Справа №127/28167/22
Провадження №1-кс/127/11347/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2023 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчого відділення Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий слідчого відділення Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання мотивовано тим, що у проваджені слідчого відділення Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, перебувають матеріали кримінального провадження №12022020050000360 від 22.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що 22.09.2022 близько о 18:00 год., водій ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , керуючи маршрутним автобусом сполученням «Вінниця-Літин» марки «БОГДАН-А09211» реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухаючись по автошляху М30 сполученням «Стрий Тернопіль Кропивницький Знам`янка Луганськ Ізварине» у напрямку м. Хмельницький, неподалік готелю « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , не дотримався безпечної дистанції, не вибрав безпечної швидкості руху та не врахував дорожню обстановку, внаслідок чого відбулось зіткнення із задньою частиною причепу «2-П-5» реєстраційний номер НОМЕР_2 у складі військового вантажного автомобіля ВЧ А1358 марки «МАЗ 5316» реєстраційний номер НОМЕР_3 , під керуванням старшого водія транспортного відділення ВЧ НОМЕР_4 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 . В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження. Водія ОСОБА_4 , а також пасажирів вищевказаного маршрутного автобусу з тілесними ушкодженнями було госпіталізовано до лікувальних закладів м. Вінниці.
Для встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень потерпілим згідно із вимогами ст. 242 КПК України необхідно провести судово-медичну експертизу, для виконання якої необхідні медичні документи, які зберігається у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Планується отримати доступ до речей та документів, а саме до оригіналів рентген знімків, медичних карток амбулаторного та стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_4 , яка перебувала на лікуванні у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_5 з 26.09.2022, в яких міститься інформація, яка відповідно до ст. 40 Закону України про «Основи законодавства України про охорону здоров`я» становить лікарську таємницю, та знаходиться у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », для подальшого проведення судово-медичної експертизи, оскільки згідно п. 138, 139 Наказу Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 року «Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз» та «Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень» «Для проведення судових експертиз надаються лише оригінали документів, що передбачено методикою проведення судових експертиз».
Медичні карти стаціонарного та амбулаторного хворого та рентген знімки, до яких потрібно здійснити тимчасовий доступ, може містити фактичні дані, на підставі яких необхідно провести судово-медичну експертизу у кримінальному провадженні, висновок якої буде процесуальним джерелом доказів та дасть змогу встановити ступінь тяжкості тілесних ушкоджень завданих потерпілим, що відповідно до п. 4 ст. 91 КПК України є обставиною, яка підлягає доказуванню у кримінальному провадженні, а також може слугувати речовим доказом у кримінальному провадженні.
Відповідно до п. 4 рекомендацій Верховного суду від 02.08.2022р. поняття «керiвник органу прокуратури», вжите в п. 2 ч. 1 ст. 615 КПК, та «керівник прокуратури», вжите в п. 20-7 розділу ХI «Перехiднi положення КПК, не є тотожними з огляду на положення Закону України «Про прокуратуру», у якому зазначено, що вiдповiднi прокурори мають заступників. Вирішуючи питання про співвідношення вимог п. 2 ч. 1 ст. 615 (у редакції Закону № 2111-IX вiд 03 березня 2022 року) та п. 20-7 розділу ХI «Перехідні положення» (у peaki Закону № 2137-1х вiд 15 березня 2022 року) КПК доцільно виходити з того, що перехiднi положення не можуть застосовуватись самі по собі, а мають йти в розвиток з основними положеннями КПК. Ураховуючи зазначене, видається, що право прокурора, передбачене п. 20-7 розділу ХI «Перехідні положення» КПК, не є абсолютним, а застосовується за тих самих умов, що були закріплені в п. 2 ч. 1 ст. 615 КПК (у редакцii Закону № 2111-X вiд 03 березня 2022 року), тобто пiд час воєнного стану, якщо відсутня об`єктивна можливість виконання слідчим суддею вiдповiдних повноважень. Положення п. 20-7 розділу ХІ «Перехідні положення» КПК мали тимчасовий характер і були чинними до внесення останніх змін до п. 2 ч. 1 ст. 615 КПК, тобто до 1 травня.
Іншим чином, в будь-яких фізичних чи юридичних осіб, органів державної влади отримати дану інформацію не можливо, слідчий просить клопотання задоволити.
В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином, тому відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання слідчого, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження підчас розглядупитань слідчимсуддею,крім вирішенняпитання пропроведення негласнихслідчих (розшукових)дій,та всуді підчас судовогопровадження єобов`язковим.У разінеприбуття всудове засіданнявсіх осіб,які берутьучасть усудовому провадженні,чи вразі,якщо відповіднодо положеньцього Кодексусудове провадженняздійснюється судомза відсутностіосіб,фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження всуді нездійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Частиною 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містять в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Так як іншим способом неможливо отримати документи та речі зазначені у клопотанні, тому слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161,162,163,164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СВ Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_5 , Код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , а саме до оригіналів медичних карт амбулаторного (стаціонарного) хворого та рентгенівських знімків на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_4 , яка перебувала на лікуванні у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_5 з 22.09.2022, з можливістю вилучення оригіналів вищевказаних медичних документів.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108426136 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Вишар І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні