ціна Договору враховує усі витрати Підрядника на виконання предмету Договору (п. 2.1. - 2.4. Договору).
Ціна Договору може бути збільшена за взаємною згодою Сторін згідно діючого законодавства України. В такому разі, зміна ціни Договору повинна бути оформлена шляхом укладання додаткової угоди з наданням необхідних обґрунтувань та розрахунків. Фінансування робіт здійснюється за рахунок коштів з місцевого бюджету. Замовник має право скорегувати план використання коштів протягом поточного року у разі внесення змін в річний план фінансування головним розпорядником коштів в частині уточнення видатків на фінансування робіт, пов`язаних з будівництвом нових та ремонтом автомобільних доріг, а також із урахуванням наявних у нього коштів відповідно до фінансування робіт головним розпорядником коштів. Одночасно із уточненням плану використання коштів Сторони вносять зміни в умови Договору та оформляють ці зміни шляхом укладання додаткових Угод (п. 2.6 та п. 2.7. Договору).
Розрахунки по даному Договору проводяться у відповідності до Бюджетного кодексу України в межах та за рахунок коштів, перерахованих розпорядником коштів, передбачених для фінансування предмету Договору шляхом поетапної оплати Замовником виконаних робіт після підписання Сторонами довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3, акту приймання виконаних робіт за формою КБ-2в, складених Підрядником відповідно до вимог ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013, в межах ціни цього Договору, у строк до 10 (десять) календарних днів (п. 3.2. Договору).
Терміни виконання робіт за цим Договором, а також їх окремих обсягів (об`єктів, етапів, видів), визначаються Графіком виконання робіт (далі - «Графік»), який оформлюється у вигляді додатку і є невід`ємною частиною цього Договору. Термін виконання робіт за цим Договором починає обчислюватися з моменту фактичного прийняття об`єкта робіт відповідно до умов Договору. У разі несвоєчасного прийняття об`єкту термін початку виконання робіт починає обчислюватися з останнього дня строку приймання об`єкту, визначеного цим Договором. Строк виконання робіт встановлюється згідно з Графіком (Додаток № 2) до 31 грудня 2021 р. (строк виконання робіт може бути продовжений Сторонами на підставі належним чином оформленої додаткової угоди згідно пункту 4 частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року №922-УІІІ року зі змінами: «продовження строку дії договору та виконання зобов`язань щодо переданая товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об`єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі»). Місце виконання робіт: по вул. Гагаріна, 5 в с. Сорока, Іллінецького району, Вінницької області, 22731 (далі - об`єкт) (п. 4.1. - 4.3. Договору).
Фактичний термін закінчення робіт по окремим об`єктам (обсягам, етапам, видам робіт) визначається датою підписання Замовником акту приймання виконаних підрядних робіт форми № КБ-2в з додатками, підтвердженого довідкою про вартість виконаних підрядних робіт форми КБ-3. При цьому Підрядник зобов`язаний передати Замовнику 2 комплекти виконавчої документації на будівельно-монтажні роботи згідно з нормативними документами, документами, що свідчать про відповідність використаних матеріалів, конструкцій, виробів та обладнання встановленим вимогам нормативних документів (в т.ч. сертифікат санітарно- гігієнічного висновку та сертифікат радіологічної безпеки, у передбачених законодавством випадках), протоколи випробувань обладнання та систем, обумовлених вимогами нормативних документів (п. 4.7. Договору).
Розділом 5 Договору визначено права та обов`язки Сторін.
Здача-приймання робіт після їх закінчення оформлюється актом приймання виконаних робіт та декларацією про прийняття об`єкту в експлуатацію. Розрахунок вартості фактично виконаних робіт у формі КБ-2в, КБ-3 виконується Підрядником згідно з вимогами національних стандартів України, будівельних норм, узгодженої договірної ціни, проектно-кошторисної документації. Належним чином оформлені оригінали актів КБ-2в з додатками та довідок КБ-3, передаються Замовнику у двох примірниках, після підписання і скріплення печаткою кожного їх примірника Підрядником, із зазначенням в адресній частині реквізитів цього Договору. Замовник зобов`язаний з моменту отримання актів КБ-2в з додатками та довідок КБ-3 зробити огляд результатів виконання робіт Підрядником (п. 8.1. - 8.4. Договору).
Замовник перевіряє акти приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в), довідки про вартість виконаних робіт КБ-3 на протязі 10 робочих днів з дня надання їх Підрядником та, у випадку відсутності недоробок або недоліків, приймає виконані роботи. Якщо при прийманні робіт, будуть виявлені недоліки, що виникли з вини Підрядника (в т.ч. в частині кількості, якості і норми витрат матеріалів), Замовником може оформлюватися дефектний акт. Дефектний акт складається Замовником, який вказує перелік недоліків у виконаній роботі та терміни їх усунення. Підрядник зобов`язаний протягом 2-х робочих днів, з моменту отримання дефектного акту підписати його і направити Замовнику. Сторони визначили, що не підписання, не направлення або несвоєчасне надання Підрядником дефектного акту прирівнюється до безумовної згоди Підрядника з вмістом дефектного акту, складеного Замовником. Замовник не підписує акти КБ-2в, затримує оплату неякісно виконаних робіт Підряднику до усунення дефектів. Усунення неякісно виконаних робіт проводиться Підрядником за свій рахунок, у строки та на умовах обумовлених Сторонами в дефектному акті (п. 8.7. та п. 8.9. Договору).
Цей Договір набирає чинності з моменту його укладання і діє до 31 грудня 2021 р., але в будь-якому разі до повного його виконання Сторонами взятих зобов`язань (п. 13.1. Договору).
Судом встановлено, що на виконання умов договору між сторонами підписано додатки до договору, а саме Договірна ціна на будівництво та Календарний графік виконання робіт.
Крім того, 04.10.2021 між сторонами підписано Довідку про вартість виконаних робіт та витрати за жовтень 2021 року на суму 83 202,00 грн. форми КБ-3, а також Акт приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2021 року на суму 83 202,00 грн. форми КБ-2в.
Як зазначено позивачем в позовній заяві відповідач не здійснив оплати за виконані та прийняті роботи в жовтні 2021 року, дана обставина стала підставою звернення позивача до суду з позовними вимогами про стягнення 83 202,00 грн - заборгованості за виконані будівельні роботи за жовтень 2021р. та нарахованих на суму заборгованості 20 490,05 грн - інфляційного збільшення і 2 632,83 грн - 3 % річних.
Відповідач відзиву на позов до суду не подав, заявлені позивачем вимоги не спростував, доказів оплати будівельних робіт на день прийняття рішення матеріали справи не містять.
З врахуванням встановлених обставин суд дійшов наступних висновків.
Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частинами 1, 4 статті 202 Цивільного кодексу України визначено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Дво- чи багатостороннім правочином є погоджена дія двох або більше сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові. До окремих видів договорів підряду, встановлених параграфами 2 - 4 цієї глави, положення цього параграфа застосовуються, якщо інше не встановлено положеннями цього Кодексу про ці види договорів.
Відповідно до ст. 839 ЦК України підрядник зобов`язаний виконати роботу, визначену договором підряду, із свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором. Підрядник відповідає за неналежну якість наданих ним матеріалу і устаткування, а також за надання матеріалу або устаткування, обтяженого правами третіх осіб.
Згідно ст. 846 ЦК України строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду. Якщо у договорі підряду не встановлені строки виконання роботи, підрядник зобов`язаний виконати роботу, а замовник має право вимагати її виконання у розумні строки, відповідно до суті зобов`язання, характеру та обсягів роботи та звичаїв ділового обороту.
Статтею 843 ЦК України передбачено, що у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення. Якщо у договорі підряду не встановлено ціну роботи або способи її визначення, ціна встановлюється за рішенням суду на основі цін, що звичайно застосовуються за аналогічні роботи з урахуванням необхідних витрат, визначених сторонами. Ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу.
Згідно ст. 853 ЦК України замовник зобов`язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові. Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі. Замовник, який прийняв роботу без перевірки, позбавляється права посилатися на недоліки роботи, які могли бути встановлені при звичайному способі її прийняття (явні недоліки). Якщо після прийняття роботи замовник виявив відступи від умов договору підряду або інші недоліки, які не могли бути встановлені при звичайному способі її прийняття (приховані недоліки), у тому числі такі, що були умисно приховані підрядником, він зобов`язаний негайно повідомити про це підрядника.
Відповідно до ст. 854 ЦК України, якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов`язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково. Підрядник має право вимагати виплати йому авансу лише у випадку та в розмірі, встановлених договором.
Як зазначалося раніше, п 1.1. укладеного Договору Замовник доручає, а Підрядник, на свій страх і ризик, в межах договірної ціни приймає на себе обов`язки, власними або залученими силами, виконувати додаткові роботи по об`єкту: Капітальний ремонт Сороцької амбулаторії загальної практики сімейної медицини КП «ЦПМ СД» Іллінецької міської ради по вул. Гагаріна, 5 в с. Сорока, Іллінецького району, Вінницької області (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45000000-7 Будівельні роботи та поточний ремонт).
Розрахунки по даному Договору проводяться у відповідності до Бюджетного кодексу України в межах та за рахунок коштів, перерахованих розпорядником коштів, передбачених для фінансування предмету Договору шляхом поетапної оплати Замовником виконаних робіт після підписання Сторонами довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3, акту приймання виконаних робіт за формою КБ-2в, складених Підрядником відповідно до вимог ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013, в межах ціни цього Договору, у строк до 10 (десять) календарних днів (п. 3.2. Договору).
Фактичний термін закінчення робіт по окремим об`єктам (обсягам, етапам, видам робіт) визначається датою підписання Замовником акту приймання виконаних підрядних робіт форми № КБ-2в з додатками, підтвердженого довідкою про вартість виконаних підрядних робіт форми КБ-3 (п. 4.7. Договору).
Розрахунки по даному Договору проводяться у відповідності до Бюджетного кодексу України в межах та за рахунок коштів, перерахованих розпорядником коштів, передбачених для фінансування предмету Договору шляхом поетапної оплати Замовником виконаних робіт після підписання Сторонами довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3, акту приймання виконаних робіт за формою КБ-2в, складених Підрядником відповідно до вимог ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013, в межах ціни цього Договору, у строк до 10 (десять) календарних днів (п. 3.2. Договору).
Позивач роботи за Договором в жовтні 2021 виконав на загальну суму 83 202,00 грн, що підтверджується підписаними сторонами, без будь яких зауважень зі сторони відповідача Актом приймання виконаних робіт від 04.10.2021 за формою КБ-2в та довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3.
Разом з тим, відповідач свій обов`язок по сплаті коштів за виконані роботи не виконав.
Обов`язок доказування та подання доказів відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України розподіляється між сторонами виходячи з того, хто посилається на певні обставини, які обґрунтовують його вимоги та заперечення.
Відповідно до частини першої статті 222 Господарського кодексу України учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законні інтереси інших суб`єктів, зобов`язані поновити їх, не чекаючи пред`явлення їм претензії чи звернення до суду.
Згідно зі ст.526 Цивільного кодексу України, ст.193 Господарського кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цих Кодексів, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом .
Відповідно до ст.527 Цивільного кодексу України боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.
Кожна зі сторін у зобов`язанні має право вимагати доказів того, що обов`язок виконується належним боржником або виконання приймається належним кредитором чи уповноваженою на це особою, і несе ризик наслідків непред`явлення такої вимоги.
Згідно ч.1 ст.625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що позовна вимога про стягнення основного боргу в сумі 83 202,00 грн є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Крім суми основного боргу в позовній заяві позивач просив стягнути з відповідача 20 490,05 грн - інфляційного збільшення та 2 632,83 грн - 3 % річних.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Таким чином, оскільки заявлені до стягнення розмір 3% річних та інфляційних втрат, обрахований судом в межах вказаного позивачем періоду, є арифметично вірним, вимоги позивача про стягнення з відповідача 20 490,05 грн - інфляційного збільшення та 2 632,83 грн - 3 % річних підлягають задоволенню.
Як визначає ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно із ч.ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно до ст.ст. 76, 77, 78, 79 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Виходячи з встановлених обставин справи та наведених вище законодавчих приписів, суд вважає вимоги позивача правомірними та обґрунтованими, доказів, спростовуючих викладене, відповідачем суду надано не було, з огляду на що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати зі сплати судового збору за подання позовної заяви покладаються на відповідача відповідно до приписів ст. 129 ГПК України.
Крім того, суд зазначає, що в позовній заяві позивач просить зазначити в резолютивній частині рішення наступне: Органу (особі), що здійснюватиме примусове виконання цього рішення, нарахувати 3% річних на суму основного боргу до моменту виконання рішення суду. Нарахування 3% річних здійснювати за такою формулою: Сума 3% річних = С х 3 х Д/365/100, де С сума основного боргу, Д -кількість днів прострочення. Роз`яснити органу (особі), що здійснюватиме примусове виконання цього рішення, що у випадку часткової сплати Комунальним підприємством "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Іллінецької міської ради Вінницької області (код ЄДРПОУ 41007217) суми основного боргу, нарахування 3% річних повинно здійснюватися на залишок заборгованості.
Розглянувши дану вимогу суд зазначає наступне.
Стаття 238 ГПК України визначає зміст судового рішення та встановлює, що саме повинно/може бути зазначено в судовому рішенні.
Згідно приписів ч.10 ст.238 ГПК України, суд, приймаючи рішення про стягнення боргу, на який нараховуються відсотки або пеня, може зазначити в рішенні про нарахування відповідних відсотків або пені до моменту виконання рішення з урахуванням приписів законодавства України, що регулюють таке нарахування.
Тобто, вимога про зазначення в рішенні про нарахування відповідних відсотків або пені до моменту виконання рішення не є самостійною позовною вимогою немайнового характеру, яка повинна оплачуватись судовим збором в розумінні норм ГПК України, оскільки вказана вимога заявляється безпосередньо не до відповідача у справі, а є за своєю правовою природою клопотанням позивача заявленими до суду про використання останнім передбаченого ч.10 ст.238 ГПК України відповідного права.
Таким чином, зазначаючи в тексті судового рішення про нарахування відповідних відсотків або пені до моменту виконання рішення, суд лише використовує своє право на вчинення дії встановленої ч.10 ст.238 ГПК України.
Остаточна сума відсотків у такому випадку розраховується за правилами, визначеними у рішенні суду, органом (особою), що здійснює примусове виконання рішення суду і відповідні дії (рішення) якого можуть бути оскаржені в порядку, передбаченому розділом VI цього Кодексу.
На підставі ч.3 ст.3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Ч.10 ст. 238 ГПК України введена в дію з 01.01.2019. Вказана норма убезпечує особу, на користь якої ухвалено рішення, від повторних звернень до суду з вимогами про стягнення нарахування після ухвалення рішення.
Відповідно до ч.ч.11,12 ст.26 Закону України «Про виконавче провадження», якщо у виконавчому документі про стягнення боргу зазначено про нарахування відсотків або пені до моменту виконання рішення, виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження розраховує остаточну суму відсотків (пені) за правилами, визначеними у виконавчому документі. До закінчення виконавчого провадження виконавець за заявою стягувача перераховує розмір остаточної суми відсотків (пені), які підлягають стягненню з боржника, не пізніше наступного дня з дня надходження заяви стягувача про такий перерахунок, про що повідомляє боржника не пізніше наступного дня після здійснення перерахунку.
За таких обставин, клопотання позивача про зазначення у резолютивній частині рішення формули про нарахування та стягнення на користь позивача відсотків - до моменту виконання судового рішення підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 73, 74, 76-79, 86, 91, 232 233, 236-238, 240-242, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Іллінецької міської ради Вінницької області (вул. Вільшанська, буд. 48, м. Іллінці, Вінницька обл., 22700, код ЄДРПОУ 41007217) на користь Фізичної особи - підприємця Немировського Павла Григоровича ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 83 202,00 грн - основного боргу, 20 490,05 грн - інфляційного збільшення, 2 632,83 грн - 3 % річних та 2481,00 грн - витрат пов`язаних зі сплатою судового збору.
Органу (особі), що здійснюватиме примусове виконання цього рішення, нарахувати 3% річних на суму основного боргу до моменту виконання рішення суду. Нарахування 3% річних здійснювати за такою формулою: Сума 3% річних = С х 3 х Д/365/100, де С сума основного боргу, Д -кількість днів прострочення.
Роз`яснити органу (особі), що здійснюватиме примусове виконання цього рішення, що у випадку часткової сплати Комунальним підприємством "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Іллінецької міської ради Вінницької області (код ЄДРПОУ 41007217) суми основного боргу, нарахування 3% річних повинно здійснюватися на залишок заборгованості.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
4. Примірник повного судового рішення надіслати відповідачу рекомендованим листом та на відому суду адресу електронної пошти представника позивача - ІНФОРМАЦІЯ_1
Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів з дня складання повного судового рішення (ч.1 ст.256 ГПК України).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано (ч.1 ст.241 ГПК України).
Апеляційна скарга подається відповідно до ст. 256, 257 ГПК України.
Повне рішення складено 16 січня 2023 р.
Суддя Маслій І.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - відповідачу (вул. Вільшанська, буд. 48, м. Іллінці, Вінницька обл., 22700)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2023 |
Оприлюднено | 18.01.2023 |
Номер документу | 108412303 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг будівельного підряду |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Маслій І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні