Ухвала
від 19.01.2023 по справі 367/8803/15-к
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/8803/15-к

Провадження №1-кп/369/80/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.01.2023 року м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3

за участю секретарки ОСОБА_4

прокурорки ОСОБА_5

захисника ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням:

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт. Піщанка Вінницької області, громадянки України, одруженої, з вищою освітою, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , не судимої,

- у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 368, ч. 3 ст. 368 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно пред`явленого обвинувачення, викладеного в обвинувальному акті, наказом голови Державної податкової адміністрації України ОСОБА_8 від 24.05.2002 № 521-о громадянина ОСОБА_9 було призначено на посаду ректора Академії державної податкової служби України.

10.07.2004 між Державною податковою адміністрацією України в особі заступника голови ОСОБА_10 і ОСОБА_9 укладено контракт про призначення останнього на посаду ректора Національної академії державної податкової служби України на строк 7 років.

Згідно з умовами зазначеного контракту до повноважень ОСОБА_9 входило, зокрема, наступне:

здійснення керівництва Академією на підставі єдиноначальності,

вирішення всіх питань управління (керівництва) діяльністю академії за винятком тих, які законодавством віднесені до компетенції інших органів управління,

діяти від імені академії без довіреності, представляти її в усіх органах, установах, організаціях, підприємствах,

розпоряджатися майном академії у межах делегованих повноважень відповідно до статуту,

укладати господарські та інші угоди, видавати довіреності, відкривати у банку рахунки,

розпоряджатися коштами академії,

укладати трудові договори контракти з педагогічними та науково-педагогічними працівниками,

накладати на працівників стягнення у відповідності із законодавством України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.08.2006 № 472 утворено Національний університет державної податкової служби України шляхом перетворення з Національної академії державної податкової служби України.

Наказом від 01.09.2011 № 1301-о голови Державної податкової служби України ОСОБА_11 громадянина ОСОБА_9 призначено на посаду ректора Національного університету державної податкової служби України.

01.09.2011 між Державною податковою службою України в особі голови ОСОБА_11 і ОСОБА_9 укладено контракт про призначення останнього на посаду ректора Національного університету державної податкової служби України на термін 7 років.

Згідно з умовами зазначеного контракту до обов`язків ОСОБА_9 входило, зокрема, наступне:

здійснення поточного керівництва Університетом, організація його освітньої, фінансово-господарської, соціально-побутової діяльності, забезпечення виконання завдань Університету,

забезпечення складання кошторису, плану використання бюджетних коштів, помісячного плану асигнувань і штатного розпису Університету,

забезпечення виконання показників ефективності використання державного майна і коштів, а також майнового стану Університету,

забезпечення проведення навчально-виховного процесу, підготовка спеціалістів відповідного рівня кваліфікації,

забезпечення високоефективного і стійкого фінансово-економічного, господарського становища, науково-виробничої та комерційної діяльності Університету.

Згідно з пунктом 1.2 статуту Національного університету державної податкової служби України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 26.04.2007 № 257, і відповідно до пункту 1.2 статуту Національного університету державної податкової служби України, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 03.05.2012 № 372, зазначений університет заснований на державній власності і підпорядковувався Державній податковій службі України.

Згідно з вказаними вище статутами ОСОБА_9 як ректор Національного університету державної податкової служби України здійснював безпосереднє управління діяльністю університету і мав, зокрема, наступні повноваження:

вирішувати питання діяльності навчального закладу,

затверджувати структуру і штатний розпис,

представляти Університет у державних та інших органах,

визначати функціональні обов`язки працівників,

приймати та звільняти з роботи науково-педагогічних, педагогічних працівників, інших працівників Університету,

формувати контингент осіб, які навчаються в Університеті,

відраховувати (поновлювати на навчання) осіб, які навчаються (навчалися) в Університеті,

розпоряджатися майном і коштами,

виконувати кошторис, укладати угоди, давати доручення, відкривати банківські рахунки,

видавати накази і розпорядження, обов`язкові для виконання всіма працівниками і структурними підрозділами.

Крім того, відповідно до Положення про приймальну комісію Національного університету державної податкової служби України, затвердженого наказами зазначеного університету від 15.04.2010 № 586, від 28.04.2011 № 696, від 13.12.2011 № 1938, від 29.01.2013 №81, головою приймальної комісії (робочого органу вищого навчального закладу, що утворюється для проведення прийому вступників на навчання) був ректор університету ОСОБА_9 , який своїм наказом затверджував склад приймальної комісії і ніс персональну відповідальність за виконання покладених на приймальну комісію завдань і здійснення нею своїх функцій.

Відповідно до указаного вище Положення про приймальну комісію, ця комісії, зокрема, організовує прийом заяв та документів, приймає рішення про допуск вступників до участі у конкурсі (до участі у вступних випробуваннях); організовує та проводить вступні випробування; приймає рішення про зарахування до складу студентів за формами навчання і джерелами фінансування, - на підставі цього рішення ректор Університету видає наказ про зарахування до складу студентів.

Таким чином ОСОБА_9 , відповідно до примітки до ст. 364 КК України, був службовою особою, постійно обіймаючи в державній установі посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій.

У період роботи на посаді ректора університету, до весни 2010 року, ОСОБА_9 розробив план систематичного одержання хабарів від студентів зазначеного вище університету за позитивне вирішення ним як ректором і головою приймальної комісії університету питання про їх зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра (спеціаліста).

Згідно із вказаним планом ОСОБА_9 у 2010 - 2013 роках, будучи ректором Національного університету державної податкової служби України, влаштовував особисті прийоми студентів, які бажали поступити на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра (бакалавра). При цьому ОСОБА_9 , використовуючи свій авторитет як керівника університету, на порушення передбаченого ч. 1 ст. 4 Закону України «Про вищу освіту» права безоплатно здобувати вищу освіту в державних вищих навчальних закладах, пропонував цим студентам перерахувати кошти на рахунки Ірпінської фінансово-юридичної академії у формі товариства з обмеженою відповідальністю під виглядом благодійного внеску за позитивне вирішення ним питання про їх зарахування на п`ятий курс університету для здобуття зазначеного освітньо-кваліфікаційного рівня, створюючи таким чином у студентів стійке переконання у необхідності сплати хабарів (неправомірної винагороди) за позитивне вирішення питання про їх вступ на 5-й курс. У випадку їх згоди ОСОБА_9 передавав студентам заздалегідь підготовлені для цілей одержання хабарів (неправомірної вигоди) аркуші паперу з надрукованими на них реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточні рахунки підконтрольної ОСОБА_9 юридичної особи - Ірпінської фінансово-юридичної академії у формі товариства з обмеженою відповідальністю (попередня назва - ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія»),

З метою використання коштів, які надходили від студентів як безповоротна фінансова допомога, у власних інтересах та інтересах третіх осіб, зокрема, засновниками Ірпінської фінансово-юридичної академії, які були його близькими родичами, ОСОБА_9 згідно з вищевказаним планом давав вказівки службовим особам Ірпінської фінансово-юридичної академії, які оформляли відповідні документи і перераховували кошти іншим підприємствам, у тому числі таким, що мають ознаки фіктивності. При цьому кошти цієї академії на користь Національного університету ДПС України не використовувались.

Учасниками Ірпінської фінансово-юридичної академії у формі ТОВ були: дружина ОСОБА_9 - ОСОБА_12 (з часу створення у 2003 році до 18.12.2007), син ОСОБА_9 - ОСОБА_13 (з 18.12.2007 до 07.12.2011) і тесть ОСОБА_9 - ОСОБА_14 (з 07.12.2011 по теперішній час).

Ірпінська фінансово-юридична академія орендувала учбові аудиторії у Національного університету державної податкової служби України, а викладачі і службові особи указаної академії одночасно працювали в зазначеному університеті.

У зв`язку з цим ОСОБА_9 , будучи ректором Національного університету ДПС України, використовуючи впливовість свого становища і родинні зв`язки з учасниками Ірпінської фінансово-юридичної академії, з часу створення цієї академії до липня 2013 року фактично керував нею і використовував цей навчальний заклад у власних цілях шляхом надання вказівок її службовим особам.

З метою одержання хабарів згідно із зазначеним вище планом ОСОБА_9 на початку 2010 року, знаходячись в місті Ірпінь Київської області, залучив як співучасника цих злочинів ОСОБА_7 . При цьому ОСОБА_9 вступив із ОСОБА_7 у злочинну змову і довів до відома ОСОБА_7 її роль у одержанні хабарів згідно із вказаним планом.

Відповідно цього плану ОСОБА_7 за вказівками ОСОБА_9 разом з останнім брала участь в прийомах студентів, які бажали поступити на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра (бакалавра); доповідала ОСОБА_9 на цих прийомах інформацію про середній бал успішності в навчанні студентів, які з`являлися на прийом; вручала цим студентам заздалегідь підготовлені для цілей одержання хабарів смужки паперу з надрукованими на них реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточні рахунки Ірпінської фінансово-юридичної академії (ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія»); особисто приймала у своєму службовому кабінеті таких студентів; пропонувала їм перерахувати кошти під виглядом благодійного внеску за сприяння в їх зарахуванні на п`ятий курс університету і вручала реквізити для таких перерахувань; отримувала від студентів квитанції про перерахування коштів за цими реквізитами; вела облік студентів, які перерахували кошти.

При цьому ОСОБА_7 з 02.11.2009 до 02.12.2013 займала посаду начальника відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету державної податкової служби України.

Крім того, ОСОБА_7 у 2010 2012 роках входила до складу приймальної комісії університету, яка, відповідно до положень про приймальну комісії Національного університету державної податкової служби України (затверджених наказами цього навчального закладу від 15.04.2010 № 586, від 28.04.2011 № 696, від 13.12.2011 № 1938), щорічно створювалась наказами ректора для прийому студентів на навчання.

Зокрема, згідно з наказом ректора Національного університету ДПС України від 14.12.2009 № 1913 створено приймальну комісію на 2010 рік, до складу якої увійшла ОСОБА_7 як заступник відповідального секретаря приймальної комісії за заочною формою навчання.

Відповідно до наказу ректора Національного університету ДПС України від 15.12.2010 № 1944 створено приймальну комісію на 2011 рік, до складу якої увійшла ОСОБА_7 як заступник відповідального секретаря приймальної комісії.

Згідно з наказом ректора Національного університету ДПС України від 13.12.2011 № 1937 створено приймальну комісію на 2012 рік, до складу якої увійшла ОСОБА_7 як відповідальний секретар приймальної комісії.

Відповідно до положення «Про відділ довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету державної податкової служби України», затвердженого наказом зазначеного університету від 04.02.2010 № 138, до службових обов`язків ОСОБА_7 як начальника відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи входило здійснення керівництва відділом та організація його роботи.

Таким чином, ОСОБА_7 відповідно до примітки до ст. 364 КК України, як начальник відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України була службовою особою, яка постійно обіймала в державній установі посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, а також як член приймальної комісії університету була службовою особою, яка тимчасово обіймала в державній установі посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій.

ОСОБА_7 у період з березня 2010 по липень 2012 року, за попередньою змовою з ректором Національного університету державної податкової служби України ОСОБА_9 , взяла участь в одержанні за позитивне вирішення питання про зарахування вступників на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра (спеціаліста) хабарі на загальну суму 107 000 гривень за таких обставин.

ОСОБА_9 у березні 2010 року, знаходячись в своєму службовому кабінеті в приміщенні Національного університету державної податкової служби України за адресою: Київська область, місто Ірпінь, вулиця Карла Маркса, 31, влаштував особистий прийом студента четвертого курсу зазначеного університету ОСОБА_15 , який виявив бажання поступити на п`ятий курс для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. Під час співбесіди із ОСОБА_15 ОСОБА_9 , будучи ректором Національного університету ДПС України і головою приймальної комісії цього навчального закладу, умисно використовуючи своє службове становище з метою одержання хабара згідно із зазначеним вище планом, висунув без законних підстав вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску на користь університету кошти в сумі 5 000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_15 на п`ятий курс університету для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. При цьому ОСОБА_7 , яка була присутньою на зазначеному прийомі, будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і заступником відповідального секретаря приймальної комісії за заочною формою навчання, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом одержання хабарів, передала ОСОБА_15 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з надрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

Громадянин ОСОБА_15 , діючи за вказівкою ОСОБА_9 , будучи переконаним у необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра, 16.03.2010 перерахував через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», кошти в сумі 5 000 гривень з призначенням платежу - безповоротна фінансова допомога.

Крім того, ОСОБА_9 у березні 2010 року, знаходячись в своєму службовому кабінеті в приміщенні Національного університету державної податкової служби України за адресою: Київська область, місто Ірпінь, вулиця Карла Маркса, 31, влаштував особистий прийом студента четвертого курсу зазначеного університету ОСОБА_16 , який виявив бажання поступити на п`ятий курс для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. Під час співбесіди із ОСОБА_16 , ОСОБА_9 , будучи ректором Національного університету ДПС України і головою приймальної комісії цього навчального закладу, умисно використовуючи своє службове становище з метою одержання повторного хабара, згідно із зазначеним вище планом, висунув, без законних підстав, вимогу сплатити 20 000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_16 на п`ятий курс університету для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста. ОСОБА_16 повідомив ОСОБА_9 , що у його сім`ї немає грошей в такій сумі і що він може сплатити 5 000 гривень. Після цього ОСОБА_9 , умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, згідно із зазначеним вище планом, висунув ОСОБА_16 , без законних підстав, вимогу сплатити 8 000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_16 на п`ятий курс університету за бюджетні кошти для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста. При цьому ОСОБА_7 , яка була присутньою на зазначеному прийомі, будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і заступником відповідального секретаря приймальної комісії за заочною формою навчання, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом одержання хабарів, передала ОСОБА_16 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з надрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» у нормі товариства з обмеженою відповідальністю (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

Громадянин ОСОБА_16 , діючи за вказівкою ОСОБА_9 , будучи переконаним у необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра, 23.03.2010 перерахував через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», кошти в сумі 8 000 гривень з призначенням платежу - безповоротна фінансова допомога.

Також ОСОБА_7 у березні 2011 року, знаходячись в своєму службовому кабінеті за адресою: АДРЕСА_3 , під час особистого прийому студентки четвертого курсу зазначеного університету ОСОБА_17 дізналася про те, що вона планує поступити на п`ятий курс для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. Після цього ОСОБА_7 , будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і заступником відповідального секретаря приймальної комісії, умисно використовуючи своє службове становище, діючи за вказівкою ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом одержання хабарів, під час співбесіди із ОСОБА_17 висунула, без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску на благо університету кошти в сумі 6 000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_17 на п`ятий курс університету для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. Студентка ОСОБА_17 повідомила ОСОБА_7 , що ця сума коштів є завеликою для неї і що вона може сплатити 2 000 гривень. ОСОБА_7 погодилася на таку суму, після чого згідно із зазначеним вище планом передала ОСОБА_17 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з надрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

На виконання указаної вище вимоги ОСОБА_7 громадянка ОСОБА_17 , будучи переконаною в необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра, 31.03.2011 перерахувала через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», кошти в сумі 2 000 гривень з призначенням платежу - безповоротна фінансова допомога.

Крім того, ОСОБА_7 у другій половині березня 2011 року, знаходячись в своєму службовому кабінеті за адресою: АДРЕСА_3 , під час особистого прийому студентки четвертого курсу зазначеного університету ОСОБА_18 дізналася про те, що вона планує поступити на п`ятий курс для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. Після цього ОСОБА_7 , будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і заступником відповідального секретаря приймальної комісії, умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, діючи за вказівкою ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом, під час співбесіди з ОСОБА_18 висунула, без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску на користь університету гроші в сумі 10 000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_18 на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти. При цьому ОСОБА_7 передала ОСОБА_18 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з надрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

На виконання указаної вище вимоги ОСОБА_7 громадянка ОСОБА_18 , будучи переконаною в необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра, 05.04.2011 перерахувала через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», кошти в сумі 10 000 гривень з призначенням платежу - безповоротна фінансова допомога. Після цього ОСОБА_18 передала ОСОБА_7 квитанцію про сплату коштів.

Окрім того, ОСОБА_7 у кінці березня 2011 року, знаходячись в своєму службовому кабінеті за адресою: АДРЕСА_3 , під час особистого прийому студента четвертого курсу зазначеного університету ОСОБА_19 дізналася про те, що він планує поступити на п`ятий курс для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти. Після цього ОСОБА_7 , будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і заступником відповідального секретаря приймальної комісії, умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, діючи за вказівкою ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом, під час співбесіди із ОСОБА_19 висунула, без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску кошти в сумі 10 000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_19 на п`ятий курс університету для здобуття освітньо- кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти. При цьому ОСОБА_7 згідно із зазначеним вище планом передала ОСОБА_19 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з надрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

На виконання указаної вище вимоги ОСОБА_7 громадянин ОСОБА_19 , будучи переконаним у необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти, 04.04.2011 перерахував через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», кошти в сумі 10 000 гривень з призначенням платежу - безповоротна фінансова допомога.

Також ОСОБА_7 у кінці березня 2011 року, знаходячись в своєму службовому кабінеті за адресою: АДРЕСА_3 , під час особистого прийому студента четвертого курсу зазначеного університету ОСОБА_20 дізналася про те, що він планує поступити на п`ятий курс для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. Після цього ОСОБА_7 , будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і заступником відповідального секретаря приймальної комісії, умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, діючи за вказівкою ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом, під час співбесіди із ОСОБА_20 висунула, без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску кошти в сумі 15 000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_20 на п`ятий курс університету для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. Після цього ОСОБА_20 повідомив ОСОБА_7 , що в нього немає таких грошей і попросив зменшити суму, на що ОСОБА_7 запропонувала ОСОБА_20 прийти до неї пізніше.

На початку квітня 2011 року ОСОБА_7 , знаходячись в своєму службовому кабінеті, під час повторного особистого прийому студента ОСОБА_20 , на виконання розробленого ОСОБА_9 планом одержання хабарів висунула ОСОБА_20 , без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску кошти в сумі 10 000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_20 на п`ятий курс університету для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. На пропозицію ОСОБА_20 зменшити цю суму до 9 000 гривень ОСОБА_7 заявила йому, що з його середнім балом успішності він повинен заплатити 10 000 гривень. При цьому ОСОБА_7 згідно із зазначеним вище планом передала ОСОБА_20 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з надрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

На виконання указаної вище вимоги ОСОБА_7 громадянин ОСОБА_20 , будучи переконаним у необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти, 12.04.2011 перерахував через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», кошти в сумі 10 000 гривень з призначенням платежу - безповоротна фінансова допомога.

Крім того, ОСОБА_7 на початку квітня 2011 року, знаходячись в своєму службовому кабінеті за адресою: АДРЕСА_3 , під час особистого прийому студента четвертого курсу зазначеного університету ОСОБА_21 дізналася про те, що він планує поступити на п`ятий курс для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти. Після цього ОСОБА_7 , будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і заступником відповідального секретаря приймальної комісії, умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, діючи за вказівкою ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом, під час співбесіди із ОСОБА_21 висунула, без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску гроші за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_21 на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти. При цьому ОСОБА_7 згідно із зазначеним вище планом передала ОСОБА_21 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з надрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

На виконання указаної вище вимоги ОСОБА_7 громадянин ОСОБА_21 , будучи переконаним у необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра, 12.04.2011 перерахував через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 . відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», кошти в сумі 10 000 гривень з призначенням платежу - безповоротна фінансова допомога. Після цього ОСОБА_21 передав ОСОБА_7 квитанцію про сплату коштів.

Також ОСОБА_7 у квітні 2011 року, знаходячись в своєму службовому кабінеті за адресою: АДРЕСА_3 , під час особистого прийому студента четвертого курсу зазначеного університету ОСОБА_22 дізналася про те, що він планує поступити на п`ятий курс для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста. Після цього ОСОБА_7 , будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і заступником відповідального секретаря приймальної комісії, умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, діючи за вказівкою ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом, під час співбесіди із ОСОБА_22 висунула, без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску гроші в сумі 8 000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_22 на п`ятий курс університету для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста. При цьому ОСОБА_7 згідно із зазначеним вище планом передала ОСОБА_22 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з надрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

На виконання указаної вище вимоги ОСОБА_7 громадянин ОСОБА_22 , будучи переконаним у необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, 13.04.2011 перерахував через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», кошти в сумі 8 000 гривень з призначенням платежу - безповоротна фінансова допомога.

Окрім того, в першій половині квітня 2011 року ОСОБА_9 , знаходячись в приміщенні Національного університету ДПС України по вулиці Карла Маркса, 31 у місті Ірпінь, під час особистого прийому студента четвертого курсу зазначеного університету ОСОБА_23 дізнався про те, що він планує поступити на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти. Після цього ОСОБА_9 , будучи ректором Національного університету ДПС України, головою приймальної комісії цього навчального закладу, умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 згідно з вищевказаним планом, під час співбесіди з ОСОБА_23 висунув, без законних підстав, вимогу перерахувати д виглядом благодійного внеску на користь університету гроші в сумі 13 000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_23 на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти, а також направив ОСОБА_23 до ОСОБА_7 з метою отримання ним реквізитів для перерахування грошей.

Після цього ОСОБА_23 в квітні 2011 року прийшов до службового кабінету ОСОБА_7 і повідомив, що прийшов за вказівкою ОСОБА_9 і реквізитами для перерахування коштів. Далі ОСОБА_7 , будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і заступником відповідального секретаря приймальної комісії, умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, діючи за вказівкою ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом, передала ОСОБА_23 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з вдрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок ТОВ Міжрегіональна фінансово-юридична академія» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

Громадянин ОСОБА_23 , діючи за вказівкою ОСОБА_9 , будучи переконаним у необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра, 15.04.2011 перерахував через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», кошти в сумі 13 000 гривень з призначенням платежу - безповоротна фінансова допомога. Після цього ОСОБА_23 передав ОСОБА_7 квитанцію про сплату коштів.

Крім того, ОСОБА_7 на початку червня 2011 року, знаходячись в своєму службовому кабінеті за адресою: АДРЕСА_3 , під час особистого прийому студентки четвертого курсу зазначеного університету ОСОБА_24 дізналася про те, що вона планує поступити на п`ятий курс для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. Після цього ОСОБА_7 , будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і заступником відповідального секретаря приймальної комісії, умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, діючи за вказівкою ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом, під час співбесіди із ОСОБА_24 висунула, без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску на розвиток університету гроші в сумі 10 000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_24 на п`ятий курс університету для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. При цьому ОСОБА_7 згідно із зазначеним вище планом передала ОСОБА_24 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з надрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

На виконання указаної вище вимоги ОСОБА_7 громадянка ОСОБА_24 , будучи переконаною у необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра, 08.06.2011 перерахувала через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», як безповоротну фінансову допомогу кошти в сумі 10 000 гривень (що є значним розміром, оскільки більше ніж у п`ять разів перевищувало неоподатковуваний мінімум доходів громадян). Після цього ОСОБА_24 передала ОСОБА_7 квитанцію про сплату коштів.

Усього за вищевказаних обставин ОСОБА_7 за попередньою змовою з ОСОБА_9 взяла участь в одержанні за позитивне вирішення питання про зарахування вступників ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра (спеціаліста) хабарі на загальну суму 86 000 гривень. При цьому ці кошти на потреби Національного університету ДПС України не використовувались.

Крім того, на початку квітня 2012 року до ОСОБА_7 звернувся студент четвертого курсу Національного університету ДПС України ОСОБА_25 з приводу вступу на п`ятий курс для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. ОСОБА_7 , знаходячись в своєму службовому кабінеті за адресою: АДРЕСА_3 , будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і відповідальним секретарем приймальної комісії, умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, діючи за вказівкою ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом, під час співбесіди із ОСОБА_25 висунула, без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску гроші за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_25 на п`ятий курс університету для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. При цьому ОСОБА_7 згідно із зазначеним вище планом передала ОСОБА_25 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з надрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок Ірпінської фінансово-юридичної академії у формі ТОВ (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

На виконання указаної вище вимоги ОСОБА_7 громадянин ОСОБА_25 , будучи переконаним у необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти, 05.04.2012 перерахував через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок Ірпінської фінансово-юридичної академії у формі ТОВ (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», як безповоротну фінансову допомогу кошти в сумі 8 000 гривень (що є значним розміром, оскільки більше ніж в п`ять разів перевищувало неоподатковуваний мінімум доходів громадян). Квитанцію про сплату коштів ОСОБА_25 передав ОСОБА_7 .

Крім того, навесні 2012 року до ОСОБА_9 на особистому прийомі звернулась студентка четвертого курсу Національного університету ДПС України ОСОБА_26 з приводу вступу на п`ятий курс для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 згідно з вищевказаним планом, направив ОСОБА_26 до ОСОБА_7 . Остання, знаходячись в своєму службовому кабінеті за адресою: АДРЕСА_3 , будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС України і відповідальним секретарем приймальної комісії, умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, діючи за вказівкою ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом, під час співбесіди із ОСОБА_26 висунула, без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску кошти в сумі 12000 гривень за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_26 на п`ятий курс університету для здобуття за бюджетні кошти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. Через декілька днів після цього, під час повторного звернення ОСОБА_26 з проханням зменшити суму коштів, які вона мала сплатити, ОСОБА_7 у своєму службовому кабінеті висунула ОСОБА_26 , без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску гроші в сумі 8 000 гривень за сприяння у зарахуванні на 5-тий курс університету для здобуття рівня магістра за бюджетні кошти. При цьому ОСОБА_7 згідно із зазначеним вище планом передала ОСОБА_26 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з штукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок Ірпінської фінансово-юридичної академії у формі ТОВ у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

На виконання указаної вище вимоги ОСОБА_7 громадянка ОСОБА_26 , будучи переконаною у необхідності сплати коштів за позитивне рішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти, 17.05.2012 перерахувала через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок Ірпінської фінансово-юридичної академії у формі ТОВ (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», як безповоротну фінансову допомогу кошти в сумі 8 000 гривень (що є значним розміром, кільки більше ніж в п`ять разів перевищувало неоподатковуваний мінімум доходів громадян). Квитанцію про сплату коштів ОСОБА_26 передала ОСОБА_27 .

Крім того, у кінці липня 2012 року до ОСОБА_7 звернувся випускник четвертого курсу Національного університету ДПС України - ОСОБА_28 , який повідомив про те, що він отримав незадовільні оцінки на вступних випробуваннях із вступу на п`ятий курс для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти. ОСОБА_7 , находячись в своєму службовому кабінеті за адресою: АДРЕСА_3 , будучи начальником відділу довузівської підготовки та профорієнтаційної роботи Національного університету ДПС країни і відповідальним секретарем приймальної комісії, умисно використовуючи своє службове становище з метою повторного одержання хабара, діючи за вказівкою ОСОБА_9 згідно з розробленим ним планом, хід час співбесіди із ОСОБА_28 висунула, без законних підстав, вимогу перерахувати під виглядом благодійного внеску гроші в сумі 10000 гривень кошти за позитивне вирішення питання про зарахування ОСОБА_28 на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти. ОСОБА_28 повідомив, що в нього немає грошей в такій сумі і що він може сплатити 5 000 гривень. ОСОБА_7 погодилася на цю суму, після чого згідно із зазначеним вище планом передала ОСОБА_28 заздалегідь підготовлену для цілей одержання хабара смужку паперу з надрукованими на ній реквізитами, необхідними для перерахування коштів як безповоротної фінансової допомоги на поточний рахунок Ірпінської фінансово-юридичної академії у формі ТОВ (ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_2 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк».

На виконання указаної вище вимоги ОСОБА_7 громадянин ОСОБА_28 , будучи переконаним у необхідності сплати коштів за позитивне вирішення питання про зарахування на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за бюджетні кошти, 27.07.2012 перерахував через Ірпінське відділення АТ «Брокбізнесбанк» на рахунок Ірпінської фінансово-юридичної академії у формі ТОВ ідентифікаційний код 32240252) № НОМЕР_2 , відкритий у АТ «Брокбізнесбанк», як безповоротну фінансову допомогу кошти в сумі 5 000 гривень (що є значним розміром, оскільки більше ніж у п`ять разів перевищувало неоподатковуваний мінімум доходів громадян). Квитанцію про сплату коштів ОСОБА_28 передав ОСОБА_7 .

Усього за вищевказаних обставин ОСОБА_7 за попередньою змовою з ОСОБА_9 взяла участь в одержанні за позитивне вирішення питання про зарахування вступників ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_28 на п`ятий курс університету для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра хабарі на загальну суму 21 000 гривень. При цьому ці кошти на потреби Національного університету ДПС України не використовувались.

Органами досудового розслідування дії обвинуваченого кваліфіковано: за ч.2ст.368ККУкраїни (в редакції Закону від 05.04.2001 №2341-ЙЙЙ) як повторне, за попередньою змовою групою осіб, одержання службовою особою хабара за виконання в інтересах того, хто дає хабар, дій з використанням наданого їй службового становища; за ч.3ст.368ККУкраїни (в редакції Закону від 07.04.2011 №3207-VЙ) як повторне, за попередньою змовою групою осіб, одержання службовою особою хабара у значному розмірі за виконання в інтересах того, хто дає хабар, дій з використанням наданого їй службового становища.

01.09.2022 року на адресу суду надійшла заява захисника ОСОБА_29 в інтересах ОСОБА_7 про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченої ОСОБА_7 в зв`язку із закінченням строків давності.

Крім того, на адресу суду надійшло клопотання захисника ОСОБА_6 в інтересах ОСОБА_7 про скасування арешту майна.

Крім того, на адресу суду надійшло клопотання ОСОБА_30 (згідно копії свідоцтва про народження сина обвинуваченого ОСОБА_9 ) про скасування арешту майна.

В судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_7 та захисник ОСОБА_6 підтримали зазначені клопотання. Прокурорка не заперечувала з приводу заявлених клопотань.

Судом обвинуваченій ОСОБА_7 роз`яснено наслідки звільнення від кримінальної відповідальності згідно ст.49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши клопотання, суд вважає необхідним задовольнити заявлене клопотання з наступних підстав.

ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні нетяжкого злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України, строк притягнення до кримінальної відповідальності, який відповідає терміну 5 років відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України, на момент розгляду провадження пройшов та у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, строк притягнення до кримінальної відповідальності, який відповідає терміну 10 років відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 49 КК України, на момент розгляду провадження пройшов. Тому ОСОБА_7 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності.

Відповідно до ч. ч. 2, 4 ст. 174 КПК України, арешт майна може бути скасовано повністю ухвалою суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, непризначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.

У цьому кримінальному провадженні ухвалами слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 07.09.2015 (копії додаються) накладено арешт на таке майно ОСОБА_7 : частка у розмірі У квартири АДРЕСА_4 , яка як об`єкт нерухомого майна має реєстраційний номер 577225532109; земельна ділянка, яка має кадастровий номер 0725082501:01:001:0033 і знаходиться за адресою: АДРЕСА_5 .

Враховуючи те, що кримінальне провадження відносно ОСОБА_7 закривається в зв`язку із її звільненням від кримінальної відповідальності, вищезазначене майно не підлягає спеціальній конфіскації, а також відпадає потреба в подальшому застосуванні арешту.

Крім того, ухвалою Києво-Святошинськогорайонного судуКиївської областівід 23.07.2019року кримінальнепровадження відносно ОСОБА_9 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 368, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 368 КК України було закрито в зв`язку зі смертю обвинуваченого.

Ухвалою Печерського районного суду м.Києва від 07.09.2015 року накладено арешт на нерухоме майно, що перебувало у власності ОСОБА_9 , а саме на земельну ділянку за кадастровим номером 2611092001:22:002:0433, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 .

Враховуючи вищевикладене, а також те, що обвинувачений ОСОБА_9 помер, а кримінальне провадження відносно нього було закрите, суд дійшов висновку, що у подальшому застосуванні арешту відпала потреба, а тому клопотання ОСОБА_31 підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 49 КК України, ст. ст. 284, 285, 286, 288 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_7 у зв`язку із закінченням строків давності задовольнити.

Звільнити ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності у вчиненнікримінальних правопорушень,передбачених ч.2ст.368,ч.3ст.368КК України у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Кримінальне провадження відносно ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 368, ч. 3 ст. 368 КК України - закрити.

Скасувати арешт майна, що накладено ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_32 від 07.09.2015 у справі № 757/32095/15-к на частку у розмірі 1/2 квартири АДРЕСА_4 , яка як об`єкт нерухомого майна має реєстраційний номер 577225532109.

Скасувати арешт майна, що накладено ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_32 від 07.09.2015 у справі № 757/32079/15-к на земельну ділянку, яка має кадастровий номер 0725082501:01:001:0033 і знаходиться за адресою: АДРЕСА_5 .

Клопотання ОСОБА_30 про скасування арешту на майно задовольнити.

Скасувати арешт, накладений ухвалою Печерського районного суду м.Києва від 07.09.2015 року на земельну ділянку за кадастровим номером 2611092001:22:002:0433, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 .

Речові докази: Вилучені в службовому кабінеті ОСОБА_7 згідно протоколу обшуку від 27.07.2013: Флеш-накопичувачі дві шт. чорного кольору 4 Gb «Transcend» з зеленою стрічкою; Флеш-накопичувач чорного кольору 2 Gb «Transcend» з червоною стрічкою; Флеш-накопичувачі дві шт. біло-сірого кольору 8 Gb «Grood BAM»; Флеш-накопичувач зеленого кольору 2 Gb «EMTEC»; Флеш-накопичувач сірого кольору 2 Gb «Silicon Power» з надписмо «Дисерт Миша»; Флеш-накопичувач чорного кольору з надписом «pq1» 4 Gb; Флеш-накопичувач золотистого кольору з надписом «pq1» 2 Gb; Ноутбук DELL Model Vostro 3500 № 3500-5693 сіро-чорного кольору та зарядний пристрій до ноутбуку № 0928G4 повернути власниці ОСОБА_7 .

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом 7 днів з дня її проголошення.

Головуючий суддя ОСОБА_1

суддя ОСОБА_3

суддя ОСОБА_2

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення19.01.2023
Оприлюднено24.01.2023
Номер документу108518394
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —367/8803/15-к

Ухвала від 19.01.2023

Кримінальне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Лисенко В. В.

Ухвала від 23.07.2019

Кримінальне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Лисенко В. В.

Ухвала від 20.09.2016

Кримінальне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Лисенко В. В.

Ухвала від 12.09.2016

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Гриненко О. І.

Ухвала від 15.08.2016

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Авраменко М. Г.

Ухвала від 01.08.2016

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Авраменко М. Г.

Ухвала від 21.07.2016

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Авраменко М. Г.

Ухвала від 29.06.2016

Кримінальне

Бородянський районний суд Київської області

Стасенко Г. В.

Ухвала від 29.06.2016

Кримінальне

Бородянський районний суд Київської області

Стасенко Г. В.

Ухвала від 10.06.2016

Кримінальне

Бородянський районний суд Київської області

Стасенко Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні