Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 2-о/733/2/23
Єдиний унікальний №733/35/23
Ухвала
16 січня 2023 року м. Ічня Суддя Ічнянського районного суду Чернігівської області Т.В. Карапиш, розглянувши матеріали заяви, які надійшли від ОСОБА_1 , заінтересована особа Ічнянська державна нотаріальна контора Чернігівської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів. Заінтересована особа - Ічнянська державна нотаріальна контора Чернігівської області.
Норми ч.3 ст. 294 ЦПК України передбачають, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
У відповідності до ст. 187 ЦПК України суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження.
Згідно до ст. 315 ЦПК України, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу; 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення (ч. 2 ст. 315 ЦПК України).
За правилами цивільного процесуального законодавства заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Але вивчивши матеріали заяви, суддя вважає, що відповідно до ст. 185 ЦПК України дану заяву слід залишити без руху, оскільки вона подана з порушенням вимог ст. 318 ЦПК України.
В п.1 ч.1 ст. 318 ЦПК України визначено, що у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою.
Суддя встановила, що заявниця звернулася із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу. Проте відповідно до прохальної частини заяви не зрозуміло, який саме факт просить встановити заявниця.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (ч.1 ст.185 ЦПК України).
За таких обставин, заяву відповідно до ст. 185 ЦПК України заяву необхідно залишити без руху і надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання нею копії ухвали. Одночасно повідомити останню, що у разі усунення недоліків у встановлений строк, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявниці.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 318 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Ічнянська державна нотаріальна контора Чернігівської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, залишити без руху.
Надати заявниці строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити заявниці, що у разі усунення недоліків у встановлений строк, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається останній.
Ухвала негайно набирає законної сили і не може бути оскаржена у апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Суддя Т. В. Карапиш
Суд | Ічнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2023 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 108436054 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Карапиш Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні