Рішення
від 17.01.2023 по справі 910/10857/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

17.01.2023Справа № 910/10857/22За позовом Акціонерного товариства "Перший український міжнародний банк"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гудзон Сервіс", ОСОБА_1

про стягнення 104 576,66 грн,

Суддя Борисенко І.І.

Без повідомлення (виклику) сторін.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Акціонерне товариство "Перший український міжнародний банк" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гудзон Сервіс" та ОСОБА_1 про солідарне стягнення заборгованості у розмірі 104 576,66 грн за договором про надання банківської послуги - овердрафту "Легкий" №МБ-КІЕ-Ов-16309 від 02.12.2021, у тому числі: 99 446,21 грн - заборгованості за кредитом, 4 548,45 грн - заборгованості за процентами за користування кредитом та 582,00 грн - заборгованості за комісійною винагородою за управління лімітом овердрафту.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.10.2022 відкрито провадження у справі №910/10857/22. Розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено відповідачам строк, який становить 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження, для подання до суду: відзиву на позовну заяву у порядку, передбаченому ст. 178 Господарського процесуального кодексу України; доказів направлення відзиву позивачу. Позивачу встановлено строк, який становить 5 днів з дня отримання відзиву на позов, відповіді на відзив на позов, а також доказів направлення відповіді на відзив відповідачам.

Ухвала суду була відправлена за місцезнаходженням відповідача 1: 04076, м. Київ, пр. Степана Бандери, 21, офіс 3 та за адресою реєстрації відповідача 2: АДРЕСА_1 .

Разом з тим, від відповідачів 1,2, повернулися конверти № 01054 92863161, № 01054 92900490 з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».

Судом враховано, що відповідно до п. 3.9. постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", розпочинаючи судовий розгляд, суддя має встановити, чи повідомлені про час і місце цього розгляду особи, які беруть участь у справі, але не з`явилися у засідання. Зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв`язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Правом на подання відзиву відповідачі не скористалися та заперечення на позов не подали.

Відповідно до частини другої статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України.

Клопотань про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін від сторін до суду не надходило.

Відповідно до ч. 8 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ч. 2 ст. 161 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідачами без поважних причин відзиви на позовну заяву у встановлений строк до суду не подано.

У разі неподання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення.

При розгляді справи у порядку спрощеного провадження судом досліджено позовну заяву та додані до неї докази.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення.

Розглянувши надані позивачем документи і матеріали, з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва,

ВСТАНОВИВ:

02.12.2021 між Акціонерним товариством "Перший український міжнародний банк" (далі - банк) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Гудзон Сервіс" (далі - клієнт) укладено договір про надання банківської послуги - овердрафт "Легкий" " № МБ-КІЕ-Ов -16309, відповідно до якого банк надає клієнту банківську послугу - овердрафт "Легкий", а клієнт приймає банківську послугу та зобов`язується належним чином виконувати зобов`язання, що встановлені в договорі, Правилах, в тому числі своєчасно та в повному обсязі здійснювати оплату банківської послуги.

У відповідності до п. 1.1. договору термін "Правила" використовується в цьому договорі в наступному значенні: типові Правила надання АТ "ПУМБ" банківської послуги - овердрафту "Легкий" корпоративним клієнтам малого бізнесу, що розміщуються на інтернет-сайті банку. Підписаний клієнтом цей договір разом з Правилами, які викладені на сайті банку, складає укладений між клієнтом та банком договір, що підтверджується підписом клієнта у цьому договорі.

Згідно п. 1.4. договору надання овердрафту здійснюється в межах розміру ліміту банківської послуги, визначеного в п. А8 преамбули договору, та строку дії ліміту банківської послуги, визначеного в п. А10 преамбули договору з урахуванням положень, зазначених в п. 3.8. договору.

Відповідно до п. А8, п. А9, п. А10 преамбули договору ліміт банківської послуги складає 520 000,00 грн, ліміт овердрафту на перший період дії ліміту овердрафту складає 185 000,00 грн, дата закінчення строку дії ліміту банківської послуги - 25 листопада 2022.

Пунктами А12, А13, А16 встановлений стандартний розмір процентної ставки - 15,9% річних та розмір процентної ставки на прострочену заборгованість - 35,0% річних. Розмір комісійної винагороди за управління лімітом овердрафту складає 0,5% від розміру максимальної заборгованості за основною сумою овердрафту, визначеної на кінець дня в періоді нарахування.

У відповідності до п. А17 преамбули договору після закінчення другого повного календарного місяця з дати підписання цього договору банком здійснюється перегляд ліміту овердрафту.

Отже, Правила надання АТ "ПУМБ" банківської послуги - овердрафту "Легкий" корпоративним клієнтам (далі - Правила) регулюють відносини між банком та клієнтами, з якими укладено договори про надання банківської послуги, щодо надання, використання та повернення кредитних коштів, здійснення оплати банківської послуги.

У відповідності до п. 1.2. Правил погодження клієнтом цих Правил здійснюється шляхом укладення договору про надання банківської послуги за встановленою банком формою. Підписаний клієнтом договір розглядається сторонами як акцепт клієнта. Підписаний клієнтом договір про надання банківських послуг разом з цими Правилами, які викладені на сайті банку, складає укладений між клієнтом та банком договір, що підтверджується підписом клієнта у договорі про надання банківської послуги.

Згідно з положеннями Правил, овердрафт - це банківська послуга , відповідно до якої банк надає клієнту кредит частинами, кожна з яких надається шляхом сплати з поточного рахунку розрахункових документів клієнта на суму, що перевищує кредитовий залишок, з утворенням дебетового залишку в межах ліміту овердрафту.

Пунктом 2.1. Правил визначено, що відповідно до положень договору про надання банківської послуги банк надає клієнту банківську послугу, а клієнт приймає банківську послугу та зобов`язується належним чином виконувати зобов`язання, що встановлені в такому договорі та у цих Правилах відносно такої банківської послуги, в тому числі своєчасно та в повному обсязі здійснювати оплату банківської послуги.

Пунктом 2.3.1. Правил встановлено, що банк надає клієнту кредит у вигляді овердрафту на поповнення оборотного капіталу в межах статутних цілей діяльності клієнта, в т.ч. на придбання сировини та матеріалів, оплату товарів та послуг, виплату заробітної плати, сплату податків, інші поточні потреби, пов`язані з господарською діяльністю клієнта, в т.ч. на оплату процентів, комісійних винагород, пені та штрафних санкцій, які клієнт зобов`язаний сплатити банку за договором за будь-якими іншими договорами, що укладено між банком та клієнтом.

Відповідно до п. 2.3.7. Правил ліміт овердрафту на кожен період дії ліміту овердрафту визначається (в межах ліміту банківської послуги, зазначеної в п. А8 преамбули договору) на підставі договору, цих Правил і не потребує укладення між сторонами окремих угод з цього приводу. Користуючись принципом свободи договору, клієнт підписанням договору про надання банківської послуги надає право банку в будь-який момент дії такого договору зменшити ліміт акцептованого банком овердрафту, банк на підставі письмової заяви клієнта має право також зменшити ліміт акцептованого банком овердрафту; банк на підставі письмової заяви клієнта має право також збільшити ліміт овердрафту (але не більше ліміту банківської послуги) до закінчення поточного періоду дії ліміту. У випадку, якщо ліміт овердрафту, розрахований на наступний період дії овердрафту, є меншим ніж 50 000,00 грн, ліміт визначається на рівні 0,00 грн. Банк направляє повідомлення про ліміт овердрафту на наступний період дії ліміту овердрафту, в якому (повідомленні) зазначає ліміт овердрафту на наступний період дії ліміту овердрафту.

Якщо згідно цих Правил було визначено розмір ліміту овердрафту, який є меншим, ніж існуюча на такий момент заборгованість за основною сумою овердрафту, то частина заборгованості за основною сумою овердрафту, на яку вона перевищує ліміт овердрафту, має бути погашена клієнтом першочергово не пізніше дня, що передує встановленню нового (зменшеного) ліміту овердрафту. У випадку непогашення клієнтом частини заборгованості за основною сумою овердрафту, на яку вона перевищує ліміт овердрафту, з дати встановлення нового (зменшеного) ліміту овердрафту, така частина заборгованості за основною сумою овердрафту вважається простроченою заборгованістю, на неї нараховується проценти, розраховані виходячи з розміру процентної ставки на прострочену заборгованість, а банк першочергово спрямовує кошти клієнта (його поручителів) на погашення частини заборгованості за основною сумою овердрафту, на яку вона перевищує поточний ліміт овердрафту (п. 2.3.8. Правил).

В п. 2.3.10 Правил встановлено, що у випадку виникнення простроченої заборгованості клієнта за овердрафтом до дати закінчення строку ліміту овердрафту, сторони домовились про наступне: в день виникнення простроченої заборгованості клієнт втрачає право користування овердрафтом до моменту погашення простроченої заборгованості; прострочена заборгованість клієнта за овердрафтом переноситься банком на відповідні балансові рахунки обліку простроченої заборгованості; після погашення простроченої заборгованості ліміт овердрафту відноситься до розміру, що діяв на момент виникнення простроченої заборгованості або до іншого розміру, визначеного банком.

У відповідності до п. 4.2. Правил платою за користування банківською послугою є проценти та комісійна винагорода.

Якщо інше не передбачено договором, нараховані проценти повинні сплачуватися клієнтом щомісячно не пізніше 1 банківського дня, наступного за 24 числом кожного місяця за відповідний період (п. 4.3.4. Правил).

Згідно з п. 4.4.3. Правил, нарахована комісія з управління лімітом овердрафту повинна сплачуватися клієнтом щомісячно, не пізніше 1 (одного) банківського дня, наступного за 24 (двадцять четвертим) числом кожного місяця (включно). Клієнт доручає банку самостійно списувати грошові кошти в розмірі, необхідному для сплати нарахованої комісійної винагороди за управління лімітом овердрафту, в порядку передбаченому п. 6.7. цих Правил. У разі відсутності відповідної суми грошових коштів на рахунках клієнта протягом встановленого цим пунктом Правил строку для оплати нарахованої комісійної винагороди, не сплачена комісійна винагорода вважається простроченою.

Одночасно, в якості забезпечення відповідачем-1 своїх зобов`язань за договором про надання банківської послуги - овердрафт "Легкий", між АТ "ПУМБ" (далі - кредитор) та ОСОБА_1 (далі - поручитель) укладено договір поруки №МБ-КІО-П-16309/1 від 02.12.2021.

За цим договором поручитель поручається перед кредитором за виконання зобов`язань в повному обсязі, включаючи сплату основного боргу, процентів, комісій, неустойки, витрат кредитора тощо, боржника - ТОВ "Гудзон Сервіс" за основним зобов`язанням, до складу якого входить: договір про надання банківської послуги - овердрафт "Легкий" № МБ-КІЕ-Ов -16309 від 02.12.2021 з усіма діючими та такими, що можуть бути внесені у майбутньому змінами та доповненнями до нього, з лімітом банківської послуги 520 000,00 грн, стандартний розмір процентної ставки - 15,9 річних, розмір процентної ставки на прострочену заборгованість - 35,0 річних, дата закінчення строку дії ліміту банківської послуги - 25.11.2022. У разі порушення боржником основного зобов`язання такий боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники (п. 1.1. договору).

Згідно п. 2.1. договору, у разі порушення зобов`язання боржником (у тому числі невиконання та/або неналежне виконання боржником основного зобов`язання, у строки, визначені договором, з якого випливає основне зобов`язання, поручитель зобов`язаний в перший день порушення боржником основного зобов`язання (або певної його частини) виконати таке основне зобов`язання (або певну його частину), незалежно від факту направлення йому кредитором відповідної вимоги. При цьому, кредитор не зобов`язаний підтверджувати будь-яким чином факт порушення основного зобов`язання.

На виконання умов договору" № МБ-КІЕ-Ов -16309, позивачем надано відповідачу-1 банківську послугу - овердрафт в межах ліміту у розмірі 520 000,00 грн.

Разом з тим, відповідно до довідки № 1 від 12.10.2022 за рахунком ТОВ "Гудзон Сервіс" об`єм чистих грошових надходжень у банку АТ "ПУМБ" склав: у грудні 2021 - 612 003,00грн, в січні 2022 - 198 131,25 грн., у лютому 2022 - 142 392,00 грн., у березні 2022 - 0,00 грн., у квітні 2022 - 870,00 грн., у травні 2022 - 21 462,00 грн., у червні 2022 - 8 460,00 грн., у липні 2022 - 1 620,00 грн., у серпні 2022 - 0,00 грн., у вересні 2022 - 0,00 грн.

Позивач зазначає, що у зв`язку з тим, що об`єм чистих грошових надходжень за попередній місяць, тобто за березень 2022 року, склав 0,00 грн. та за квітень 2022 склав 870,00 грн. і є меншим ніж 50 000,00 грн, то відповідно до п. 2.3.7 Правил ліміт овердрафту з 18.04.2022 був визначений на рівні 0,00 грн.

18.04.2022 позивачем направлено на електронну пошту ТОВ "Гудзон Сервіс" повідомлення про те, що ліміт овердрафту на рахунку відповідача-1 з 18.04.2022 зменшено до 0,00 грн та водночас просило погасити заборгованість за овердрафтом.

Проте, відповідачем вимога про погашення заборгованості за овердрафтом залишена без задоволення, внаслідок чого у ТОВ "Гудзон Сервіс" з 31.05.2022 виникла заборгованість в сумі 99 446,21 грн (розмір овердрафту).

Крім того, відповідачем, починаючи з липня 2022 року не сплачено проценти за користування кредитом, розмір яких станом на 09.10.2022 склав 4 548,45 грн, а також не сплачено комісійну винагороду за період з 25.05.2022 по 09.10.2022 , що становить 582,00 грн.

30.08.2022 позивач направив на адреси відповідачів -1 та -2 вимоги про погашення простроченої заборгованості ТОВ "Гудзон Сервіс" за договором про надання банківської послуги - овердрафт "Легкий" № МБ-КІЕ-Ов -16309 від 02.12.2021 у розмірі 102 583,93 грн, яка складається з простроченої заборгованості з повернення основної суми кредиту у розмірі 99 446,21 грн, простроченої заборгованості за процентами за користування кредитом у розмірі 2 555,72 грн та заборгованість по сплаті комісійної винагороди за управління лімітом овердрафту у розмірі 582,00 грн.

Проте, вимоги банку залишені відповідачами без задоволення та відповіді.

Вказані обставини слугували підставою для звернення позивача з даним позовом до Господарського суду міста Києва.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначає, що оскільки відповідач-2 є поручителем за виконання зобов`язань відповідача-1 за договором про надання банківської послуги - овердрафт "Легкий" № МБ-КІЕ-Ов -16309 від 02.12.2021, тому відповідачі солідарно несуть відповідальність за неналежне виконання відповідачем-1 своїх зобов`язань.

Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на таке.

Згідно зі ст. 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною першою статті 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно зі ст. 628 ЦК України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

В силу положень ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Згідно ч. ч. 1, 3 ст. 1049 ЦК України, позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок. Позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Частина 1 статті 193 ГК України встановлює, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2 статті 193 ГК України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Згідно зі статями 525, 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до статті 629 ЦК України, договір є обов`язковим до виконання сторонами.

Згідно частини 1 статті 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Статтею 530 ЦК України визначено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Отже, як вбачається з матеріалів справи, відповідачем-1 порушено договірні зобов`язання в частині своєчасного повернення грошових коштів на рахунок ТОВ "Гудзон Сервіс", внаслідок чого позивачем з 18.04.2022 визначено ліміт овердрафту на рівні 0,00 грн, а заборгованість за основною сумою кредиту склала 99 446,21 грн, заборгованість зі сплати процентів за користування кредитом склала 4 548,45 грн, заборгованість зі сплати комісійної винагороди за управління лімітом овердрафту склала 582,00 грн.

Судом також встановлено, що 02.12.2021 між позивачем та відповідачем-2 укладено договір поруки №МБ-КІЕ-П-16309/1, відповідно до якого ОСОБА_1 поручився перед позивачем за виконання зобов`язань в повному обсязі, включаючи сплату основного боргу, процентів, комісій, неустойки, витрат кредитора тощо, боржника - ТОВ "Гудзон Сервіс" за основним зобов`язанням, до складу якого входить: договір про надання банківської послуги - овердрафт "Легкий" № МБ-КІЕ-Ов -16309 від 02.12.2021 з усіма діючими та такими, що можуть бути внесені у майбутньому змінами та доповненнями до нього.

Так, згідно ч. ч. 1, 2 ст. 553 ЦК України, за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі.

Частинами 1, 2 статті 554 ЦК України встановлено, що у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

Отже, ураховуючи встановлене вище, оскільки ОСОБА_1 є поручителем перед АТ "Перший український міжнародний банк" за виконання зобов`язань ТОВ "Гудзон Сервіс" за договором про надання банківської послуги - овердрафт "Легкий" №МБ-КІЕ-Ов -16309 від 02.12.2021, суд дійшов висновку, що відповідачі -1 та -2 солідарно відповідають перед позивачем за неналежне виконання умов вказаного договору, відповідно позовні вимоги позивача про стягнення 99 446,21 грн - заборгованості за кредитом, 4 548,45 грн - заборгованості за процентами за користування кредитом та 582,00 грн - заборгованості за комісійною винагородою за управління лімітом овердрафту є обґрунтованими та підлягають стягненню з відповідачів солідарно.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідачі під час розгляду справи не надали суду жодних доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про відсутність у них обов`язку сплатити заявлені до стягнення суми.

За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог.

Витрати по сплаті судового збору відповідно до 129 ГПК України, покладаються на відповідачів порівну.

Керуючись статтями 129, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 254 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Акціонерного товариства "Перший український міжнародний банк" (04070, м. Київ, вулиця Андріївська, будинок 4; код ЄДРПОУ: 14282829) задовольнити повністю.

Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гудзон Сервіс" (04076, м. Київ, пр. Степана Бандери, 21, офіс 3, код ЄДРПОУ: 43690580) та ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства "Перший український міжнародний банк" (04070, м. Київ, вулиця Андріївська, будинок 4; код ЄДРПОУ: 14282829) основний борг у розмірі 99 446 (дев`яносто дев`ять тисяч чотириста сорок шість) грн. 21 коп., 4 548 (чотири тисячі п`ятсот сорок вісім) грн. 45 коп. проценти за користування кредитом, 582 (п`ятсот вісімдесят дві) грн. 00 коп. комісійну винагороду за управління лімітом овердрафту.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гудзон Сервіс" (04076, м. Київ, пр. Степана Бандери, 21, офіс 3, код ЄДРПОУ: 43690580) на користь Акціонерного товариства "Перший український міжнародний банк" (04070, м. Київ, вулиця Андріївська, будинок 4; код ЄДРПОУ: 14282829) судовий збір у сумі 1 240 (одна тисяча двісті сорок) грн 50 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства "Перший український міжнародний банк" (04070, м. Київ, вулиця Андріївська, будинок 4; код ЄДРПОУ: 14282829) судовий збір у сумі 1 240 (одна тисяча двісті сорок) грн 50 коп.

Видати накази, в порядку визначеному ст. 327 ГПК України.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя І.І. Борисенко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.01.2023
Оприлюднено20.01.2023
Номер документу108420448
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності

Судовий реєстр по справі —910/10857/22

Рішення від 17.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Ухвала від 25.10.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні