ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
м. Чернівці
16 січня 2023 року Справа № 926/4/23
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АСВ МАШІНС» (04050, місто Київ, вул. Пимоненка Миколи, 13К, код 42247029)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фурнітура груп» (58003, Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Дністрянська, 55, кв.3, код 40579295)
про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу в сумі 567 521,29 грн,
Суддя І.В. Марущак
без виклику представників сторін
СУТЬ СПОРУ: Товариство з обмеженою відповідальністю «АСВ МАШІНС» звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фурнітура груп» про стягнення 567 521,29 грн заборгованості за договором купівлі-продажу товару (обладнання) з розстроченням платежу № 39-1264/06 від 27.06.2019, з яких 11 735,39 Євро основного боргу, 79 829,98 грн пені та 899,10 Євро 3% річних.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання зазначеного договору позивач поставив відповідачу товар (Tempora 60.06L Крайко-личкувальний верстат) вартістю 52000 Євро, проте останній несвоєчасно та не в повному обсязі здійснив розрахунок за поставлений товар, внаслідок чого заборгував позивачу кошти в сумі позову.
Крім того, за прострочення виконання грошового зобов`язання позивач нарахував відповідачу зазначені вище штрафні санкції та проценти річних.
У відповідності до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.01.2023 дану позовну заяву передано до провадження судді Марущака І.В.
Ухвалою суду від 04.01.2023 прийнято позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АСВ МАШІНС» до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у справі, призначено підготовче засідання на 25.01.2023; встановлено відповідачу строк для подання відзиву, а позивачу запропоновано надати відповідь на відзив.
16.01.2023 від представника позивача адвоката Мироненко Катерини Борисівни до суду надійшло клопотання від 11.01.2023 про участь в судовому засіданні, призначеному на 25.01.2023, та всіх наступних судових засіданнях, що будуть проводитись в межах господарської справи № 926/4/23 у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми «Електронний суд». До заяви додано докази направлення копії клопотання відповідачу.
Відповідно до частин першої та другої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Частиною 3 статті 197 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Згідно частини четвертої статті 197 Господарського процесуального кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
У відповідності до ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 № 169 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ вказаного Порядку, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного ЕЦП в Системі на офіційному веб-порталі Судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе задовольнити заяву представника позивача адвоката Мироненко Катерини Борисівни та призначити судове засідання за її участю в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua/).
Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1. Заяву представника позивача адвоката Мироненко Катерини Борисівни про участь у судовому засіданні, призначеному на 25 січня 2023 об 11:00 год по справі № 926/4/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.
2. Відеоконференція буде проведена через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua/) за допомогою програмного забезпечення ВКЗ (https://vkz.court.gov.ua/), що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференції.
3. Відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України №196 від 23.04.2020 року (нова редакція), учасник, що бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку, зобов`язаний: зайти та авторизуватися в системі за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи; очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні. Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Відповідно до частин 5, 11 статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку; участь у відеоконференції забезпечується з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повний текст ухвали складено і підписано 16.01.2023 року.
Суддя І.В. Марущак
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2023 |
Оприлюднено | 18.01.2023 |
Номер документу | 108414155 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Марущак Ілля Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні