Дата документу 19.01.2023
Справа № 334/1351/22
Провадження № 2/334/226/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2023 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого - судді Козлової Н.Ю.,
при секретарі Мацуховій А.С.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Запорізького навчально-виховного комплексу № 109 Запорізької міської ради Запорізької області про визнання незаконним та скасування наказу про догану,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Запорізького навчально-виховного комплексу № 109 Запорізької міської ради Запорізької області про визнання незаконним та скасування наказу про догану.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 13.04.2022 року відкрито провадження по даній цивільній справі та призначено розгляд справи у порядку загального позовного провадження.
ОСОБА_1 та її представник у судове засідання не з`явилися. Адвокатом Скворцовою О.О., яка представляє інтереси ОСОБА_1 13.01.2023 року подано до суду заяву про закриття провадження по справі, у зв`язку з відсутністю предмету спору. Оскільки з моменту притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності сплив один рік.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, надіслав суду заяву про відкладення розгляду справи.
Вивчивши матеріали цивільної справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Згідно положень ч. 1ст. 19 ЦПК Українисуди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Постановою Верховного Суду від 20 вересня 2021 року у справі № 638/3792/20 (провадження № 61-3438сво21) зроблено висновок, що «закриття провадження на підставі п. 2 ч. 1ст. 255 ЦПК Україниможливе в судовому засіданні.
Закриття провадження у справіце форма закінчення розгляду цивільної справи без прийняття судового рішення у зв`язку з виявленням після порушення провадження у справі обставин, з якими закон пов`язує неможливість судового розгляду справи.
Пунктом 2 ч. 1ст. 255 ЦПК Українивстановлено, що суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Поняття «юридичний спір» має тлумачитися широко, з урахуванням підходу Європейського суду з прав людини до тлумачення поняття «спір про право» (п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Зокрема, ЄСПЛ зазначив, що відповідно до духу Конвенції поняття «спір про право» має розглядатися не суто технічно, йому слід надавати сутнісного, а не формального значення.
Предмет споруце об`єкт спірного правовідношення, з приводу якого виник спір. Предмет позову розуміють як певну матеріально-правову вимогу позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Підстави позовуце обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Тобто правові підстави позовуце зазначена в позовній заяві нормативно-правова кваліфікація обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до частини 1 статті 151 КЗпП України якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Дисциплінарне стягнення у вигляді догани застосовано до ОСОБА_1 наказом директора ЗНВК від 03.12.2021р. № 109 «Про застосування дисциплінарного стягнення до завідувача господарства дошкільного підрозділу ОСОБА_1 ». Тобто, з моменту притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності сплив один рік.
Враховуючи наведені обставини, суд приходить висновку про можливість закриття провадження у справі на підставі пункту 2 частини 1 статті 255 ЦПК України.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Запорізького навчально-виховного комплексу № 109 Запорізької міської ради Запорізької області про визнання незаконним та скасування наказу про догану.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали виготовлено 19.01.2023 року.
Суддя: Козлова Н. Ю.
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2023 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 108495350 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Козлова Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні