ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"23" січня 2023 р. Справа № 924/97/23
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши матеріали
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Х-СІТУ», м. Хмельницький
про стягнення 9600,00 грн матеріальної шкоди
встановив: товариство з обмеженою відповідальністю Х-СІТУ», м. Хмельницький звернулось до суду з позовом про стягнення з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Шумовецьке», с. Шумівці Хмельницького району Хмельницької області 9600,00 грн матеріальної шкоди.
В обґрунтування позовних вимог вказує про здійснення відповідачем під час збирання врожаю обриву лінії телекомунікаційної мережі, розміщеної на опорах лінії електропередач, що проходить через орендовані ним земельні ділянки. Як на правову підставу позову посилається на положення ст. ст. 2, 1187 ЦК України, ст. ст. 222, 224 ГК України, ст. 22 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об`єктів», Правила охорони електричних мереж, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 №209.
За правилами господарського процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статям 162, 164 ГПК України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Частиною 2 ст. 80 ГПК України передбачено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У позовній заяві в обґрунтування позовних вимог позивач посилається на розміщення телекомунікаційної мережі на опорах ліній електропередач, яке здійснювалось відповідно до договору №78242 про доступ до елементів інфраструктури об`єкта електроенергетики, укладеного з АТ «Хмельницькобленерго». Також зазначає, що про те, що вказана лінія електропередач проходить через земельні ділянки у с. Шумівці, які знаходяться в оренді відповідача, позивач дізнався за допомогою Публічної кадастрової карти. Однак доказів у підтвердження зазначеного, зокрема, договору №78242 про доступ до елементів інфраструктури об`єкта електроенергетики, витягу з Публічної кадастрової карти, позивачем до позову не додано.
Крім того, у підтвердження розміру завданої матеріальної шкоди позивач посилається на довідку про понесені витрати від 30.06.2022 №990-2, проте доказів вартості вказаних у довідці матеріалів, пального, розміру заробітної плати, ЄСВ та доказів їх фактичного понесення (витрачання) матеріали позовної заяви не містять.
Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивачем зазначено про надання копій матеріалів звернення, зареєстрованого в ЄО №4236 від 08.10.2021, оригінали яких знаходяться у ВНП №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області. При цьому у позові не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів решти письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Додатково суд вважає за необхідне зауважити, що відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Позивачем до позовної заяви додано ксерокопії копій матеріалів звернення (протокол огляду місця події від 08.10.2021, довідка про результати перевірки від 25.10.2021, лист ВНП №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області від 25.10.2021, протокол прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 08.10.2021, рапорти, пояснення), що не відповідає вищенаведеним вимогам.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем ухвали.
З огляду на зазначене, суд вважає за належне залишити без руху позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю Х-СІТУ», м. Хмельницький до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Шумовецьке», с. Шумівці Хмельницького району Хмельницької області про стягнення 9600,00 грн матеріальної шкоди, надавши позивачу строк у п`ять днів з дня вручення ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
У разі невиконання вимог ухвали у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
З приводу зазначення позивачем у позові третьої особи акціонерного товариства «Хмельницькобленерго» суд звертає увагу на положення ч. ч. 1, 3 ст. 50 ГПК України, згідно з якими третіх осіб може бути залучено до участі у справі за заявою учасників справи; у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну товариства з обмеженою відповідальністю Х-СІТУ», м. Хмельницький до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Шумовецьке», с. Шумівці Хмельницького району Хмельницької області про стягнення 9600,00 грн матеріальної шкоди залишити без руху, надавши позивачу строк у п`ять днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: надання доказів у підтвердження обставин укладення договору №78242 про доступ до елементів інфраструктури об`єкта електроенергетики, проходження лінії електропередач через орендовані відповідачем земельні ділянки у с. Шумівці (інформація із Публічної кадастрової карти), вартості зазначених у довідці 30.06.2022 №990-2 витрат та їх фактичного понесення; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; надання належним чином засвідчених матеріалів звернення, зареєстрованого в ЄО №4236 від 08.10.2021.
Ухвала набирає законної сили 23.01.2023, оскарженню не підлягає.
СуддяВ.В. Виноградова
1 до справи,
2 - позивачу (29019, м. Хмельницький, вул. Миколи Мазура, 8/1, офіс; ceo@x-city.ua),
3- відповідачу (31353, Хмельницька область, Хмельницький район, с. Шумівці).
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2023 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 108526136 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Виноградова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні