Справа № 932/5348/21
Провадження № 2/932/2392/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(Заочне)
25 жовтня 2022 року м. Дніпро
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - Куцевола В.В.
при секретарі Рибалці В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Дніпрі за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зоряний» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
У липні 2021 року позивач Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зоряний» звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті за надані комунальні послуги станом на станом на травень 2021 року в розмірі 20 309, 14 грн.
Представник позивача звернувся до суду з вищевказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач зареєстрована та являється власником нежитлового приміщення АДРЕСА_1 , що підтверджується інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна № 259346633 від 01.06.2021 р.
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зоряний» (надалі- ОСББ «Зоряний») було створено шляхом рішення загальних зборів співвласників, свою діяльність ОСББ «Зоряний» здійснює на підставі статуту, затвердженого протоколом № 18 від 05 грудня 2016 року (Ідентифікаційний код юридичної особи 34314687), номер запису у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 12241020000025631 від 11.04.2006 р.
Відповідач систематично не сплачує внески на утримання будинку та прибудинкової території. Загалом період заборгованості становить 36 місяців, тобто відповідна заборгованість є систематичною.
Отже, на момент звернення до суду фактичний користувач житлово-комунальних послуг, яка є власницею нежитлового приміщення АДРЕСА_1 має суму заборгованості станом на травень 2021 року у розмірі 12444, 05 гривень.
Відповідач єчленом об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Зоряний»та хочадоговір пронадання послугз утриманнябудинку іприбудинкової територіїміж сторонамине укладався,окрім того,що вонає власницеюнежитлового приміщення,тобто єфактичним користувачем наданих ОСББ «Зоряний» житлово-комунальних послуг.
ОСББ «Зоряний» неодноразово зверталося до відповідача з вимогою сплатити борг за надані йому житлово-комунальні послуги, проте, нажаль, виконання зобов`язання так і не відбулось.
Ухвалою суду 11.08.2021 року відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, прохав розглядати справу у його відсутність та не заперечував проти заочного розгляду справи.
Відповідач належним чином викликався до суду, однак у судове засідання не з`явився, причини неявки до суду не повідомив, письмових заяв чи клопотань не надав. Правом на подання відзиву на позов не скористався.
Через це суд, спираючись на норми ст. 247, 280 ЦПК України, розглянув справу у заочному порядку, за відсутності сторін, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу та ухвалив заочне рішення.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши дійсні обставини справи, перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (надалі- ОСББ «Зоряний») було створено шляхом рішення загальних зборів співвласників, свою діяльність ОСББ «Зоряний» здійснює на підставі статуту, затвердженого протоколом № 18 від 05 грудня 2016 року (Ідентифікаційний код юридичної особи 34314687), номер запису у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 12241020000025631 від 11.04.2006 р.
Протоколом № 2 загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку «Зоряний» від 07 липня 2006 року, було затверджено розмір внесків співвласників на управління багатоквартирним будинком та затверджений кошторис ОСББ.
Відповідно до вимог діючого законодавства та Статуту вступний внесок для членів ОСББ «ЗОРЯНИЙ» складав 10,00 грн., розмір місячного внеску на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 0.72 грн. за кв. м. був затверджений на загальних зборах ОСББ «Зоряний», що оформлено відповідним протоколом загальних зборів № 2 від 07 липня 2006 р.
Розмір щомісячного внеску на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 0,78 грн. за кв.м. - для квартир на першому поверсі, 0,99 гри. за кв.м. - для квартир вище першого поверху, 0,99 грн. за кв.м. - для нежитлових приміщень був затверджений на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , які відбулись у січні 2008 року, та оформлені відповідним Протоколом № 5 від 30.01.2008р.
Розмір внеску на утримання будинку та прибудинкової території з 1 квітня 2008 року розмірі 0,99 грн. за кв.м. - для квартир на першому поверсі, 1,20 грн. за кв.м. - квартир вище першого поверху, 1,20 грн. за кв.м. - для нежитлових приміщень затверджений на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , які відбулись у квітні 2008 року, та оформлені відповідним Протоколом № 6 від 02.04.2008р.
Розмір щомісячного обов?язкового внеску на утримання будинку та будинкової території з 1 березня 2010 року у розмірі 1,29 гри. за кв.м. - для квартир на першому поверсі, 1,50 грн. за кв.м. - для квартир вище першого поверху, 1,50 грн. кв.м. - для нежитлових приміщень був затверджений на загальних зборах власників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , які відбулись у лютому 2010 року, та оформлені відповідним Протоколом від 10.02.2010р.
Розмір щомісячного обов?язкового внеску на утримання будинку та будинкової території з квітня 2016 року у розмірі 2,83 грн. за кв.м. - для приміщень на першому поверсі, нежитловий фонд, 1,74 грн. за кв.м. - для приміщень на другому поверсі (без користування ліфтом), 2,19 грн. за кв.м. - для приміщень вище другого поверху був затверджений на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , які відбулись у березні 2016 року, та оформлені відповідним Протоколом № 17 від 31.03.2016р.
Розмір щомісячного обов?язкового внеску на утримання будинку та прибудинкової території з травня 2017р. у розмірі 3,96 грн. за кв.м. - для квартир і приміщень на першому поверсі, 3,27 грн. за кв.м. - для квартир, приміщень другого поверху, 3,60 грн. - для приміщень вище другого поверху, був затверджений на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , які відбулись у квітні 2017 року, та оформлені відповідним Протоколом № 19 від 20.04.2017р.
Розмір щомісячного обов?язкового внеску на утримання будинку та прибудинкової території з 01.01.2019р. у розмірі 4,21 грн. за кв.м. - для квартир і приміщень на першому поверсі, 3,78 грн. за кв.м. - для квартир, приміщень другого поверху, 4,21 грн. - для приміщень вище другого поверху, був затверджений на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , які відбулись у листопаді 2018 року, та оформлені відповідним Протоколом № 20 від 09.11.2018р.
Згідно п. 1 Статуту, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зоряний» створено власниками квартир та нежитлових приміщень (далі - співвласники) багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 відповідно до Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Згідно ст.1Закону України«Про об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Відповідно до ч.2 ст.382ЦК України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
Згідно ч.2 ст.7Закону України«Про особливостіздійснення прававласності убагатоквартирному будинку» кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Згідно положень ч.11 ст.10Закону України«Про особливостіздійснення прававласності вбагатоквартирному будинку» рішення зборів співвласників є обов`язковими для всіх співвласників, включаючи тих, які набули право власності на квартиру чи нежитлове приміщення після прийняття рішення.
Згідно п.5 ч.1ст.7Закону України«Про особливостіздійснення прававласності убагатоквартирному будинку» співвласники зобов`язані виконувати рішення загальних зборів.
Відповідно до ст.9Закону України«Про житлово-комунальніпослуги» відповідачі зобов`язані щомісяця оплачувати житлово-комунальні послуги.
Стаття 15Закону України«Про об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку» зобов`язує співвласника виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання, виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень, своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Частиною 5 ст. 10 зазначеного в попередньому абзаці Закону визначено, що рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.
У разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду ( ст. 13 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»_.
Згідно ст.322 ЦК України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено законом.
Згідно ст.151ЖК УРСР громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов`язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку прибудинкову територію.
Відповідно до ст.179ЖК УРСР користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов`язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, згідно із зазначеними нормами закону споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Зазначений правовий висновок викладений у постанові ВСУ від 20.04.2016 у справі №6-2951цс15.
Обов`язок сплачувати кошти за утримання будинку та житло-комунальні послуги також закріплений в Статуті ОСББ «Зоряний», згідно якого співвласник об`єднання зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Відповідачу на праві приватної власності належить нежитлове приміщення АДРЕСА_1 .
За власником квартири виникла заборгованість по оплаті послуг з утримання будинку та прибудинкової території за період з січня 2016 року по травень 2021 року заборгованість у розмірі 20 309, 14 грн.
Відповідач наявність заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території не спростував, доказів оплати такої заборгованості суду не надав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачу направлялась претензія про сплату заборгованості з детальним щомісячним розрахунком, однак відповіді на вказану претензію ОСОБА_1 не надала.
Статтею 81 ЦПК України, передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи покладаються у разі задоволення позову на відповідача.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовну заяву ОСББ "Зоряний" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, стягнувши з відповідача на користь позивача заборгованість за оплату послуг з утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 20 309, 14 грн. та судовий збір в розмірі 2270 грн.
Відповідно до ч.1 ст.133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Згідно з ч.1-6 ст.137ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
Статтею 60ЦПК України визначено, що представником в суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.133ЦПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу. Згідно з ч.ч.2,3 ст.137ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 27 червня 2018 року у справі № 826/1216/16 (провадження № 11-562ас18) зроблено висновок, що склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та ін.), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження). Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені. Відсутність документального підтвердження витрат на правову допомогу, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат.
При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.
Вирішуючи питання про стягнення понесених ОСББ «Зоряний» витрат на професійну правничу допомогу, суд виходить з того, що до позовної заяви доданий договір про надання правничої (правової) допомоги б/н від 05.03.2020, додаткова угода №1 від 07.08.2021 р., акт про надану правничу (правову) допомогу від 17.08.2020 р., квитанція до прибуткового касового ордеру №290 від 04.09.2020 р., з яких вбачається, що сума гонорару, сплачена позивачем ОСББ «Зоряний» по договору становить 1300 грн., що, враховуючи критерій оцінки співмірності витрат на оплату послуг адвоката (адекватності ціни за надані адвокатом послуги відносно складності та важливості справи, витраченого на ведення справи часу), є підставою для відшкодування судом витрат на професійну правничу допомогу.
Дослідивши матеріали справи, зокрема, надані позивачем документи, суд дійшов висновку, що витрати на професійну правничу допомогу підтверджені належними та допустимими доказами, у зв`язку з чим наявні правові підстави для стягнення з відповідача понесених позивачем витрат на правничу професійну допомогу в сумі 1 300 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 76-82, 89, 223, 229, 247, 258-259, 263-265, 273, 280, 352, 354-355 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зоряний» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Зоряний» (ЄДРПОУ 34314687) заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 20 309, 14 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Зоряний» (ЄДРПОУ 34314687) судові витрати, понесені на сплату судового збору, у сумі 2270,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Зоряний» (ЄДРПОУ 34314687) судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 1300,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 273 ЦПК України та може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Дніпровського апеляційного суду.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Суддя В.В. Куцевол
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2022 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 108441964 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Куцевол В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні