Ухвала
від 16.01.2023 по справі 910/536/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2

УХВАЛА

м. Київ

16.01.2023Справа № 910/536/23

Суддя Господарського суду міста Києва Демидов В.О., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛПГ СІНЕРГІЯ» (62472, Харківська обл., Харківський р-н, місто Мерефа, вул. Піщана, будинок 22) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Леманс» (117036, російська федерація, м. Москва, вул. Профспілкова, буд. 3, офіс 727) про стягнення 433 600,00 рос. рублів, що еквівалентно 130 080,00 грн.

В С Т А Н О В И В:

09.01.2023 року до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛПГ СІНЕРГІЯ» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Леманс» про стягнення 433 600,00 рос. рублів, що еквівалентно 130 080,00 грн та передана 10.01.2023 судді Демидову В.О. відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями.

Розглянувши матеріали позовної заяви, Господарський суд міста Києва відмовляє у відкритті провадження у справі, зважаючи на наступне.

Як зазначає позивач, місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю «Леманс» (117036, російська федерація, м. Москва, вул. Профспілкова, буд. 3, офіс 727).

Підвідомчість - це визначена законом сукупність повноважень господарських судів щодо розгляду справ, віднесених до їх компетенції.

За змістом п. 7 ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках.

Відповідно до ч. 1 ст. 75 Закону України "Про міжнародне приватне право" підсудність судам України справ з іноземним елементом визначається на момент відкриття провадження у справі, незважаючи на те, що в ході провадження у справі підстави для такої підсудності відпали або змінилися.

Відповідно до ст. 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди розглядають будь-які справи з іноземним елементом у таких випадках: 1) якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону; 2) якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи - відповідача; 3) у справах про відшкодування шкоди, якщо її було завдано на території України; 4) якщо у справі про сплату аліментів або про встановлення батьківства позивач має місце проживання в Україні; 5) якщо у справі про відшкодування шкоди позивач - фізична особа має місце проживання в Україні або юридична особа - відповідач - місцезнаходження в Україні; 6) якщо у справі про спадщину спадкодавець у момент смерті був громадянином України або мав в Україні останнє місце проживання; 7) дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території України; 8) якщо у справі про визнання безвісно відсутнім або оголошення померлим особа мала останнє відоме місце проживання на території України; 9) якщо справа окремого провадження стосується особистого статусу або дієздатності громадянина України; 10) якщо справа проти громадянина України, який за кордоном діє як дипломатичний агент або з інших підстав має імунітет від місцевої юрисдикції, відповідно до міжнародного договору не може бути порушена за кордоном; 11) якщо у справі про банкрутство боржник має місце основних інтересів або основної підприємницької діяльності на території України; 12) в інших випадках, визначених законом України та міжнародним договором України.

Відповідно до ст. 23 ГПК України у випадках, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, спір, який відноситься до юрисдикції господарського суду, може бути переданий за угодою сторін на вирішення суду іншої держави.

Як вбачається з п.8.1 контракту № У-010321/01 від 01.03.2021, укладеного між Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛПГ СІНЕРГІЯ» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Леманс», всі спори, розбіжності або вимоги, які виникають з даного Контракту або у зв`язку з ним, в тому числі, які стосуються його виконання, порушення, припинення або недійсності підлягають розгляду в міжнародному комерційному арбітражному суді при торгово-промисловій палаті російської федерації у відповідності з його регламентом.

Пунктом 8.2 контракту передбачено, що сторони погодили в тому числі, що для вирішення їх спорів, які виникають з цього контракту або з його умов, буде застосоване матеріальне право російської федерації.

Відповідно до ст. 366 ГПК України підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. У випадках, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, підсудність справ за участю іноземних осіб може бути визначено за угодою сторін.

Згідно ст. 4-1 Закону України "Про міжнародне приватне право" учасники приватноправових відносин з іноземним елементом можуть укласти угоду про вибір суду, якою визначити підсудність судам певної держави або одному чи декільком конкретним судам певної держави справ у спорах, що виникли або можуть виникнути між ними у зв`язку з такими правовими відносинами. Угода про вибір суду укладається у письмовій формі незалежно від місця її укладення. Угода про вибір суду, якою обрано суд України, укладається у письмовій формі відповідно до закону України. Угода про вибір суду не може передбачати зміну виключної підсудності справи з іноземним елементом судам України. Недійсність правочину, складовою частиною якого є угода про вибір суду, не тягне за собою недійсність угоди про вибір суду.

Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 6 ст. 175 ГПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо:1) заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства. Відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.

Оскільки, сторони в контракті обумовили договірну підсудність, з урахуванням приписів Закону України "Про міжнародне приватне право" та ГПК України, дана справа не підвідомча Господарському суду міста Києва, а підлягає розгляду у міжнародному комерційному арбітражному суді при торгово-промисловій палаті російської федерації.

Позивач не надав суду доказів того, що він звертався до суду згідно визначеної ним та відповідачем договірної підсудності та йому було відмовлено у розгляді справи.

На підставі викладеного та керуючись ст. 175, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛПГ СІНЕРГІЯ» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Леманс» про стягнення 433 600,00 рос. рублів,що еквівалентно 130 080,00 грн

2.Роз`яснити позивачу, що даний спір віднесено до юрисдикції у міжнародному комерційному арбітражному суді при торгово-промисловій палаті російської федерації.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.

Дата підписання ухвали 16.01.2023

Суддя Владислав ДЕМИДОВ

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.01.2023
Оприлюднено18.01.2023
Номер документу108413183
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —910/536/23

Ухвала від 16.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні