Рішення
від 20.01.2023 по справі 910/12349/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

20.01.2023Справа № 910/12349/22

Господарський суд міста Києва у складі судді Привалова А.І., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику учасників

справу №910/12349/22

за позовом Акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Коворкінг груп"

про стягнення 14051,91 грн

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Акціонерне товариство "Національна суспільна телерадіокомпанія України" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Коворкінг груп" про стягнення 14051,91 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов`язань за Договором №302-7/4 про відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг від 05.08.2021 щодо повної та своєчасної оплати отриманих послуг, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі 11158,27 грн, за прострочення сплати якої нараховані пеня в сумі 1488,71 грн, 3% річних - 156,14 грн та інфляційні втрати в розмірі 1248,79 грн.

Розглянувши матеріали позовної заяви та подані докази, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Приймаючи до уваги малозначність справи в розумінні частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на підставі частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

При цьому, судом враховано характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі, які не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.11.2022 відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику представників сторін. При цьому, суд запропонував відповідачу подати відзив на позовну заяву з доданням доказів, що підтверджують викладені в ньому обставини.

Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

З метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 21.11.2022 була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 03039, м. Київ, вул. Руслана Лужевського, 14.

З наявного в матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що ухвала Господарського суду міста Києва від 21.11.2022 була отримана відповідачем - 14.12.2022.

У відповідності до вимог статей 165, 251 Господарського процесуального кодексу України, відповідачу був встановлений строк для подання відзиву на позовну заяву протягом 15-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Втім відповідач, у визначений судом строк, не подав ні відзиву на позовну заяву, ні клопотання про продовження строку на його подання.

Приписами ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Крім того, 28.11.2022 на адресу суду від позивача надійшло клопотання про доручення до матеріалів справи завірених копій документів.

Приймаючи до уваги, що відповідач у встановлений строк не подав до суду відзив на позов, а відтак, не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, що мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва

УСТАНОВИВ:

05.08.2021 між Акціонерним товариством «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (за договором - балансоутримувач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Коворкінг груп" (за договором - орендар) було укладено Договір про відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг № 302-7/4 (далі - Договір), за умовами якого балансотриумвач забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт будівлі «Громадський (виробничий) будинок літ. «А», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Бориса Грінченка, буд. 9 (далі - будівля), загальною площею, а також утримання прибудинкової території, а орендар відшкодовує витрати балансотуримувача на утримання будівлі пропорційно до займаної ним площі та надання комунальних послуг відповідно до умов цього Договору за період з 05.08.2021 до 04.08.2022.

Орендар користується нерухомим майном загально площею 33,50 кв. м, а саме приміщення № 18 на третьому поверсі, приміщення № 16 на четвертому поверсі, приміщення № 15 на п`ятому поверсі згідно з технічним паспортом будівлі (далі - об`єкт оренди), відповідно до умов Договору оренди нерухомого майна від 05.08.2021 № 301-7/4 та з урахуванням умов цього Договору (п. 1.2 Договору).

Відповідно до п. 2.1 Договору, найменування послуг, орієнтований перелік послуг, орієнтована вартість (розмір) витрат балансоутримувача на місяць, визначаються у Додатку № 1 до цього Договору, що є його невід`ємною частиною.

Фактична щомісячна вартість (розмір) витрат балансоутримувача на утримання об`єкта оренди та комунальних послуг зазначається у Акті про відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг (п.2.3. договору)

За умовами п. 2.2 Договору оплата вартості витрат балансоутримувача на утримання об`єкта оренди (за виключенням витрат орендодавця по сплаті податку на землю та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки) та комунальних послуг, що надаються орендарю, здійснюється орендарем щомісячно шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок балансоутримувача на підставі рахунків балансоутримувача, але в будь-якому випадку не пізніше 15 числа кожного поточного місяця, що слідує за звітним місяцем.

Пунктом 3.1.3 Договору узгоджено, що балансоутримувач зобов`язується після закінчення звітного періоду, але в будь-якому випадку не пізніше 15 числа кожного поточного місяця, що слідує за звітним місяцем, підготувати та передати, або надіслати орендарю поштовим відправленням на адресу, зазначену в Договорі, два примірники акта про відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг (Акт відшкодування комунальних послуг).

У відповідно до п. 3.2.11 та п. 3.2.14 Договору орендар зобов`язується своєчасно та в повному обсязі сплачувати балансоутримувачу вартість витрат на утримання об`єкта оренди та комунальних послуг за цим Договором та Додатком № 1 до цього Договору; після отримання від балансоутримувача двох примірників Акта відшкодування комунальних послуг протягом чотирьох робочих днів підписати зазначені примірники. Після підписання Акта відшкодування комунальних послуг протягом двох робочих днів передати, або надіслати балансоутримувачу поштовим відправленням на адресу, зазначену в Договорі, один оригінальний примірник відправленням на адресу, зазначену в Договорі, один оригінальний примірник підписаного Акта відшкодування комунальних послуг.

Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками обох сторін та діє по 04.08.2022 (включно), а в частині розрахунків - до повного виконання сторонами своїх зобов`язань.

Як вбачається з матеріалів справи, сторони підписали Додаток № 1 до Договору про відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг № 302-7/4 від 05.08.2021, відповідно до якого сторони визначили орієнтовну середньомісячну вартість послуг в сумі 988,00 грн з урахуванням ПДВ.

Крім того, 30.09.2021 сторони уклали Додаткову угоду № 1 до Договору, за умовами якої, з метою автоматизації процесів електронного документообігу між сторонами, що передбачає підписання, надсилання, отримання та зберігання електронних документів, сторони домовились з 30.09.2021 здійснювати обмін документами у вигляді електронних документів із застосування до них електронного цифрового підпису (КЕП) засобами телекомунікаційного зв`язку за допомогою онлайн-сервісу електронного документообігу "Вчасно" за посиланням https://vchasno.ua.

Сторони домовились, що в електронному документообігу будуть застосовуватися наступні види електронних документів: рахунки на оплату; акти про відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг.

12.04.2022 сторони уклали Додаткову угоду № 12 до Договору, у п.1 якої домовилися, що у зв`язку з введенням в Україні воєнного стану призупинити з 24.02.2022 по 24.04.2022 (включно) виконання зобов`язань за договором.

Також сторони у п. 2 Додаткової угоди № 2 погодили, що оформлення пов`язаних з договором документів (додатки, зміни, акти) є підписаними сторонами, у ому числі за допомогою кваліфікованого електронного підпису, та надсилання іншій стороні підписаного таким чином примірника документа. Для обміну повідомленнями (електронне листування) сторони можуть використовувати електронну пошту.

У п. 3 Додаткової угоди № 2 сторони домовилися, що дія цієї Додаткової угоди розповсюджується на правовідносини, що виникли між сторонами з 24 лютого 2022 року відповідно до ч. 3 ст. 651 ЦК України.

16.06.2022 сторони уклали Додаткову угоду 3 до Договору про відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг №302-7/4 від 05.08.2021, якою внесли зміни до п.1.1., 7.1. Договору щодо строку його дії.

Так, сторони у Додатковій угоді № 3 дійшли згоди, що договір діє до 16.06.2022 (включно), а в частині розрахунків - до повного виконання сторонами своїх зобов`язань.

Як свідчать матеріали справи, позивач за допомогою онлайн-сервісу електронного документообігу "Вчасно" виставив відповідачу для оплати за спожиті у період з листопада 2021 року по червень 20222 року комунальні послуги наступні рахунки на оплату: №НТК000000130 від 30.11.2021 на суму 2792,29 грн, №НТК000000091 від 31.12.2021 на суму 2019,46 грн, №НТК000000062 від 31.01.2022 на суму 6608,50 грн, №НТК000000075 від 28.02.2022 на суму 4457,60 грн, №НТК000000004 від 31.03.2022 на суму 282,61 грн, №НТК000000004 від 30.04.2022 на суму 172,62 грн, №НТК000000034 від 31.05.2022 на суму 387,23 грн, №НТК000000020 від 16.06.2022 на суму 215,28 грн.

Крім того, за результатами наданих послуг у листопаді-грудні 2021 року та січні 2022 року, сторонами складено та підписано без заперечень і зауважень Акти про відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг.

Акти про відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг за період з лютого по червень 2022 року також були надіслані відповідачу за допомогою онлайн-сервісу електронного документообігу "Вчасно", проте останнім не підписані.

Позивач зазначає, що відповідач, у порушення взятих на себе зобов`язань, оплату отриманих послуг здійснив частково, у зв`язку з чим за ним обліковується заборгованість в розмірі 11 158,27 грн, що стало підставою звернення з даним позовом до суду.

Також, у зв`язку з порушенням відповідачем взятих на себе зобов`язань з оплати наданих у період з листопада 2021 року по січень 2022 року комунальних послуг, позивачем нараховано та заявлено до стягнення пеню в розмірі 1488,71 грн, 3% річних - 156,14 грн та інфляційні втрати в розмірі 1248,79 грн.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.

Приписами ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України встановлено, що в силу зобов`язання одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, договір є підставою виникнення цивільних прав та обов`язків. Цивільні права і обов`язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.

Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.

Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Цивільного Кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Аналогічні положення містяться і в Господарському кодексі України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

За своєю правовою природою укладений між сторонами договір є договором про надання послуг.

Відповідно до ст. 901 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Суд зазначає, що згідно з договором про надання послуг важливим є не сам результат, а дії, які до нього призвели. З урахуванням наведених особливостей слід зазначити, що стаття 177 Цивільного кодексу України серед переліку об`єктів цивільних прав розглядає послугу як самостійний об`єкт, при цьому її характерною особливістю, на відміну від результатів робіт, є те, що послуга споживається замовником у процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності виконавцем. Тобто, характерною ознакою послуги є відсутність результату майнового характеру, невіддільність від джерела або від одержувача та синхронність надання й одержання послуги.

Згідно з ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За умовами п. 2.4 Договору оплата вартості витрат балансоутримувача на утримання об`єкта оренди та комунальних послуг, що надаються орендарю, здійснюється орендарем щомісячно шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок балансоутримувача на підставі рахунків балансоутримувача, але в будь-якому випадку не пізніше 15 числа кожного поточного місяця, що слідує за звітним місяцем.

На виконання умов Договору, позивачем виставлено відповідачу рахунки на оплату: №НТК000000130 від 30.11.2021 на суму 2792,29 грн, №НТК000000091 від 31.12.2021 на суму 2019,46 грн, №НТК000000062 від 31.01.2022 на суму 6608,50 грн, №НТК000000075 від 28.02.2022 на суму 4457,60 грн, №НТК000000004 від 31.03.2022 на суму 282,61 грн, №НТК000000004 від 30.04.2022 на суму 172,62 грн, №НТК000000034 від 31.05.2022 на суму 387,23 грн, №НТК000000020 від 16.06.2022 на суму 215,28 грн.

Відповідач вказані рахунки оплатив частково.

Статтею 599 ЦК України передбачено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Таким чином, відповідач, в порушення взятих на себе зобов`язань за Договорами, оплату отриманих послуг у повному обсязі не здійснив, у зв`язку з чим, за відповідачем обліковується заборгованість в розмірі 11 158,27 грн.

Порушенням зобов`язання, у відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Частиною 1 статті 612 Цивільного кодексу України визначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. 614 Цивільного кодексу України особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлене договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання.

З урахуванням вищевикладеного, враховуючи, що факт надання позивачем відповідачу узгоджених послуг та факт порушення відповідачем своїх договірних зобов`язань в частині своєчасної та повної оплати отриманих послуг підтверджений матеріалами справи і не спростований відповідачем, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення основного боргу в сумі 11 158,27 грн.

Також, у зв`язку з порушенням відповідачем взятих на себе зобов`язань з оплати наданих у період з листопада 2021 року по січень 2022 року комунальних послуг, позивачем нараховано та заявлено до стягнення пеню в розмірі 1488,71 грн, 3% річних - 156,14 грн та інфляційні втрати в розмірі 1248,79 грн.

Відповідно до статей 216, 218 ГК України порушення зобов`язання є підставою для застосування господарських санкцій в порядку, передбаченому законодавством та договором.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Штрафними санкціями у Господарському кодексі України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання (частина 1 статті 230 Господарському кодексі України).

У відповідності до норм частини 1 статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Суд зазначає, що за порушення у сфері господарювання учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених ГК України, іншими законами та договором (частина друга статті 193, частина перша статті 216 та частина перша статті 218 ГК України).

Такий вид забезпечення виконання зобов`язання (та одночасно вид відповідальності за неналежне виконання/невиконання зобов`язання) як пеня та механізм її нарахування встановлено частиною третьою статті 549 ЦК України, частиною шостою статті 231 ГК України та частиною шостою статті 232 ГК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно з п. 5.3 Договору, у випадку невиконання орендарем грошових зобов`язань за цим Договором, останній зобов`язується сплачувати балансоутримувачу пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який нараховується пеня від суми невиконаного грошового зобов`язання за кожний день прострочення виконання. Пеня нараховується за весь час існування такого зобов`язання до повного його виконання орендарем. Сплата пені не звільняє орендаря від обов`язку належного виконання зобов`язань за цим Договором.

Здійснивши перерахунок заявленого до стягнення розміру пені, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог в частині стягнення з відповідача пені у розмірі 1486,47 грн, оскільки позивачем при розрахунку було допущено арифметичну помилку у сумі заборгованості.

Статтею 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Здійснивши перерахунок заявлених до стягнення 3% річних та інфляційних втрат за заявлений позивачем період, судом встановлено, що наведені позивачем розрахунки є арифметично вірними, відтак, стягненню з відповідача підлягають 3% річних в розмірі 156,14 грн. та інфляційні втрати в розмірі 1248,79 грн.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідач під час розгляду справи не надав суду жодних доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про виконання взятих на себе зобов`язань за Договором в частині оплати отриманих послуг.

За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з покладенням судового збору, в порядку ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, на сторони пропорційно задоволеним вимогам.

Керуючись ст.ст. 74, 76-80, 129, 236 - 242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Коворкінг груп" (03039, м. Київ, провулок Руслана Лужевського, 14; ідентифікаційний код: 42316626) на користь Акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (04119, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 42; ідентифікаційний код: 23152907) заборгованість в розмірі 11 158 грн 27 коп., пеню - 1486 грн 47 коп., 3% річних - 156 грн 14 коп., інфляційні втрати - 1248 грн 79 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 480 грн 60 коп.

3. В іншій частині вимог - в позові відмовити.

4. Видати наказ після набрання рішенням суду законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду .

Повний текст рішення складено та підписано: 20.01.2023.

Суддя А.І. Привалов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.01.2023
Оприлюднено23.01.2023
Номер документу108515148
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/12349/22

Рішення від 20.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

Ухвала від 21.11.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні