ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
18.01.2023Справа № 910/146/23
Суддя Мандриченко О.В., розглянувши
позовну заяву ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрол Плюс Кардс Україна" (відповідач 1); Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (відповідач 2)
про визнання трудових відносин припиненими та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом, в якому просить суд:
- визнати трудові відносини між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю "Петрол Плюс Кардс Україна" припиненими 30.09.2022;
- зобов`язати Шевченківську районну в місті Києві державну адміністрацію внести зміни до відомостей про юридичну особу в частині зміни керівника шляхом виключення відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про Турова Вячеслава Анатолійовича як керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрол Плюс Кардс Україна".
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог статтей 162,164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Пунктами 6, 7, 8 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Судом встановлено, що позивачем у позовній заяві взагалі не зазначено вказаної інформації, що суперечить приписам статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, згідно частини другої статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Судом встановлено, що позивачем долучено до позовної заяви копію виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб від 28.07.2022 № ЮЭ9965-22-139516589 та копію виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб від 26.12.2022 № ЮЭ9965-22-227960569.
Також позивачем надано переклад зазначених копій виписок з російської на українську мову.
Згідно положень статті 10 Господарського процесуального кодексу України Господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою. Суди забезпечують рівність прав учасників судового процесу за мовною ознакою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право учасникам судового процесу на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють. Учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до статті 79 Закону України "Про нотаріат" нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.
Відповідно до пункту 7 глави 8 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 року № 296/5, у разі якщо документи, що посвідчуються, видаються або засвідчуються, викладені на двох і більше окремих аркушах, вони повинні бути з`єднані у спосіб, що унеможливлює їх роз`єднання без порушення їх цілісності, із зазначенням кількості прошитих (прошнурованих), пронумерованих і скріплених аркушів, з проставлянням підпису та печатки нотаріуса.
За наведених обставин, суд зазначає про необхідність офіційного перекладу з нотаріальним засвідченням документів, що викладені іноземною мовою та долучені до матеріалів позовної заяви.
Крім того, у позовній заяві позивач зазначає про надсилання заяви про звільнення від 16.09.2022 та супровідного листа від 16.09.2022 на корпоративну електронну поштову адресу ОСОБА_2 " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", який займає посаду президента ТОВ "Передові Платіжні Рішення", яке, в свою чергу, є єдиним учасником Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрол Плюс Кардс Україна".
Проте, в порушення положень частини другої статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивачем не надано до суду доказів належності вказаної електронної поштової адреси саме ОСОБА_2 .
За змістом частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:
- письмової заяви із зазначенням інформації, передбаченої пунктами 6, 7, 8 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України, з врахуванням висновків суду у даній ухвалі, разом із доказами надсилання такої заяви на адресу відповідачів;
- нотаріально посвідчений переклад на державну мову виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб від 28.07.2022 № ЮЭ9965-22-139516589 та виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб від 26.12.2022 № ЮЭ9965-22-227960569, разом із доказами надсилання на адресу відповідачів;
- всіх наявних доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, у тому числі зазначених у даній ухвалі суду, разом із доказами надсилання на адресу відповідачів.
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Олександр Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2023 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 108455064 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні