Рішення
від 16.01.2023 по справі 917/694/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21

E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/

Код ЄДРПОУ 03500004

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.01.2023 Справа № 917/694/22

Суддя Погрібна С.В., розглянувши справу № 917/694/22

за позовною заявою Адвокатського бюро "Будігая Олександра", бульвар Хмельницького Богдана, 5, корпус 1, кв. 96, м. Полтава, Полтавська область, 36000

до Приватного підприємства "Спецдеталь", поштова адреса: вул. Героїв України, 21, кв. 55, м. Кременчук, Полтавська область, 39622, юридична адреса: вул. Молодіжна, 8, оф. 54, м. Кременчук, Полтавська область, 39610

про стягнення 42 355, 96 грн,

без виклику сторін,

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Полтавської області надійшла позовна заява Адвокатського бюро "Будігая Олександра" до Приватного підприємства "Спецдеталь" про стягнення 42 355, 96 грн. за Договором від 02.08.2021 р. № 05 "Про надання правової (правничої) допомоги.

Ухвалою суду від 02.08.2022 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін; встановлено відповідачу строк для подання суду відзиву на позов, оформленого згідно з вимогами частини 3 статті 165 ГПК України, з додатками, передбаченими частинами 6, 7 статті 165 ГПК України - 15 днів з дня вручення даної ухвали; встановлено відповідачу строк для подання заяви з запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, передбаченої приписами частини 4 статті 250 ГПК України - 15 днів з дня вручення даної ухвали; встановлено відповідачу строк для подання суду (за бажанням) клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін - 15 днів з дня вручення даної ухвали; роз`яснено сторонам, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач може подати в строк для подання відзиву, позивач разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (частина 7 статті 252 ГПК України).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконує свого обов`язку щодо сплати отриманих послуг, передбачених умовами договору.

Направлення сторонам в паперовому вигляді копії ухвали суду від 02.08.2022 не відбулось у зв`язку з відсутністю окремих номіналів поштових марок та тимчасовим припиненням господарським судом Полтавської області відправлення поштової кореспонденції у паперовому вигляді, про що відповідальними працівниками суду складено відповідний акт від 08.08.2022.

Ухвала суду про відкриття провадження у справі від 02.08.2022 була надіслана відповідачу на поштову адресу (вул. Героїв України, 21, кв. 55, м. Кременчук, Полтавська область, 39622) лише 06.10.2022, та повернулась до суду без вручення адресату, з відміткою адресат відсутній за вказаною адресою. Ухвала до суду повернулась 20.10.2022.

Повторно ухвала була направлена судом відповідачу на юридичну адресу - вул. Молодіжна, 8, оф. 54, м. Кременчук, Полтавська область, 39610. Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Приватне підприємство "Спецдеталь" зареєстровано за адресою: вул. Молодіжна, 8, оф. 54, м. Кременчук, Полтавська область, 39610.

Ухвала повернулась до суду без вручення адресату, з відміткою: адресат відсутній за вказаною адресою, 14.12.2022.

Відповідно до пункту 4 частини 6 статті 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.

Дана ухвала Господарського суду Полтавської області також була розміщена в Єдиному Державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua) на сайті Судової влади розміщено відповідне оголошення.

Відповідно до Закону України "Про доступ до судових рішень" судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України. Загальний доступ до судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України забезпечується з дотриманням вимог статті 7 цього Закону. Для реалізації права доступу до судових рішень, внесених до Реєстру, користувачу надаються можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин.

Суд вчинив всі можливі дії для належного та своєчасного повідомлення відповідача про розгляд даної справи.

Господарським судом було створено сторонам належні умови для реалізації їх процесуальних прав.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін згідно з частини 5 статті 252 ГПК України до суду не надходило. Відзив на позов відповідачем не надано.

За частиною 2 статті 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Статтею 248 ГПК України визначено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

В зв`язку з необхідністю повідомлення відповідача про відкриття провадження у цій справі та для надання йому можливості подати відзив на позов, а також з метою забезпечення процесуальних прав сторін та з метою об`єктивного дослідження обставин справи, прийняття рішення судом відклалося на відповідний строк.

Під час розгляду справи по суті судом були досліджені всі письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Рішення виноситься суддею після виходу з тривалої відпустки та відрядження.

Відповідно до частини 2 статті 233 ГПК України дане рішення прийнято, складено та підписано в нарадчій кімнаті.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши всі наявні у справі докази, суд встановив наступне.

02.08.2021 між Приватним підприємством "Спецдеталь" (відповідач, Клієнт), в особі директора Дорошенко Євгена Вікторовича, який діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Адвокатським бюром "Будігая Олександра" (позивач, Бюро), в особі керуючого Будігая Олександра Васильовича, який діє на підставі Статуту, з іншої сторони, укладений та підписаний договір № 05 «Про надання правової (правничої) допомоги» (Договір).

Також до укладеного Договору між сторонами були підписані:

- Додаток № 1 щодо визначення витрат та їх вартості;

- Додаток № 2 "Антикорупційні застереження";

- Додаток № 3 щодо умов щомісячного абонентського обслуговування Позивачем Відповідача шляхом надання послуг з правової (правничої) допомоги.

Відповідно до п.1.1. Договору предметом даного Договору є надання БЮРО правової допомоги КЛІЄНТУ в обсязі та на умовах, передбачених даним договором.

Форми надання БЮРО КЛІЄНТУ правової допомоги зазначені в розділі Договору "Форми надання правової допомоги".

Згідно з п. 5.1. Договору договір набирає чинності з 02 серпня 2021 року, і діє до повного виконання Сторонами взятих на себе зобов`язань, за цим Договором.

Відповідно до п. 3.2. Договору, відповідач зобов`язувався:

- без зволікання прийняти від БЮРО виконану роботу, а при відмові у прийняті такої роботи, протягом 3-х днів після повідомлення про її виконання, письмово мотивувати таку відмову (п. 3.2.3.);

- своєчасно та в повному обсязі оплачувати БЮРО вартість отриманих послуг за Договором (п.3.2.9.).

Відповідно до п. 4.1. Договору гонорар - винагорода БЮРО сплачуєтся за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги КЛІЄНТУ.

Пунктом 4.2. Договору передбачено, що за домовленістю Сторін, гонорар визначається з наступних сум: - щомісячна плата за абонентське обслуговування, яка встановлюється Сторонами, відповідно до Додатку № 3 (п.4.2.1.).

Відповідно до п. 2 Додатку № 3 до Договору розмір щомісячної плати становить 20000, 00 копійок, без ПДВ.

Відповідно до п. 3 Додатку № 3 до Договору КЛІЄНТ повинен сплачувати БЮРО суму щомісячної плати протягом 3-х банківських днів, після отримання відповідного рахунку із зазначенням інформації про акт наданих послуг.

Згідно п. 4.3. Договору, платежі проводяться у національній валюті України (гривня) без ПДВ.

Відповідно до п. 4.6. Договору кількість наданих послуг оформлюється Сторонами у відповідному акті (щомісячно та по закінченню/завершенні справи).

Відповідно до п. 4.7. Договору, підставою для сплати гонорару є рахунок, що надається КЛІЄНТУ. Рахунок може також надсилатися на електрону адресу КЛІЄНТА, зазначена у вказаному Договорі. Банківські реквізити для здійснення КЛІЄНТОМ оплати за надані послуги на користь БЮРО, зазначаються у рахунках.

Відповідно до п. 4.8. Договору КЛІЄНТ повинен сплатити суму гонорару БЮРО протягом 3-х банківських днів, після його отримання.

Пунктом 4.9. Договору передбачено, що гонорар сплачується у безготівковому порядку на банківський рахунок БЮРО. Сплата Гонорару готівкою заборонена.

Відповідно до п. 7.3. Договору сторона, нездатна виконувати свої зобов`язання за Договором внаслідок обставин непереборної сили або випадку, повинна негайно, але не пізніше ніж за 10 (десять) робочих днів письмово повідомити іншу сторону, додавши докази на підтвердження виникнення (існування) форс-мажорних обставин. Невиконання хоча б однієї з цих умов позбавляє Сторону права посилатися на обставини непереборної сили або випадку як на підставу невиконання зобов`язань.

Якщо дія обставин непереборної сили або випадку продовжується понад 30 (тридцять) календарних днів, будь-яка із Сторін має право припинити дію Договору за умови письмового повідомлення іншої Сторони не менш ніж за 10 (десять) календарних днів до дати його припинення. У такому разі в обов`язковому випадку укладається відповідна Додаткова угода (п. 7.4. Договору).

У випадку неналежного виконання або невиконання зобов`язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність відповідно до укладених між собою договорів (розписок, зобов`язань тощо), а також діючого законодавства України (п. 9.1. Договору).

Як вказує позивач, на підставі Договору та Додатку № 3 до Договору, за результатами наданих послуг у серпні 2021 року, каналами електронного зв`язку з E-mail - ІНФОРМАЦІЯ_1 на E-mail - ІНФОРМАЦІЯ_2, направлено відповідачу рахунок № 06 від 03.09.2021 на суму 20000,00 грн без ПДВ та акт про № 06 наданих послуг.

Відповідач погодившись з наданими позивачем в серпні 2021 року послугами, підписав акт наданих послуг з правової (правничої) допомоги № 06 від 03.09.2021. З урахуванням вимог п. 3 Додатку № 3 до Договору, відповідач повинен був сплатити надані позивачем послуги до 08.09.2021.

03.09.2021 КЛІЄНТ здійснив часткову оплату за надані послуги в розмірі 10 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 302 від 03.09.2021.

08.10.2021 позивачем за результатами наданих послуг у вересні 2021 року, каналами електронного зв`язку з E-mail - ІНФОРМАЦІЯ_1 на E-mail - ІНФОРМАЦІЯ_2 виставлено відповідачу рахунок № 10 від 07.10.2021 на суму 20 000,00 грн одночасно з актом № 10 від 07.10.2021 з наданих послуг з правової (правничої) допомоги.

Також оригінали рахунку № 10 від 07.10.2021 та акту № 10 від 07.10.2021, було направлено 08.10.2021 на адресу відповідача, що підтверджується декларацією № 59000740637690 ТОВ "НОВА ПОШТА".

10.10.2021 відповідно до трекінгу відправлення № 59000740637690 відповідачем отримано документи.

Однак, відповідач не повернув підписані зі своєї сторони примірники рахунку № 10 від 07.10.2021 та акту № 10 від 07.10.2021, а також не здійснено оплату за надані послуги у вересні 2021 року.

З урахуванням вимог п. 3 Додатку № 3 до Договору відповідач повинен був сплатити, надані позивачем послуги в серпні 2021 року в строк по 13.10.2021 або відповідно до п. 3.2.3. Договору мотивувати свою відмову від підписання відповідного акту.

В подальшому, Позивачем неодноразово надсилались листи на адресу відповідача з вимогою повернути підписані акти та оплатити рахунки.

11.05.2022 на адресу відповідача направлена претензія № 11/05/22-1 щодо погашення заборгованості, яка залишена без реагування.

Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 3601101883692 відповідачем отримано претензію 13.05.2022.

Так, за відповідачем утворився борг в сумі 30 000,00 грн, який позивач просить стягнути на його користь.

Окрім того, позивачем нараховано до стягнення з відповідача 5 369,65 грн пені, 6 240,00 грн інфляційних нарахувань та 746,31 грн 3% річних.

При прийнятті рішення судом враховано наступне.

Відповідно до статті 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Основними видами господарських зобов`язань є майново-господарські зобов`язання та організаційно-господарські зобов`язання.

Згідно зі статтею 175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Статтею 174 Господарського кодексу України серед підстав виникнення господарських зобов`язань передбачено господарські договори.

Статтею 509 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Як вже зазначалось, 02.08.2021 між Приватним підприємством "Спецдеталь" та Адвокатським бюром "Будігая Олександра" було укладено Договір № 05 «Про надання правової (правничої) допомоги» (Договір).

Відповідно до п. 2 Додатку № 3 до Договору розмір щомісячної плати становить 20000,00 грн без ПДВ.

Відповідно до п. 3 Додатку № 3 до Договору КЛІЄНТ повинен сплачувати БЮРО суму щомісячної плати протягом 3-х банківських днів, після отримання відповідного рахунку із зазначенням інформації про акт наданих послуг.

Згідно п. 4.3. Договору, платежі по цьому Договору проводяться у національній валюті України (гривня) без ПДВ.

Відповідно до п. 4.6. Договору надання послуг оформлюється Сторонами у відповідному акті (щомісячно та по закінченню/завершенні справи).

Відповідно до п. 4.7. Договору, підставою для сплати гонорару є рахунок, що надається КЛІЄНТУ. Рахунок може також надсилатися на електрону адресу КЛІЄНТА, що зазначена у вказаному Договорі. Банківські реквізити БЮРО для здійснення КЛІЄНТОМ оплати за надані послуги на користь БЮРО зазначаються у рахунках.

Відповідно до п. 4.8. Договору КЛІЄНТ повинен сплатити суму гонорару БЮРО протягом 3-х банківських днів, після його отримання.

Акт № 06 від 03.09.2021 на суму 20000,00 грн підписаний відповідачем та частково оплачений останнім, акт № 10 від 07.10.2021 на суму 20000,00 грн не підписано та не оплачено.

Частиною 1 статті 901 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно з частиною 1 статті 903 Цивільного кодексу України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Допустимих доказів у спростування отриманих послуг та їх оплати чи будь-яких обґрунтованих заперечень по суті спору відповідач суду не надав.

Відтак вимоги позивача про стягнення суми основного боргу в розмірі 30 000,00 грн є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Позивачем заявлено до стягнення 5 369,65 грн пені за період прострочення з 09.09.2021 по 11.07.2022 (згідно акту № 06) та з 14.10.2021 по 11.07.2022 (згідно акту № 10), посилаючись на статті 230, 232 ГК України та статтю 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань"

При вирішенні спору в цій частині суд зазначає наступне.

Згідно частин 4-6 статті 231 Господарського кодексу України у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

У разі недосягнення згоди між сторонами щодо встановлення та розміру штрафних санкцій за порушення зобов`язання спір може бути вирішений в судовому порядку за заявою заінтересованої сторони відповідно до вимог цього Кодексу.

Штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Отже, частиною 6 статті 231 Господарського кодексу України сама по собі не встановлює розміру штрафної санкції, а лише визначає порядок їх визначення.

Статтею 547 Цивільного кодексу України визначено, що правочин щодо забезпечення виконання зобов`язання вчиняється у письмовій формі. Правочин щодо забезпечення виконання зобов`язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним.

Відповідно до частини 4 статті 231 Господарського кодексу України у разі, якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором.

Стосовно спірних правовідносин законом розмір штрафних санкцій не встановлено, отже необхідною умовою їх нарахування та стягнення є визначення підстав сплати та розміру санкцій в договорі, укладеному між сторонами.

В договорі № 05 від 02.08.2021 сторони не передбачили відповідальності постачальника за не передачу товару та за не повернення попередньої оплати у вигляді нарахування пені.

Отже, підстави для нарахування пені відсутні. Тому позов у цій частині задоволенню не підлягає.

Також позивачем заявлено до стягнення з відповідача 6 240,00 грн інфляційних нарахувань та 746,31 грн 3% річних. Розрахунок додано позивачем до позовної заяви.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Суд зауважує, що передбачене законом право кредитора вимагати стягнення боргу враховуючи індекс інфляції та відсотків річних є способом захисту майнових прав та інтересів кредитора, сутність яких складається з відшкодування матеріальних втрат кредитора та знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів, а також отримання компенсації (плати) від боржника за користування ним грошовими коштами, які належать до сплати кредитору.

Судом перевірено розрахунки позивача та встановлено, що вимоги в частині стягнення 6 240,00 грн інфляційних нарахувань та 746,31 грн 3% річних підлягаю задоволенню.

Згідно зі статтею 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.

За приписами статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Згідно статті 236 Господарського процесуального кодексу України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню господарського судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

У відповідності до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

Окрім того, позивачем нараховано 1185,59 грн - інших витрат, пов`язаних з підготовкою та подачею до Суду позовної заяви, а саме:

- 74,80 грн за поштові послуги АТ «Укрпошта» щодо відправлення позивачем рекомендованого листа № 3601101764030 на адресу відповідача;

- 72,80 грн за поштові послуги АТ «Укрпошта» щодо відправлення позивачем рекомендованого листа № 3601101883692 на адресу відповідача;

- 863,39 грн витрат позивача, передбачених п. 2 Додатку № 01 від 02.08.2021 до Договору від 02.08.2021 № 05 «Про надання правової (правничої) допомоги», пов`язані з копіюванням та друком документів позовної заяви, з розрахунку: 174 аркуш х 4,962 (0,2% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених на 11.07.2022) = 863,39 грн;

- 174,6 грн компенсація відповідачем позивачу 5% передбачених п. 4 Додатку № 01 від 02.08.2021 до Договору від 02.08.2021 № 05 «Про надання правової (правничої) допомоги».

Так, загальна сума інших витрат понесених позивачем становить 1185,59 грн.

Витрати в сумі 74,80 грн за поштові послуги щодо відправлення рекомендованого листа № 3601101764030 та в сумі 72,80 грн щодо відправлення рекомендованого листа № 3601101883692 на адресу відповідача підтверджені документами, які містяться в матеріалах справи.

Зазначена сума понесених витрат пов`язаних з копіюванням та друком документів позовної заяви та компенсація відповідачем позивачу 5% передбачених п. 4 Додатку № 01 від 02.08.2021 до Договору від 02.08.2021 № 05 "Про надання правової (правничої) допомоги" є необґрунтованою та відшкодуванню не підлягає.

Керуючись статтями 123, 129, 209, 210, 232, 233, 236, 238, 240, 241 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Стягнути з Приватного підприємства "Спецдеталь" (вул. Молодіжна, 8, оф. 54, м. Кременчук, Полтавська область, 39610, код ЄДРПОУ 30661807) на користь Адвокатського бюро "Будігая Олександра" (бульвар Хмельницького Богдана, 5, корпус 1, кв. 96, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 44356126) 30 000,00 грн заборгованості, 6 240,00 грн інфляційних нарахувань, 746,31 грн 3% річних, 2481,00 грн витрат зі сплати судового збору та 147,60 грн інших витрат.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

3. В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення складено та підписано 16.01.2023.

Суддя Погрібна С.В.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення16.01.2023
Оприлюднено23.01.2023
Номер документу108480165
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —917/694/22

Рішення від 16.01.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Погрібна С.В.

Ухвала від 01.08.2022

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Погрібна С.В.

Ухвала від 19.07.2022

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Погрібна С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні