ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" січня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/3070/22
Господарський суд Одеської області у складі судді С.В. Літвінова, розглянувши справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІІЯ" (вул. Мала Арнаутська, буд. 88, Одеса, 65007) до відповідача: КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДИТЯЧИЙ КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ІМЕНІ АКАДЕМІКА Б.Я. РЕЗНІКА" ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (вул. Дворянська, буд. 10, Одеса, 65023) про стягнення 19023,95 грн.;
Відповідно до ч. 13 ст. 8, ч. 2, 5 ст. 252 ГПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без повідомлення учасників справи.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ" звернувся до Господарського суду Одеської області із позовом про стягнення з КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ДИТЯЧИЙ КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ІМЕНІ АКАДЕМІКА Б.Я. РЕЗНІКА" ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 19023,95 грн. заборгованості.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем договору про постачання електричної енергії №02-9951Z-ПВЦ від 15.01.2021р..
Ухвалою господарського суду Одеської області від 21.11.2022р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №916/3070/22, Справу ухвалено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження (без виклику сторін). Запропоновано відповідачу підготувати та надати до суду і одночасно надіслати позивачеві відзив на позов, оформлений з урахуванням вимог, встановлених ст.165 ГПК України, протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду. Встановлено позивачу строк для подання відповіді на відзив із урахуванням вимог ст. 166 ГПК України протягом 10 днів з дня отримання відзиву. Встановлено відповідачу строк для подання заперечень із урахуванням вимог 167 ГПК України, протягом 10 днів з дня отримання відповіді на відзив.
Відповідачу ухвала про відкриття провадження у справі була надіслана в межах строку, встановленого Господарським процесуальним кодексом України, на його юридичну адресу, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Як вбачається з матеріалів справи, надіслана судом відповідачу рекомендованим листом з позначкою "Судова повістка" ухвала про відкриття провадження у справі була вручена, що підтверджується поштовим повідомленням.
Суд зауважує, що згідно ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відтак, в силу вищенаведених положень законодавства, день спроби вручення поштового відправлення за адресами місцезнаходження відповідача, який зареєстрований у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу відповідної ухвали суду.
Згідно з ч.ч. 5, 7 ст. 252 ГПК України ст.252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учассуд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін від учасників справи до суду не надходило.
Водночас суд зауважує, що відповідно до пунктів 3 та 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи, і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Зі змісту ст. 165 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що свої заперечення проти позову відповідач може викласти у відзиві на позовну заяву. При цьому, згідно ч. 4 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті, крім випадків, якщо незгода з такою обставиною вбачається з наданих разом із відзивом доказів, що обґрунтовують його заперечення по суті позовних вимог, або відповідач доведе, що не заперечив проти будь-якої із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з підстав, що не залежали від нього.
Відповідач своїм процесуальним правом на подання відзиву не скористався, жодних заперечень проти позову не надав, з огляду на що суд вважає за можливе відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Згідно положень ст. 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
У відповідності до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши матеріали справи суд встановив.
15.01.2021 р. між ТОВ «ООЕК» та КНП «ДКДЦ ІМ. АК. Б.Я. РЕЗНІКА» ОМР було укладено договір про постачання електричної енергії споживачу №02-9951Z-ПВЦ.
Умовами Договору передбачено, що ТОВ «ООЕК» зобов`язується постачати електричну енергію цілодобово з 01.02.2021року до 31.12.2021 року включно, ДК 021:2015-09310000-5 Електрична енергія, Споживачу для забезпечення потреб Споживача, підключених до електричних мереж в точках пиєднання, а Споживач зобов`язується прийняти та оплатити дану електричну енергію Постачальнику, на умов цього Договору.
У зв`язку з фактичним укладенням між сторонами Договору про постачання електричної енергії споживачу (далі - Договір) ТОВ «ООЕК» для КНП «ДКДЦ ІМ. АК. Б.Я. РЕЗНІКА» ОМР було відкритий особовий рахунок № 02-9951Z.
Пунктом 13.1 Договору передбачено, договір набуває чинності з дати підписання Сторонами, а в частині виникнення зобов`язань з придбання (замовлення) товарів, їх оплати, а також виникнення бюджетних зобов`язань з дати встановлення Споживачеві у встановленому порядку відповідних бюджетних асигнувань у кошторисі з урахуванням статей 23 і 48 Бюджетного кодексу, та діє до 31.12.2021р. та до повного виконання зобов`язань.
Додатковою угодою № 4 від 29.12.2021р. керуючись ч. 6 ст 41 Закону України «Про публічні закупівлі»,
Сторони домовились продовжити дію Договору на строк достатній для проведення закупівлі на початку наступного року, а саме, до 28 лютого 2022 року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в Договорі.
Додатковою угодою № б/н від 01.02.2022р. у зв`язку з зміною тарифу на послуги з передачі електричної енергії, що є складовою ціни, між сторонами було погоджено нову ціну за 1 кВт.г. у розмірі 3,882048 грн. у т.ч. ПДВ 0,647008 грн.
Окрім того, Додаток 2 «Комерційна пропозиція» було викладено в новій редакції.
Згідно п. 5 Додаткової угоди від 01.02.2022р., угода та Додатки, які викладені в новій редакції, набирають чинності з моменту її підписання та згідно ч. 3 ст 361 ЦК України розповсюджується на взаємовідносини, що виникли з 01.01.2022р.
За розрахунковий період січень-лютий 2022 року ТОВ «ООЕК» від АТ «ДТЕК Одеські електромережі» як оператора системи розподілу, отримано дані щодо фактичного споживання електричної енергії КНП «ДКДЦ ІМ. АК. Б.Я. РЕЗНІКА» ОМР.
З отриманих даних вбачається, що за особовим рахунком № 02-9951Z, у січні- лютому 2022 р. КНП «ДКДЦ ІМ. АК. Б.Я. РЕЗНІКА» ОМР було спожито 14 604 кВт.год. Обсяг спожитої електричної енергії підтверджується довідкою АТ «ДТЕК Одеські електромережі» (додається до позовної заяви).
На підставі вищезазначених даних, ТОВ «ООЕК» виставило Відповідачу рахунки за спожиту електричну енергію, які отримані представником останнього а саме: 1. № 02-9951Z/1 від 02.02.2022р.; 2. № 02-9951Z/1 від 02.03.2022р.
Загальна вартість спожитої КНП «ДКДЦ ІМ. АК. Б.Я. РЕЗНІКА» ОМР у період з січня по лютий 2022р.електричної енергії складає 68 396,48 грн. В свою чергу у липні 2022р., ТОВ «ООЕК» було здійснено перерахунок виставлених рахунків за період січня-лютого 2022 р. з урахуванням ціни узгодженої Додатковою угодою від 01.02.2022р.. У зв`язку з чим, ТОВ «ООЕК» виставило Відповідачу рахунок за спожиту електричну енергію № 02-9951Z/1 від 18.07.2022 р.
Відповідно п. 4 Комерційної пропозиції, Споживач здійснює оплату за спожиту електроенергію протягом 10 робочих днів від дня отримання рахунку на поточний рахунок Постачальника.
Позивач зазначає, що виставлені рахунки Відповідач не отримував нарочно, позивач змушений був направляти рахунки поштовим зв`язком рекомендованим листом.
На підтвердження факту направлення рахунків Відповідачу позивачем надано до суду поштові відправлення, копії квитанцій, а також інформацію про стан поштового відправлення, роздрукована з сайту АТ «Укрпошта».
Пунктом 4.14 Правил передбачено, що датою отримання платіжного документа вважається третій календарний день з дати його отримання поштовим відділенням зв`язку, на території обслуговування якого розташований об`єкт споживача (у разі направлення засобами поштового зв`язку рекомендованим або цінним листом).
З урахуванням вимог п. 4.14 Правил, рахунки за спожиту електричну енергію були отримані споживачем 02.09.2022р.
Також позивач повідомляє, що Відповідачем були здійснені часткові оплати у загальному розмірі 37 669,47 грн.
Враховуючи здійснений перерахунок та часткову оплату рахунків Боржником, станом на дату подання позовної заяви, заборгованість КНП «ДКДЦ ІМ. АК. Б.Я. РЕЗНІКА» ОМР перед ТОВ «ООЕК» за спожиту у період січень-лютий 2022 р. електричну енергію складає 19 023,95 грн.
З наведених підстав, Товариство з обмеженою відповідальністю Одеська обласна енергопостачальна компанія звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з відповідача заборгованість за спожиту електричну енергію у розмірі 19023,95 грн. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 2481грн. 00 коп.
Дослідивши матеріали справи, надані докази, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов наступних висновків.
У відповідності до ст.11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори - основний вид правомірних дій це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків. При цьому, ст.12 ЦК України передбачає, що особа здійснює свої цивільні права вільно на власний розсуд.
Частиною 1 ст.15 ЦК України закріплено право кожної особи на захист свого цивільного права у випадку його порушення, невизнання або оспорювання.
Порушення права пов`язано з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково.
При оспорюванні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликане поведінкою іншої особи.
Отже, порушення, невизнання або оспорювання суб`єктивного права є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту.
Згідно з ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Приписами ч.ч.1, 2 ст. 20 ГК України встановлено, що держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб`єктів господарювання та споживачів.
Відповідно до ст.175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Статтею 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Статтею 199 Господарського кодексу України передбачено, що виконання господарських зобов`язань забезпечується заходами захисту прав та відповідності учасників господарських відносин, передбаченими цим Кодексом та іншими законами. До відносин щодо забезпечення виконання зобов`язань учасників господарських відносин застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.
Відповідно до ст.202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Згідно зі ст. 714 ЦК України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положенні про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору і постачання енергетичними та іншими ресурсами. Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Судом встановлено, що правовідносини сторін склалися на підставі укладеного між ними Договору про постачання електричної енергії постачальником.
Згідно вимог ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу. Одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається. В свою чергу, порушенням зобов`язання, відповідно до ст.610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно ст.530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язання встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 546 Цивільного кодексу України, виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, при триманням, завдатком. Договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання зобов`язання.
Пункт 1.2.1. ПРРЕЕ передбачає, що на роздрібному ринку електричної енергії споживання та використання електричної енергії для потреб електроустановки споживача здійснюється за умови забезпечення розподілу/передачі та продажу (постачання) електричної енергії на підставі договорів про розподіл/передачу, постачання електричної енергії, надання послуг комерційного обліку, які укладаються відповідно до цих Правил, Кодексу системи передачі, Кодексу систем розподілу та Кодексу комерційного обліку.
Пунктом 1.1.2 ПРРЕЕ передбачено, що електрична енергія (активна) - енергія, що виробляється на об`єктах електроенергетики і є товаром, призначеним для купівлі- продажу.
Згідно п. 4.21 ПРРЕЕ оплата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію має здійснюватись згідно із строками, встановленими договором та сформованим відповідним учасником роздрібного ринку платіжним документом.
Відповідно до п. 5.2.1 ПРРЕЕ електропостачальник має право на своєчасне та в повному отримання коштів за продану електричну енергію відповідно до укладених договорів.
Пунктом 5.5.5 ПРРЕЕ передбачено, що споживач електричної енергії зобов`язаний сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.
Як вбачається із матеріалів справи, ТОВ «ООЕК» виписано КНП «ДКДЦ ІМ. АК. Б.Я. РЕЗНІКА» ОМР та надіслано засобами поштового зв`язку рахунки за спожиту електричну енергію :1. № 02-9951Z/1 від 02.02.2022р.; 2. № 02-9951Z/1 від 02.03.2022р.
Загальна вартість спожитої КНП «ДКДЦ ІМ. АК. Б.Я. РЕЗНІКА» ОМР у період з січня по лютий 2022р.електричної енергії складає 68 396,48 грн. В свою чергу у липні 2022р., ТОВ «ООЕК» було здійснено перерахунок виставлених рахунків за період січня-лютого 2022 р. з урахуванням ціни узгодженої Додатковою угодою від 01.02.2022р.. У зв`язку з чим, ТОВ «ООЕК» виставило Відповідачу рахунок за спожиту електричну енергію № 02-9951Z/1 від 18.07.2022 р.
Відповідачем були здійснені часткові оплати у загальному розмірі 37 669,47 грн.
Враховуючи здійснений перерахунок та часткову оплату рахунків Боржником, станом на дату подання позовної заяви, заборгованість КНП «ДКДЦ ІМ. АК. Б.Я. РЕЗНІКА» ОМР перед ТОВ «ООЕК» за спожиту у період січень-лютий 2022 р. електричну енергію складає 19 023,95 грн.
Отже, договірні зобов`язання щодо оплати за спожиту активну електричну енергію в розмірі 19023,95 грн. не виконані внаслідок чого позивачем заявлена позовна вимога про стягнення заборгованості за спожиту активну електричну енергію в розмірі 19023,95грн. яка судом підлягає задоволенню.
Враховуючи приписи законодавства, встановлення судом заборгованості відповідача та не виконання відповідачем договірних зобов`язаннь в частині своєчасної оплати вартості спожитої активної елетричної енергії, заявлені позивачем позовні вимоги підлягають судом задоволенню в повній мірі.
Відповідно до вимог ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У відповідності до ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Зі змісту ст.77 ГПК України вбачається, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частинами ч.ч.1, 2, 3 ст.13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі.
Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об`єктивного з`ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
Відповідачем у встановленому законом порядку позовні вимоги позивача не спростовано.
Відповідно до приписів ст.129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 73, 74, 79, 86, 129, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
1.Позов Товариства з обмеженою відповідальністю Одеська обласна енергопостачальна компанія задовольнити повністю.
2. Стягнути з КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ДИТЯЧИЙ КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ІМЕНІ АКАДЕМІКА Б.Я. РЕЗНІКА" ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (65023, м. Одеса, вул. Дворянська, буд. 10, код ЄДРПОУ 42722459) на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» (65003, м. Одеса, вул. Мала Арнаутська, буд.88, код ЄДРПОУ 42114410) заборгованість за спожиту активну електричну енергію у розмірі 19023,95 грн. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 2481грн.
3. Повернути з Державного бюджету України через Управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області (65009, м. Одеса, вул. Черняховського, 6, код ЄДРПОУ 38016923) на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» (65003, м. Одеса, вул. Мала Арнаутська, буд.88, код ЄДРПОУ 42114410) судовий збір в сумі 2481грн. 30 коп., сплаченого згідно платіжного доручення №9499665914 від 23.08.2022р., оригінал якого міститься в матеріалах справи.
Наказ видати згідно зі ст. 327 ГПК України.
Повне рішення складено 20 січня 2023 р.
Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.В. Літвінов
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2023 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 108515368 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Літвінов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні