Постанова
від 17.01.2023 по справі 917/644/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21

E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/

Код ЄДРПОУ 03500004

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника

17.01.23 Справа № 917/644/22

Cуддя Господарського суду Полтавської області Іванко Л.А., за участю секретаря судового засідання Ісенко М.В., розглянувши матеріали справи

за заявою ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність

представники сторін: згідно протоколу

встановив:

29.06.2022 до Господарського суду Полтавської області надійшла заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.06.2022 року справу розподілено судді Іванко Л.А.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 20.07.2022 року вищевказану заяву прийнято судом до розгляду, призначено підготовче засідання у справі на 16.08.2022 року.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 16.08.2022 року відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 . Введено процедуру реструктуризації боргів боржника. Призначено керуючим реструктуризацією у справі арбітражного керуючого Бугаєнка Андрія Анатолійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1343 від 23.08.2013) з процесуальними наслідками, встановленими Кодексом України з процедур банкрутства.

З матеріалів справи вбачається, що повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) оприлюднено 17.08.2022 року.

В межах строку, встановленого ч.1 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства до суду надійшла заява ОСОБА_2 (вх.№ 1095/22 від 29.08.2022) з грошовими вимогами до боржника на загальну суму 700 000,00 грн.

Ухвалою господарського суду від 13.10.2022 визнано кредитором у справі № 917/644/22 про неплатоспроможність ОСОБА_1 - ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) з грошовими вимогами до боржника в розмірі 700 000,00 грн.

Керуючого реструктуризацією зобов"язано:

- внести визнані судом грошові вимоги до реєстру вимог кредиторів боржника в порядку черговості, встановленої Кодексом України з процедур банкрутства;

- провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 27.10.2022 року. Засідання суду, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі призначено на 06.12.2022 року.

04.11.2022 до суду від керуючого реструктуризацією надійшли докази проведення зборів кредиторів боржника (протокол № 1 від 27.10.2022 додається).

Судове засідання, призначене на 06.12.2022 не відбулося в зв`язку з перебуванням судді у відпустці. В зв`язку з виходом судді, ухвалою суду від 23.12.2022 призначено дату та час наступного судового засідання на 17.01.2023, про що повідомлено учасників справи.

17.01.2022 на адресу суду від ОСОБА_2 надійшла заява (вх.№ 9464), в якій кредитор просить ухвалити перехід до процедури погашення боргів боржника у справі № 917/644/22 та призначити керуючим реалізацією майна арбітражного керуючого Бугаєнка Андрія Анатолійовича.

При цьому, судове засідання по справі № 917/644/22, призначене на 17.01.2023 просить здійснювати без його участі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення керуючого реструктуризацією, судом враховано такі обставини:

Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства (надалі - КУзПБ), провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених Книгою Четвертою.

Згідно зі ст. 1 КУзПБ, боржником є юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 КУзПБ, до боржника - фізичної особи застосовуються такі судові процедури: реструктуризація боргів боржника; погашення боргів боржника. Процедура погашення боргів боржника вводиться у справі про неплатоспроможність разом з визнанням боржника банкрутом.

Статтею 1 КУзПБ визначено, що погашення боргів боржника це - судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою задоволення вимог кредиторів за рахунок реалізації майна банкрута, визнаного банкрутом у порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 114 КУзПБ, арбітражний керуючий у справі про неплатоспроможність фізичної особи користується всіма правами арбітражного керуючого відповідно до законодавства, у тому числі має право: запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою щодо майна боржника - фізичної особи, у тому числі які містять конфіденційну інформацію та/або банківську таємницю; отримувати інформацію з державних реєстрів, у тому числі з бюро кредитних історій, у порядку, передбаченому законодавством; здійснювати огляд майна боржника; отримувати інформацію про рух коштів на рахунках боржника відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність".

Арбітражний керуючий у справі про неплатоспроможність фізичної особи зобов`язаний: організувати виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації), визначити його вартість; брати участь у розробленні плану реструктуризації боргів боржника, забезпечити його розгляд зборами кредиторів та подання на затвердження до господарського суду; відкрити спеціальний рахунок для розрахунків з кредиторами; погашати вимоги кредиторів згідно з черговістю у процедурі погашення боргів боржника, а якщо планом реструктуризації передбачено продаж майна боржника - відповідно до плану реструктуризації за рахунок коштів, отриманих від продажу такого майна; якщо планом реструктуризації передбачено продаж майна боржника, звітувати перед господарським судом та зборами кредиторів про результати продажу майна боржника протягом трьох робочих днів з дати такого продажу; виконувати функції з управління та розпорядження майном боржника; здійснювати інші повноваження відповідно до законодавства.

Частиною 2 статті 123 КУзПБ визначено, що основними завданнями зборів кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника є: 1) розгляд звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації про майновий стан боржника; 2) розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника; 3) прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Як встановлено ч. 11 ст. 126 КУзПБ, якщо протягом трьох місяців з дня постановлення ухвали про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність і введення процедури реструктуризації боргів боржника до господарського суду не поданий погоджений боржником і схвалений кредиторами план реструктуризації боргів боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття процедури погашення боргів боржника відповідно до цього Кодексу або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУзПБ, господарський суд ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника у разі, якщо протягом 120-ти днів з дня відкриття провадження у справі про неплатоспроможність зборами кредиторів не прийнято рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів боржника.

Судом встановлено, що матеріали справи не містять схваленого кредитором плану реструктуризації боргів боржника. На засіданні зборів кредиторів 27.10.2022 прийнято рішення про відмову у схваленні плану реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 .

На підставі звіту керуючого реструктуризацією про майновий стан боржника прийнято рішення звернутися з клопотанням до Господарського суду Полтавської області про перехід до процедури погашення боргів ОСОБА_1 та призначення керуючим реалізацією у справі арбітражного керуючого Бугаєнка А.А.

Крім цього, на зборах кредиторів прийнято рішення про схвалення звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації боржника ОСОБА_1 .

Матеріалами справи підтверджується, що керуючим реструктуризацією з метою вжиття заходів щодо перевірки декларації про майновий стан боржника, до державних установ та організацій було направлено запити про витребування відповідної інформації.

За наслідками дослідження отриманих відповідей судом встановлено, що фінансовий стан боржника характеризується ознаками неплатоспроможності, майнових активів боржника недостатньо для задоволення вимог кредитора в повному обсязі, відтак погашення визнаних судом вимог кредитора можливе не інакше як через введення процедури погашення боргів боржника.

Враховуючи, що зборами кредиторів не прийнято рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника у визначені Кодексом України з процедур банкрутства строки, прийнято рішення про введення процедури погашення боргів боржника, а також те, що у боржника недостатньо майнових активів для задоволення вимог кредитора в повному обсязі, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання фізичної особи ОСОБА_1 банкрутом та введення процедури погашення боргів.

Згідно ст. 130 КУзПБ, повідомлення про визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника офіційно оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади України протягом трьох днів з дня прийняття відповідної постанови суду.

Не пізніше 30 днів з дня введення процедури погашення боргів боржника керуючий реалізацією майна спільно з боржником проводить інвентаризацію майна боржника та визначає його вартість.

Відповідно до ст. 131 КУзПБ, майно боржника, що підлягає реалізації у процедурі погашення боргів боржника, складає ліквідаційну масу. До складу ліквідаційної маси включається все майно боржника, що перебуває у його власності, а також те, що буде отримано боржником у власність після визнання його банкрутом і до завершення процедури погашення боргів боржника, крім майна, визначеного частинами шостою і сьомою цієї статті та статтею 132 цього Кодексу. До складу ліквідаційної маси може бути включено майно, що є часткою боржника у спільній власності. У такому разі відбувається виділення частки боржника із спільного майна за правилами, передбаченими цивільним законодавством.

З моменту визнання боржника банкрутом розпорядження усіма правами щодо майна, включеного до складу ліквідаційної маси, здійснює керуючий реалізацією від імені боржника.

З моменту визнання боржника банкрутом і до винесення судового рішення про закриття процедури банкрутства реєстрація переходу права власності від/до боржника та обтяжень майна боржника, включаючи нерухоме майно і цінні папери, що існують в бездокументарній формі, відбувається виключно на підставі заяви керуючого реалізацією.

До складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім`ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім`ї боржника чи житловий будинок загальною площею не більше 120 квадратних метрів) та не є предметом забезпечення, а також інше майно боржника, на яке згідно із законодавством не може бути звернено стягнення.

До складу ліквідаційної маси не включаються кошти, що перебувають на рахунках боржника у пенсійних фондах та фондах соціального страхування.

Продаж майна банкрута здійснюється відповідно до умов та в порядку, визначених цим Кодексом для юридичних осіб.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 130 КУзПБ, постановою про визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника господарський суд також призначає керуючого реалізацією майна в порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно з ч. 3 ст. 28 КУзПБ, розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими особами у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом; 4) які мають конфлікт інтересів; 5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження; 6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

Відповідно до п. 3 ч. 8 ст. 123 КУзПБ, до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення у випадках, передбачених цим Кодексом, до господарського суду з клопотанням про призначення керуючого реструктуризацією або керуючого реалізацією.

В даному випадку, керуючим реалізацією за рішенням зборів кредиторів боржника запропоновано призначити арбітражного керуючого Бугаєнка А.А., яким до цього часу виконувались повноваження керуючого реструктуризацією боргів боржника.

Враховуючи, що зазначена кандидатура відповідає вимогам ст. 28 КУзПБ, погоджена в установленому порядку зборами кредиторів боржника, суд вважає за можливе призначити арбітражного керуючого Бугаєнка Андрія Анатолійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1343 від 23.08.2013) керуючим реалізацією у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .

Відповідно до ч.1 ст.130 Кодексу, суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання ОСОБА_1 банкрутом та введення процедури погашення боргів боржника.

Враховуючи, що зборами кредиторів не прийнято рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника у визначені Кодексом України з процедур банкрутства строки, а також те, що у боржника недостатньо майнових активів для задоволення вимог кредиторів в повному обсязі, суд дійшов висновку про наявність підстав для припинення процедури реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 , припинення повноважень керуючого реструктуризацією Бугаєнка А.А., визнання банкрутом фізичної особи ОСОБА_1 , введення процедури погашення боргів боржника та призначення керуючим реалізацією майна банкрута арбітражного керуючого Бугаєнка А.А.

Керуючись ст. 130 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

2. Припинити повноваження керуючого реструктуризацією боргів фізичної особи ОСОБА_1 - арбітражного керуючого Бугаєнка А.А.

3.Визнати банкрутом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Ленінським РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області 14.01.2000 року).

4. Ввести процедуру погашення боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Ленінським РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області 14.01.2000 року).

5. Призначити керуючим реалізацією майна банкрута - арбітражного керуючого Бугаєнка Андрія Анатолійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1343 від 23.08.2013).

6. Офіційно оприлюднити повідомлення про визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів у встановленому законодавством порядку.

7. Встановити керуючому реалізацією майна строк для проведення інвентаризації майна банкрута та визначення його вартості у відповідності до положень Кодексу України з процедур банкрутства - до 15.02.2023.

Докази надати до суду.

8. Копію постанови надіслати боржнику, кредитору, керуючому реалізацією майна банкрута, державному реєстратору, Головному управлінню ДПС у Полтавській області, державному органу з питань банкрутства.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття у відповідності до ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена в порядку та строки визначені ст.ст. 255-257 ГПК України.

Повний текст постанови підписано 23.01.2023.

Суддя Іванко Л.А.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення17.01.2023
Оприлюднено24.01.2023
Номер документу108525898
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них:

Судовий реєстр по справі —917/644/22

Ухвала від 11.04.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 11.04.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 20.03.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 17.01.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 17.01.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Постанова від 17.01.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 11.01.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 13.10.2022

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 23.12.2022

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 31.10.2022

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні