УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 564/123/23
17 січня 2023 року
Костопільський районний суд Рівненської області в особі судді Цвіркуна О.С. розглянувши заяву ОСОБА_1 до Гутянського старостинського округу Костопільської міської ради про встановлення факту постійного проживання спадкоємця разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, і що вона була членом сім`ї спадкоємця,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту постійного проживання спадкоємця разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, і що вона була членом сім`ї спадкоємця, в якій просить суд встановити юридичний факт спільного проживання спадкоємця ОСОБА_1 , уродженки с. Гута, Рівненського району, Рівненської області, РНОКПП: НОМЕР_1 разом із спадкодавцем ОСОБА_2 на час відкриття спадщини ІНФОРМАЦІЯ_1 , і що за життя ОСОБА_2 був пов`язаним спільним побутом, мав взаємні права і обов`язки зі своєю дочкою ОСОБА_1 , а також те, що ОСОБА_1 до дня смерті ОСОБА_2 була членом його сім`ї.
Зі змісту заяви вбачається, що заявник просить встановити вказані вище факти, оскільки від них залежить виникнення спадкових прав заявника та можливості їх подальшої реалізації.
Відповідно до статті 293 ЦПК України справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення розглядаються судом в порядку окремого провадження.
Згідно з ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Дослідивши заяву ОСОБА_1 та додані до неї матеріали, суд приходить до висновку, що встановлення фактів, про які просить заявник, пов`язані з вирішенням питання її права на спадщину.
Встановлення вказаних у заяві фактів породжує юридичні наслідки, не лише для заявника, а й інших спадкоємців померлого ОСОБА_2 за законом.
Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Частиною 4 статті 315 ЦПК України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
У п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» зазначено, що у тому разі, коли буде виявлено, що встановлення підвідомчого судові факту пов`язане з вирішенням спору про право, суд відмовляє в прийнятті заяви до розгляду в окремому провадженні.
Покликання заявника щодо відсутності інших осіб, які претендують на отримання спадщини після смерті ОСОБА_2 не спростовують того факту, що встановлення фактів про які просить заявник є фактично визнанням права заявника на спадщину та породжують юридичні наслідки для інших осіб.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , оскільки встановлення фактів про які просить заявник пов`язані фактично із визнанням права заявника на спадщину та породжують юридичні наслідки для інших осіб.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 293, 315, 258-260 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 до Гутянського старостинського округу Костопільської міської ради про встановлення факту постійного проживання спадкоємця разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, і що вона була членом сім`ї спадкоємця.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Рівненського апеляційного суду через Костопільський районний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
СуддяО. С. Цвіркун
Суд | Костопільський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2023 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 108427224 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Костопільський районний суд Рівненської області
Цвіркун О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні