єдиний унікальний номер справи 546/837/22
номер провадження 1-кп/546/19/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2023 року м. Решетилівка
Решетилівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду кримінальне провадження № 12022175440000479, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.09.2022, за обвинуваченням
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Решетилівка Решетилівського району Полтавської області, громадянина України, з повною середньою освітою, одруженого, маючого на утриманні малолітніх дітей сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,доньку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не депутата, не інваліда, раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України,
в с т а н о в и в :
Органом досудового розслідування встановлено, що приблизно у 2016 році у ОСОБА_4 , з метою отримання можливості керування машинами категорій «А1» всупереч вимогам Положення про порядок видачі посвідчень тракториста-машиніста, затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України № 217 від 02.04.1994, виник прямий умисел, спрямований на пособництво у виготовленні підробленого посвідчення тракториста-машиніста на своє ім`я з дозволом на керування машинами категорії «А1» з метою подальшого його використання за цільовим призначенням.
Реалізуючи свій протиправний намір, ОСОБА_4 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, приблизно в 2016році, перебуваючи у м. Кременчук Полтавської області познайомився з невстановленою слідством особою, матеріали стосовно якої виділені в окреме провадження, з якою вступив в усну домовленість з метою виготовлення за винагороду завідомо підробленого посвідчення тракториста-машиніста на власне ім`я з дозволом на керування машинами категорії «А1», для чого надав цій невстановленій слідством особі, матеріали стосовно якої виділені в окреме провадження, копії сторінок паспорта, медичну довідку та фотокартку із власним зображенням в друкованому вигляді, при цьому цілком усвідомлюючи, що не проходив установленого законом порядку отримання посвідчення тракториста-машиніста з дозволом на керування машинами категорії «А1», яке має складатися, видаватися, посвідчуватися повноваженими (компетентними) особами органів державної влади у відповідності до Положення про порядок видачі посвідчень тракториста-машиніста, затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України № 217 від 02.04.1994.
Невстановлена слідством особа, матеріали стосовно якої виділені в окреме провадження, використовуючи надані ОСОБА_4 копії сторінок паспорта на його ім`я, медичну довідку та фотокартку з його зображенням в друкованому вигляді, підробила посвідчення тракториста-машиніста серії НОМЕР_1 , видане, згідно його змісту, 27.12.2016 Державною сільгоспінспекцією в Львівській області на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт.Решетилівка Полтавської області, в якому зазначено, що ОСОБА_4 має право на керування машинами категорії «А1», бланк якого з вихідними типографськими даними «ДП «ПК «Зоря».704. 2015-III», згідно висновку експерта № СЕ-19/117-22/13639-ДД від 24.10.2022, не відповідає аналогічним бланкам документів, які знаходяться в офіційному обігу. Крім того, зображення реквізитних даних, захисної сітки, серії та номеру, вихідних типографських даних на бланк посвідчення нанесені струменевим способом друку з використанням знакодрукуючого пристрою (кольорового струменевого принтера), який не використовується при виготовленні бланків даного виду документів. Відбиток гербової печатки «Україна* ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА В ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ * Ідентифікаційний код 38057289 № 1», у посвідченні тракториста-машиніста нанесений контактним способом за допомогою рельєфного кліше.
Приблизно через три місяці ОСОБА_4 отримав від невстановленої слідством особи, матеріали стосовно якої виділені в окреме провадження, у місті Кременчук Полтавської області посвідчення тракториста-машиніста серії НОМЕР_1 , видане, згідно його змісту, 27.12.2016 Державною сільгоспінспекцією в Львівській області на своє ім`я з дозволом на керування машинами категорії «А1», за виготовлення якого сплатив обумовлену грошову суму в розмірі 5 000 гривень.
Відповідно до довідки, наданої Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області, інформація щодо видачі посвідчення тракториста-машиніста серії НОМЕР_1 , а також щодо видачі посвідчення тракториста-машиніста на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відсутня.
Органом досудового розслідування дії обвинуваченого ОСОБА_4 за даним фактом кваліфіковано за ч. 5ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України.
Окрім того, органом досудового розслідування встановлено, що у подальшому, 28.09.2022 близько 11:40 год. ОСОБА_4 керував трактором «Бєларус-892», реєстраційний номер НОМЕР_2 , власником якого є ТОВ Агрофірма «Добробут» (код ЄДРПОУ 32682703) юридична адреса: смт. Козельщина, вул. Радянська, 8, Козельщанського (наразі - Кременчуцького) району Полтавської області, та рухався на ділянці дороги Решетилівка Кременчук між с. Дружба та с.Буняківка (Решетилівська об`єднана територіальна громада) Полтавської області, де його зупинили працівники поліції у зв`язку із порушенням Правил дорожнього руху.
У цей момент у ОСОБА_4 винник прямий умисел, спрямований на використання завідомо підробленого документа з метою підтвердження свого права керування трактором, а саме посвідчення тракториста-машиніста серії НОМЕР_1 виданого, згідно його змісту, 27.12.2016 Державною сільгоспінспекцією в Львівській області на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт.Решетилівка Полтавської області, в якому зазначено, що ОСОБА_4 , має право на керування машинами категорії «А1».
Реалізуючи свій протиправний намір, спрямований на використання завідомо підробленого документа, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, ОСОБА_4 під час перевірки у нього документів надав працівникам поліції на ознайомлення завідомо підроблене посвідчення тракториста-машиніста серії НОМЕР_1 видане, згідно його змісту, 27.12.2016 Державною сільгоспінспекцією в Львівській області на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому зазначено, що він має право на керування машинами категорії «А1», бланк якого з вихідними типографськими даними «ДП «ПК «Зоря».704. 2015-III», згідно висновку експерта № СЕ-19/117-22/13639-ДД від 24.10.2022, не відповідає аналогічним бланкам документів, які знаходяться в офіційному обігу. Крім того, зображення реквізитних даних, захисної сітки, серії та номеру, вихідних типографських даних на бланк посвідчення нанесені струменевим способом друку з використанням знакодрукуючого пристрою (кольорового струменевого принтера), який не використовується при виготовленні бланків даного виду документів. Відбиток гербової печатки «Україна* ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА В ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ * Ідентифікаційний код 38057289 № 1», у посвідченні тракториста-машиніста нанесений контактним способом за допомогою рельєфного кліше, використавши у такий спосіб завідомо підроблений документ.
Відповідно до довідки, наданої Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області», інформація щодо видачі посвідчення тракториста-машиніста серії НОМЕР_1 , а також щодо видачі посвідчення тракториста-машиніста на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відсутня.
Органом досудового розслідування дії обвинуваченого ОСОБА_4 за даним фактом кваліфіковано за ч. 4 ст. 358 КК України.
У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 подав до суду клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності за ч. 5 ст.27 ч. 1 ст. 358 КК України, у зв`язку із закінчення строків давності, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України. Окрім цього, обвинувачений зазначив, що вину у вчиненні даного правопорушення визнає повністю та беззастережно, а також не наполягає на загальному розгляді кримінального провадження у цій частині.
Прокурор у підготовчому судовому засідання не заперечувала проти задоволення клопотання обвинуваченого про звільнення його від кримінальної відповідальності та закриття провадження в частині вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України.
Надавши оцінку заявленого клопотання та дослідивши матеріали кримінального провадження у межах даного клопотання, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про закриття провадження у випадку встановлення підстав, передбаченихпунктами 4-8, 10 частини першої абочастиною другою статті 284цього Кодексу.
Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання (ч. 4 ст. 286 КПК України).
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність (ч. 3 ст. 288 КПК України).
Згідно зі ст. 44 КК України особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим законом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, здійснюється виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.
ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України, яке відповідно до положень ст. 12 КК України віднесено до кримінального проступку, санкцією якого визначено найбільш суворе покарання у виді обмеженням волі на строк до двох років.
Судом встановлено, що інкримінований ОСОБА_4 кримінальний проступок, передбачений ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України ним було скоєно приблизно у 2016 році, перебіг передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України трирічного строку давності не переривався і не зупинявся, а відтак, на цей час, строк давності притягнення особи до кримінальної відповідальності закінчився.
Окрім того, суд, згідно вимог ч. 8 ст. 284 КПК України враховує, що обвинувачений ОСОБА_4 не заперечує проти звільнення його від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження з цих підстав.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про те, що викладені обставини справи в їх сукупності вказують на наявність достатніх правових підстав для звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України на підставі п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України та закриття кримінального провадження № 12022175440000479 від 28.09.2022 в частині вчинення обвинуваченим ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України.
На підставі ст.ст. 44, 49 КК України, керуючись ст.ст. 284, 285, 288, 314, 369-372, 392, 393, 395, 532 КПК України, суд,
у х в а л и в:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про звільнення його від кримінальної відповідальності за ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України на підставі п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності.
Кримінальне провадження № 12022175440000479, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.09.2022, в частині обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України, закрити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, у зв`язку зі звільненням від кримінальної відповідальності.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Решетилівський районний суд Полтавської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали складено та проголошено 17 січня 2023 року.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2023 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 108424431 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Романенко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні