Справа №760/691/23
1-кс/760/535/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2023 року м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі: прокурора Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 , захисника ОСОБА_7 , підозрюваного ОСОБА_8 , захисника ОСОБА_9 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС-криміналіста 5 відділення слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області ОСОБА_10 про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні № 22022101110000068 від 08 квітня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 201-2 КК України -
в с т а н о в и в:
До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС-криміналіст 5 відділення слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_10 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22022101110000068 від 08 квітня 2022 року, за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, на шість місяців.
Клопотання обґрунтовується тим, що Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному 08.04.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 22022101110000068, за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_11 , та ОСОБА_8 вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
Так, у період з 24.02.2022 до початку квітня 2022 (більш точна дата та час в ході досудового розслідування не встановлені) ОСОБА_4 перебуваючи у м. Києві з метою отримання прибутку, вирішив створити та очолити організовану групу, злочинна діяльність якої буде полягати у продажу товарів гуманітарної допомоги та привласнення благодійних пожертв.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 розробив злочинний план, який складався з наступних етапів:
1. зареєструвати Благодійну організацію «Благодійний фонд «Доброчинець України» код ЄДРПОУ: 44703129 (далі: БО «БФ Доброчинець України») та відкрити банківські рахунки вказаної організації для залучення благодійних пожертв;
2.залучити ОСОБА_11 до складу організованої групи як активного учасника та відвести йому роль, яка полягала у продажі товарів гуманітарної допомоги, організації збору благодійних пожертв, залученні юридичних та фізичних осіб в Україні або за її межами, які добровільно нададуть учасникам організованої групи гуманітарну допомогу або благодійні пожертви;
3.залучити ОСОБА_8 до складу організованої групи як активного учасника та відвести йому роль, яка полягала у продажі товарів гуманітарної допомоги, у оготівкуванні, отриманих від продажу товарів гуманітарної допомоги грошових коштів, та благодійних пожертв.
4. отримати від юридичних та фізичних осіб товари гуманітарної допомоги та благодійні пожертви на підставі листів з військових частин Міністерства оборони України та установ Департаменту соціального захисту населення Міністерства соціальної політики України;
5. налагодити процес продажу товарів гуманітарної допомоги на території України у тому числі і через свою колишню дружину - ОСОБА_12 .
Таким чином, у період з 24.02.2022 до початку квітня 2022 ОСОБА_4 організував та очолив стійку організовану групу, до складу якої залучив ОСОБА_11 та ОСОБА_8 .
Вказані особи попередньо, умисно й добровільно, усвідомлюючи наслідки своїх дій, зорганізувалися у внутрішньо й зовнішньо стійке злочинне угрупування, метою діяльності якого було вчинення злочинів - як необхідної умови для реалізації злочинного умислу, діючи при цьому згідно розробленого ОСОБА_4 плану, відомого кожному учаснику, з розподілом їх ролей, спрямованих на реалізацію цього плану, підкорюючись під час злочинної діяльності ОСОБА_4 , який здійснював координацію дій учасників під час вчинення злочинів для реалізації спільного плану.
Вказану діяльність учасники організованої групи проводили поетапно, відповідно до розробленого ОСОБА_4 плану, при цьому всі їх дії були спрямовані на продаж товарів гуманітарної допомоги та використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку. На кожному етапі вчинення злочинів, кожен учасник організованої групи мав виконати свою роль шляхом вчинення певних дій. Одночасно із цим, без активної умисної участі кожного учасника вказаної групи, визначеної ОСОБА_4 , не було б можливо доведення до кінця їх спільного злочинного умислу.
Для реалізації злочинного плану, спрямованого на продаж товарів гуманітарної допомоги та використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку, члени організованої групи використовували: засоби зв`язку та комунікації, комп`ютерну техніку, тощо.
Створена ОСОБА_4 організована група характеризувалась наступним чином:
- попередньою організованістю в спільне об`єднання, про що свідчить розроблений та ухвалений учасниками план вчинення злочинної діяльності, чіткий розподіл ролей між учасниками об`єднання, наявність організатора, прикриття своєї діяльності;
- стійкістю злочинного об`єднання, що виразилося у стабільності організації, про що свідчить тривалість, системність та детальна організація функціонування об`єднання, наявність необхідних для функціонування фінансових та технічних можливостей, а також згуртованості, що засвідчують міцні внутрішні зв`язки між учасниками об`єднання, єдиний план злочинних дій та усвідомлення кожним з учасників факту об`єднання з іншими особами у організації для досягнення єдиного злочинного результату;
- «спеціалізацією» злочинної діяльності учасників організованої групи;
- ретельною, довготривалою підготовкою до вчинення злочинів, яка полягала у досягненні між учасниками організованої групи домовленості щодо вчинення злочинів;
- стабільністю учасників групи, яка виразилась у тривалості їхніх дій;
- тривалістю існування створеної ОСОБА_4 організованої групи, а саме з березня 2022 до серпня 2022 (до моменту викриття правоохоронними органами).
Створивши організовану групу для вчинення злочинів щодо продажу товарів гуманітарної допомоги та привласнення благодійних пожертв, ОСОБА_4 здійснено розподіл ролей та обов`язків учасників, зокрема:
ОСОБА_4 ,як організатор та керівник організованої групи, підшуковував та залучав до складу групи учасників шляхом віддання наказів, розпоряджень, надання доручень, здійснював загальне керівництво групою, координував її діяльність, здійснював планування злочинної діяльності, визначав конкретну роль учасників у вчиненні злочинів, контролював їх здійснення. Заснував та керував діяльністю БО «БФ «Доброчинець України», розпоряджався товарами, отриманими як гуманітарну допомогу, грошовими коштами - благодійними пожертвами. Координував процес продажу товарів гуманітарної допомоги. Розподіляв грошові кошти, отримані від продажу гуманітарної допомоги та благодійних пожертв, між учасниками організованої групи.
ОСОБА_11 , як виконавець, виконував роль, яка полягала у продажі товарів гуманітарної допомоги, організації збору благодійних пожертв, залученні юридичних та фізичних осіб в Україні або за її межами, які добровільно нададуть учасникам організованої групи гуманітарну допомогу або благодійні пожертви, які повинні були б передаватися військовослужбовцям ЗСУ та малозахищеним верствам населення.
ОСОБА_8 , як виконавець, виконував роль, яка полягала у продажі товарів гуманітарної допомоги, у оготівкуванні, отриманих від продажу товарів гуманітарної допомоги грошових коштів, та благодійних пожертв.
Так, 01.04.2022 на виконання свого злочинного плану ОСОБА_4 , з метою створення умов для отримання гуманітарної допомоги та її подальшого продажу, а також отримання благодійних пожертв і у такий спосіб отримання прибутку - заснував БО «БФ «Доброчинець України» та призначив себе її керівником(директором /головою правління). При цьому, ОСОБА_4 та інші члени організованої групи усвідомлювали, що метою благодійних організацій не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов`язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій, оскільки гуманітарна допомога це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, що надається із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні, які потребують її втому числі і у зв`язку з підготовкою до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту, і має спрямовуватися відповідно до обставин, об`єктивних потреб, згоди її отримувачів.
У квітні-липні 2022 року, ОСОБА_11 на виконання вказівки ОСОБА_4 , діючи згідно розробленого злочинного плану та виконуючи відведену йому у організованій групі роль, домовився з представниками ТОВ «Дніпро-СГЕМ» (код ЄДРПОУ 14183323), ТОВ «НТК Енпаселектро» (код ЄДРПОУ 21573438) та Консорціум "Науково-виробниче об`єднання "Укргідроенергобуд" (код ЄДРПОУ 33834660) щодо надання останніми гуманітарної допомоги у грошовій формі БО «БФ «Доброчинець України» начебто для забезпечення потреб ЗС України. При цьому, ОСОБА_11 не повідомляв представників ТОВ «Дніпро-СГЕМ», ТОВ «НТК Енпаселектро» та Консорціум "Науково-виробниче об`єднання "Укргідроенергобуд" щодо справжньої мети організованої групи, спрямованої на заволодіння, наданими для потреб ЗС України як гуманітарна допомога, грошовими коштами.
Після цього, 22.04.2022, ОСОБА_4 , підготував та скерував до Консорціуму "Науково-виробниче об`єднання "Укргідроенергобуд" листа № 21/22 з проханням надати гуманітарну допомогу у грошовій формі для придбання предметів для військової частини НОМЕР_1 ЗС України.
У період з 13.04.2022 по 28.07.2022 "Науково-виробниче об`єднання "Укргідроенергобуд", ТОВ «Дніпро-СГЕМ», ТОВ «НТК Енпаселектро» та фізична особа ОСОБА_13 , які не були обізнані про злочинний план ОСОБА_4 , направлений на продаж гуманітарної допомоги та привласнення благодійних пожертв, перерахували на рахунок БО «БФ «Доброчинець України» № НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» 245 000 гривень, як надання гуманітарної допомоги у грошовій формі (благодійних внесків) для придбання предметів для військової частини НОМЕР_1 ЗС України та забезпечення потреб людей Чернігівщини, що постраждали від російських окупантів.
Тоді ж, у період з 13.04.2022 по 28.07.2022 ОСОБА_4 , з метою привласнення грошових коштів, отриманих як гуманітарну допомогу (благодійні внески) перерахував з рахунку БО «БФ «Доброчинець України» № НОМЕР_2 , відкритого в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» 205 000 гривень на рахунок ФОП ОСОБА_8 № НОМЕР_3 , як оплату за дитячі речі, які не планував купувати.
В цей же час, у період з 13.04.2022 по 28.07.2022 ОСОБА_8 на виконання вказівки ОСОБА_4 , діючи згідно розробленого злочинного плану та виконуючи відведену йому у організованій групі роль, будучи обізнаним, що грошові кошти, перераховані ОСОБА_4 з рахунку БО «БФ «Доброчинець України» на загальну суму 205 000 гривень є гуманітарною допомогою (благодійними внесками), обготівкував їх та у подальшому передав ОСОБА_4 .
У період з 24.07.2022 по 28.07.2022 грошові кошти у розмірі 37 800 гривень, отримані БО «БФ «Доброчинець України» як гуманітарну допомогу (благодійні внески), ОСОБА_4 зняв з рахунку НОМЕР_2 з банкоматів та у такий спосіб привласнив.
Крім цього, на початку травня 2022 року ОСОБА_4 продовжуючи діяти згідно свого злочинного плану, домовився з представниками ТОВ «МК Галичина» (код ЄДРПОУ 39685014) про надання товариством гуманітарної допомоги для потреб ЗС України у вигляді молока. При цьому, ОСОБА_4 не повідомляв представників ТОВ «МК Галичина» щодо справжньої мети організованої групи, спрямованої на продаж предметів гуманітарної допомоги та привласнення отриманих від продажу грошових коштів.
07.05.2022 на виконання вказівки ОСОБА_4 , ОСОБА_11 продовжуючи діяти згідно розробленого злочинного плану та виконуючи відведену йому в організованій групі роль, домовився з військовослужбовцями військової частини НОМЕР_1 ЗСУ про підготовку останніми листа до ТОВ «МК Галичина» щодо надання товариством для потреб військовослужбовців в/ч НОМЕР_1 гуманітарної допомоги у вигляді молока у кількості 9360 пачок масою 1000 грам кожна. ОСОБА_11 не повідомляв військовослужбовцям в/ч НОМЕР_1 справжню мету організованої групи, спрямовану на продаж предметів гуманітарної допомоги та привласнення отриманих від продажу грошових коштів, а пообіцяв передати отриману на підставі листа гуманітарну допомогу до в/ч НОМЕР_1 .
10.05.2022 представники військової частини НОМЕР_1 підготували листа № 3/1 за підписом командира військової частини ОСОБА_14 до ТОВ «МК Галичина» з проханням надання гуманітарної допомоги у вигляді молока у кількості 9360 пачок масою 1000 грам кожна.
11.05.2022 ОСОБА_4 отримав від ТОВ «МК Галичина» зі складу за адресою: м. Київ, вул. Сирецька, 33-А, гуманітарну допомогу у вигляді молока кількістю 9360 пачок, масою 1000 грам кожна, надану для військовослужбовців в/ч НОМЕР_1 на підставі листа № 3/1 від 10.05.2022 та розмістив його на складі за адресою: АДРЕСА_1 .
17.05.2022 ОСОБА_4 разом з ОСОБА_11 та ОСОБА_8 з метою прикриття спільної злочинної діяльності, яка полягала у продажі товарів гуманітарної допомоги та надання їй вигляду законної, передали дов/ч НОМЕР_1 лише 2448 пачок молока масою 1000 грам кожна із 9360 пачок, отриманих від ТОВ «МК Галичина».
19.05.2022 ОСОБА_4 надав вказівку ОСОБА_8 знайти покупців для гуманітарної допомоги - молока ТОВ «МК Галичина» та продати його.
Того ж дня, ОСОБА_8 запропонував громадянину України ОСОБА_15 придбати у нього молоко та повідомив його характеристики, при цьому не ставлячи останнього до відома, що вказане молоко є гуманітарною допомогою.
19.05.2022 ОСОБА_4 перемістив молоко у кількості 6912 пачок зі складу за адресою: м. Київ, вул. Новокостянтинівська 4-А до складу ТД «Огоньок», за адресою: АДРЕСА_2 , де передав для подальшого його продажу своїй колишній дружині - ОСОБА_12 .
Після цього, у першій половині червня 2022 року ОСОБА_16 з метою реалізації свого злочинного плану домовляється з представниками ТОВ «МК Галичина» про надання товариством гуманітарної допомоги у вигляді молока для потреб малозахищених верств населення. При цьому, ОСОБА_4 не повідомляв представників ТОВ «МК Галичина» щодо справжньої мети організованої групи, спрямованої на продаж товарів гуманітарної допомоги та привласнення отриманих від продажу грошових коштів.
15.06.2022 на виконання вказівки Хахуди, ОСОБА_11 продовжуючи діяти згідно розробленого злочинного плану та виконуючи відведену йому у організованій групі роль, домовився з директором Козелецького геріатричного пансіонату ОСОБА_17 щодо підготовки останнім листа до ТОВ «МК Галичина» з проханням надати гуманітарну допомогу пансіонату у вигляді 1200 пачок молока масою 900 г кожна. ОСОБА_11 не повідомляв ОСОБА_17 справжню мету організованої групи, спрямовану на продаж предметів гуманітарної допомоги та привласнення отриманих від продажу грошових коштів, а пообіцяв передати отриману на підставі листа гуманітарну допомогу до Козелецького геріатричного пансіонату.
24.06.2022 директор Козелецького геріатричного пансіонату ОСОБА_17 не будучи обізнаним про злочинні плани ОСОБА_4 та очолюваної ним організованої групи, підготував лист № 315 з проханням надання гуманітарної допомоги у вигляді молока у кількості 1200 пачок масою 900 грам кожна та цього ж дня на прохання ОСОБА_11 передав його ОСОБА_4 .
24.06.2022 ОСОБА_4 , продовжуючи виконання свого злочинного задуму,передав лист Козелецького геріатричного пансіонату № НОМЕР_4 представнику ГО «СВОЇМ» ОСОБА_18 для подальшої передачі до ТОВ «МК Галичина»
01.07.2022 ОСОБА_4 отримав від ТОВ «МК Галичина» зі складу за адресою: м. Київ, вул. Сирецька, 33-А, гуманітарну допомогу у вигляді молока кількістю 1200 пачок масою 900 грам кожна, надану для Козелецького геріатричного пансіонату на підставі листа № 315 від 24.06.2022, та того ж дня відвіз до складу ТД «Огоньок» за адресою: АДРЕСА_2 , де передав для подальшого його продажу ОСОБА_12 .
У період з 11.05.2022 по 06.07.2022 ОСОБА_12 , на виконання вказівки ОСОБА_4 , продала різним суб`єктам підприємницької діяльності та фізичним особам зазначену гуманітарну допомогу, а саме: 6588 пачок молока масою 1000 грам кожна та 1200 пачок молока масою 900 грам кожна, загальною вартістю 283 767 гривень за 212 564 гривні. Грошові кошти від продажу молока ОСОБА_12 за вказівкою ОСОБА_4 перерахувала: 188 040 гривень на його рахунок НОМЕР_5 в АТ «Універсал банк»; 5 000 гривень на його рахунок № НОМЕР_6 в АТ КБ «Приватбанк»; 16 524 гривень на картковий рахунок громадянина ОСОБА_19 № НОМЕР_7 в АТ КБ «Приватбанк» у вигляді оплати за оренду ОСОБА_4 квартири АДРЕСА_3 ; 3 000 гривень за послуги з перевезення на картковий рахунок № НОМЕР_8 .
Крім цього, наприкінці квітня 2022 року ОСОБА_16 знаючи про те, що фірма «Дарниця» (код ЄДРПОУ 00481212) надала до Чернігівської обласної ради гуманітарну допомогу у вигляді лікарських засобів, які на той час перебували у ГО «СВОЇМ» (код ЄДРПОУ 44694188), за адресою: Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Чернігівська, 112-б, продовжуючи діяти згідно свого злочинного плану, звернувся до представників вказаної громадської організації з проханням надати гуманітарну допомогу для потреб військовослужбовців ЗС України. При цьому, ОСОБА_4 не повідомляв представників ГО «СВОЇМ» щодо справжньої мети організованої групи, спрямованої на продаж товарів гуманітарної допомоги та привласнення отриманих від продажу грошових коштів.
28.05.2022 ОСОБА_4 отримав від ГО «СВОЇМ» зі складу за адресою: Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Чернігівська, 112-б, гуманітарну допомогу у вигляді лікарських засобів: «Санідар 200мл» у кількості 1595 штук, «Левофлоксацин-Дарниця 100мл» у кількості 525 штук і «Еуфілін-Дарниця 5 мл» у кількості 119 штук, та розмістив їх на складі за адресою: АДРЕСА_1 .
30.05.2022 ОСОБА_11 , перебуваючи у м. Києві, за вказівкою ОСОБА_4 доручив ОСОБА_8 здійснити продаж гуманітарної допомоги - лікарських засобів фірми «Дарниця».
Цього ж дня, ОСОБА_8 будучи обізнаним про те, що лікарські засоби, а саме: «Санідар 200мл» у кількості 1595 штук, «Левофлоксацин-Дарниця 100мл» у кількості 525 штук і «Еуфілін-Дарниця 5 мл» у кількості 119 штук є гуманітарною допомогою, діючи згідно розробленого злочинного плану та виконуючи, відведену йому у організованій групі роль, звернувся до ОСОБА_20 - представника медичного центру «Альфа-Віта» з пропозицією продажу вказаних лікарських засобів, на яку вона погодилась. Згідно досягнутої домовленості ОСОБА_8 мав передати ОСОБА_20 гуманітарну допомогу - лікарські засоби: «Санідар 200мл» у кількості 1595 штук, «Левофлоксацин-Дарниця 100мл» у кількості 525 штук і «Еуфілін-Дарниця 5 мл» у кількості 119 штук, а ОСОБА_20 повинна була віддавати за вказані лікарські засоби грошові кошти ОСОБА_8 протягом року, по мірі їх реалізації.
03.06.2022 ОСОБА_8 , продовжуючи діяти у складі злочинної групи, за раніше погодженою домовленістю з ОСОБА_20 , завіз частину гуманітарної допомоги - лікарські засоби: «Санідар 200мл» у кількості 20 штук, «Левофлоксацин-Дарниця 100мл» у кількості 50 штук і «Еуфілін-Дарниця 5 мл» у кількості 60 штук до приміщення медичного центру «Альфа-Віта», за адресою: АДРЕСА_4 .
09.06.2022 ОСОБА_8 , продовжуючи діяти у складі злочинної групи, за домовленістю з ОСОБА_20 , завіз другу частину гуманітарної допомоги - лікарські засоби: «Санідар 200мл» у кількості 1575 штук, «Левофлоксацин-Дарниця 100мл» у кількості 475 штук і «Еуфілін-Дарниця 5 мл» у кількості 59 штук до приміщення медичного центру «Альфа-Віта», за адресою: АДРЕСА_5 .
Таким чином, ОСОБА_8 , на виконання вказівки ОСОБА_4 , за дорученням ОСОБА_11 вчинив правочини щодо передачі товарів гуманітарної допомоги - лікарські засоби: «Санідар 200мл» у кількості 1575 штук, «Левофлоксацин-Дарниця 100мл» у кількості 475 штук і «Еуфілін-Дарниця 5 мл» у кількості 59 штук, загальною вартістю 267 979 гривень ОСОБА_20 , тобто розпорядився таким майном з метою отримання прибутку.
Тобто, за вищевикладених обставин ОСОБА_4 виконав усі дії, спрямовані на реалізацію злочинного плану, а саме на продаж товарів гуманітарної допомоги, використання благодійних пожертв та укладання правочинів щодо розпорядження таким майном, вчинені у значному розмірі з метою отримання прибутку, під час воєнного стану, на загальну суму 794 546 гривень, який згідно з п. 2 примітки до ст. 201-2 КК України у понад триста п`ятдесят разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та становить значний розмір.
Таким чином, ОСОБА_4 , ОСОБА_11 , ОСОБА_8 підозрюються у продажі товарів гуманітарної допомоги, використанні благодійних пожертв та укладанні правочинів щодо розпорядження таким майном з метою отримання прибутку, вчинені у значному розмірі під час воєнного стану організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
26.08.2022, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засновнику та керівнику Благодійної організації «БФ «Доброчинець України», повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
18.10.2022, відповідно до постанови заступника керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_21 , строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22022101110000068 продовжено до 26.11.2022.
17.11.2022, відповідно до ухвали слідчого судді Солом`янського районного суду міста Києва від 16.11.2022, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22022101110000068 продовжено до 26.01.2023.
30.11.2022, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівнику Благодійної організації «БФ «Доброчинець України», повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
30.11.2022, громадянину України ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю м. Конотоп Сумської області, проживаючому за адресою: АДРЕСА_6 , повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
30.11.2022, громадянину України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженцю м. Мелітополь Запорізької області, проживаючому за адресою: АДРЕСА_7 , повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
Вищевказані фактичні обставини у своїй сукупності дають підстави обґрунтовано підозрювати ОСОБА_4 , ОСОБА_11 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, що підтверджуються наступними матеріалами:
- протокол за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії «зняття інформації з електронних комунікаційних мереж», реєстр. № 5/6/1/4-9361, розсекречено;
- відповідь оперативного підрозділу від 01.08.2022 № 5/6-11455;
- відповідь оперативного підрозділу від 09.08.2022 № 39/2/1-3635;
- протокол допиту як свідка ОСОБА_8 від 25.08.2022;
- протокол допиту як свідка ОСОБА_12 від 25.08.2022;
- лист Військової частини НОМЕР_1 МО України від 25.08.2022 № 4977;
- лист Козелецького геріатричного пансіонату Міністерства соціальної політики України від 25.08.2022 № 444;
- протокол обшуку від 25.08.2022;
- іншими матеріалами кримінального провадження у своїй сукупності та взаємозв`язку.
Зважаючи на вказані обставини, у ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні проведено наступні слідчі та процесуальні дії, зокрема:
- проведено слідчі (розшукові) дії передбаченні главою 21 КПК України;
- проведено обшуки за адресами проживання фігурантів кримінального провадження, фактичного місцезнаходження БО «БФ Доброчинець України», місцезнаходження товарів гуманітарної допомоги;
- повідомлено про підозру ОСОБА_4 ;
- проведено огляди лікарських засобів, вилучених 25.08.2022 під час проведення обшуків;
- призначено товарознавчу експертизу військового майна, техніки та озброєння;
- призначено фототехнічну експертизу;
- проведено товарознавчу експертизу лікарських засобів;
- проведено товарознавчу експертизу щодо ринкової вартості молока ТОВ «Молочна компанія «Галичина»;
- проведено експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів;
- проведено експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів;
- проведено допити свідків, а саме: ОСОБА_12 , ОСОБА_8 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_18 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 ОСОБА_11 , ОСОБА_30 , ОСОБА_17 , ОСОБА_31 ;
- проведено тимчасовий доступ до речей та документів, що становлять банківську таємницю;
- проведено тимчасовий доступ до речей та документів які зберігаються в Козелецькому геріатричному пансіонаті;
- розсекречено матеріали на проведення негласних слідчих (розшукових) дій;
- проведено інші слідчі (розшукові) і процесуальні дії.
Разом з тим, закінчити досудове розслідування у п`ятимісячний строк немає можливості у зв`язку з тим, що необхідно провести низку слідчих та процесуальних дій, а саме:
- отримати результати проведення товарознавчої експертизи військового майна, техніки та озброєння;
- отримати результати проведення фототехнічної експертизи;
- провести тимчасовий доступ до речей та документів, які зберігаються в Державній податковій службі України;
- повідомити про підозру іншим особам, які причетні до вчинення кримінального правопорушення;
- провести необхідні слідчі (розшукові) дії з метою перевірки позиції сторони захисту;
- допитати раніше встановлених осіб в якості свідків, яким відомо про обставини вчинення кримінального правопорушення, які перебувають на території інших областей;
- провести огляд речей та документів, що становлять банківську таємницю;
- провести інші слідчі та процесуальні дії, у яких виникне необхідність;
- виконати з підозрюваними та їх захисниками вимоги ст. 290 КПК України, тобто вчинити процесуальні дії для підготовки та направлення матеріалів кримінального провадження з обвинувальним актом до суду.
Здобуті таким чином докази забезпечать встановлення всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, забезпечать його повне, всебічне та неупереджене розслідування, а також виконання завдань кримінального провадження.
Провести вказані слідчі та процесуальні дії у передбачений законом строк, не представилося можливим, у зв`язку із особливою складністю провадження, тривалістю проведення судових експертиз та необхідністю проведення значного обсягу слідчих (розшукових) та процесуальних дій.
Для виконання зазначених слідчих дій необхідний строк не менше шести місяців, а саме такий строк має бути достатнім для потреб досудового розслідування, тобто до 26.02.2023 року.
Прокурор у судовому засіданні підтримав викладене у клопотанні та просив його задовольнити з наведених ньому підстав. Зазначив, що на даний час не завершені всі призначені слідством експертизи, зокрема, необхідно отримати результати проведення товарознавчої експертизи військового майна, техніки та озброєння, а також результати проведення фототехнічної експертизи.
Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання. Зазначили, що стороною обвинувачення не надано доказів того, чому з об`єктивних причин орган досудового розслідування не зміг завершити розслідування у строк, що був продовжений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 17 листопада 2022 року.
ОСОБА_11 та його захисник у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання. Зазначили, що клопотання про продовження строку досудового розслідування не відповідає всім вимогам КПК України, а тому має бути повернуто слідчому. Стороною обвинувачення не надано доказів призначення вказаних у клопотанні експертиз та того, що ці експертизи ще не завершені.
ОСОБА_8 та його захисник у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання. Зазначили, що досудове розслідування закінчується 06 січня 2023 року та у органу досудового розслідування є достатньо часу для завершення всіх процесуальних дій в цей строк.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали клопотання, на які посилається слідчий, обґрунтовуючи доводи клопотання, вбачається наступне.
Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22022101110000068 від 08 квітня 2022 року, за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
26 серпня 2022 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
30 листопада 2022 року ОСОБА_4 , керівнику Благодійної організації «БФ «Доброчинець України», повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
30 листопада 2022 року ОСОБА_11 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
30 листопада 2022 року ОСОБА_8 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 294 КПК України якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити досудове розслідування з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку (дізнання) у строк, зазначений у пунктах 1 і 2 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений прокурором у межах строку, встановленого пунктом 1 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
18 жовтня 2022 року відповідно до постанови заступника керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_21 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22022101110000068 продовжено до 26 листопада 2022 року.
Ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 17 листопада 2022 року продовжено строк досудового розслідування до 26 січня 2023 року.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 294 КПК України передбачено, що якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу, до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
Слідчий посилається на те, що закінчити досудове розслідування у вказаний законом строк не можливо, оскільки необхідно:
- отримати результати проведення товарознавчої експертизи військового майна, техніки та озброєння;
- отримати результати проведення фототехнічної експертизи;
- провести тимчасовий доступ до речей та документів, які зберігаються в Державній податковій службі України;
- повідомити про підозру іншим особам, які причетні до вчинення кримінального правопорушення;
- провести необхідні слідчі (розшукові) дії з метою перевірки позиції сторони захисту;
- допитати раніше встановлених осіб в якості свідків, яким відомо про обставини вчинення кримінального правопорушення, які перебувають на території інших областей;
- провести огляд речей та документів, що становлять банківську таємницю;
- провести інші слідчі та процесуальні дії, у яких виникне необхідність;
- виконати з підозрюваними та їх захисниками вимоги ст. 290 КПК України, тобто вчинити процесуальні дії для підготовки та направлення матеріалів кримінального провадження з обвинувальним актом до суду.
Без проведення зазначених слідчих та процесуальних дій завершити досудове розслідування та прийняти законне рішення неможливо.
Відповідно до пунктів 1-3 ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:
1)двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;
2)шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості;
3)дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Оцінивши наведені доводи та процесуальні дії, які потрібно вчинити органу досудового розслідування для завершення розслідування, слідчий суддя вважає, що строк досудового розслідування підлягає продовженню.
Слідчим належним чином обґрунтовано необхідність такого продовження і без вчинення таких дій досудове розслідування не буде повним та об`єктивним.
З огляду на наведене, клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 110, 219, 294, 295-1, 376, 395 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчого в ОВС-криміналіста 5 відділення слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області ОСОБА_10 про продовження строку досудового розслідування задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні № 22022101110000068 від 08 квітня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 201-2 КК України, до шести місяців - до 26 лютого 2023 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2023 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 108491773 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Українець В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні