Постанова
від 20.02.2007 по справі 22/542
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

22/542

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                                 

20.02.2007                                                                                Справа №  22/542

за позовом  Відкритого  акціонерного  товариства "Відродження", с.Петракіївка

до відповідача  Управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі, м.Хорол  

про  скасування вимоги

           Суддя:  Георгієвський В.Д.

            

Представники:

від позивача:  Наумчук  В.І.  дор.№ 164 від 30.11.06 р.

від відповідача: Коваленко Т.А. дор.№ 251/06-03 від 12.01.07 р.

Суть справи:  про скасування  вимоги відповідача про сплату боргу від 7.11.06 року.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги.

Представник відповідача позов не визнав з мотивів викладених у відзиві на позов. (в матеріалах справи).

Розглянувши матеріали справи, суд, встановив :

На підставі акту перевірки № 395 від 6.11.06 року позивачу була пред"явлена вимога про сплату  боргу від 7.11.06 року на суму 566,53 грн.

Перевіркою було встановлено, що відхилення  в загальному  фонду оплаті праці позивача в сумі 6670 грн. склали за рахунок того, що в березні 2004 року була дана  матеріальна допомога в сумі 620 грн. до дня 8 березня, в листопаді 2005 р. по наказу  товариства  була надана матеріальна допомога 62 працівникам на суму 6300 грн.

Загальна сума не донарахованих  страхових внесків становить 566,53 грн.

Позивач прохає скасувати вище вказану вимогу.

Проаналізувавши  матеріали справи і пояснення сторін, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи  з наступного.

Відповідно до Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 року № 108/95-ВР під заробітною платою розуміється - "винагорода, обчислена, як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу". Структура заробітної плати визначена ст.2 цього Закону, де встановлено: що

- основна заробітна плата - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові  обов"язки). Вона  встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і   відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

- додаткова заробітна плата - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним  законодавством; премії, пов"язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

-інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які проводяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Стаття 1 Закону України "Про податок  з доходів фізичних осіб"  встановлює, що додаткові  блага  - це грошові кошти, матеріальні  або нематеріальні цінності, послуги. Інші види доходу, що виплачуються (надаються) платникові податку його  роботодавцем  "якщо такий дохід не є заробітною платою або виплатою, відшкодуванням або компенсацією за  цивільно-правовими договорами, укладеними з таким платником податку". Таким чином  матеріальна допомога відноситься  до додаткових благ, які такі  працівники отримують від підприємства з яким перебувають у трудових відносинах. Тобто, дані витрати не можуть  включатися до фонду додаткової заробітної плати. Фонд додаткової заробітної плати є  безпосередньою  складовою частиною фонду заробітної плати працівникам за виконану ними роботу, і не може входити до складу об"єктів, з яких здійснюється утримання внесків до державних  загальнообов"язкових  соціальних фондів.

Посилання відповідача на Інструкцію зі статистики заробітної плати  є необгрунтованим, оскільки вона  є підзаконним нормативним актом і не може  змінювати норми  закладені Законом України "Про оплату праці" щодо визначення поняття "заробітна плата".

На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги обгрунтовані, доведені матеріалами справи.

Керуючись ст.ст.158-163 КАС України, суд,-

                                               ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Скасувати вимогу Управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі № Ю-76 від 7.11.2006 року про сплату  недоїмки  зі страхових внесків в розмірі 566,53 грн.

Суддя                                                                      Георгієвський В.Д.

Постанова може бути оскаржена згідно ст. 186 КАСУ та набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАСУ.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення20.02.2007
Оприлюднено07.11.2007
Номер документу1085119
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —22/542

Рішення від 27.04.2009

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заверуха С.В.

Постанова від 20.02.2007

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Георгієвський В.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні