Рішення
від 24.01.2023 по справі 910/9519/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

24.01.2023Справа № 910/9519/22

Суддя Н.Плотницька, розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Газ-Оіл-Енерджі" про ухвалення додаткового рішення у справі

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Енергетичний Спектр" (49033, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, вулиця Кротова Бориса, будинок 1Б; ідентифікаційний код 44408975)доТовариства з обмеженою відповідальністю "Лютарс Девелопмент" (04107, місто Київ, вулиця Печенізька, будинок 34, квартира 95)простягнення 303 075 грн 53 коп.Представники:не викликались ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

21.09.2022 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Газ-Оіл-Енерджі" з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лютарс Девелопмент" про стягнення 303 075 грн 53 коп.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.01.2023 замінено позивача у справі - Товариство з обмеженою відповідальністю "Газ-Оіл Енерджі" на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергетичний Спектр".

Рішенням Господарського суду міста Києва від 13.01.2023 у справі № 910/9519/22 позов задоволено повністю, з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лютарс Девелопмент" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергетичний Спектр" стягнуто заборгованість у розмірі 303 075 грн 53 коп. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 4 546 грн 13 коп.

16.01.2023 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю "Газ-Оіл-Енерджі" надійшла заява про ухвалення додаткового рішення.

Відповідно до частин 1 - 3 статті 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо:

1) стосовно якої-небудь позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення;

2) суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що потрібно виконати;

3) судом не вирішено питання про судові витрати.

Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.

Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Відповідно до частини 1, пункту 1 частини 3 статті 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Частиною 4 статті 129 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Частинами 1 - 4 статті 126 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Відповідно до частини 5 статті 129 Господарського процесуального кодексу України під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

У застосуванні критерію співмірності витрат на оплату послуг адвоката суд користується досить широким розсудом, який водночас повинен ґрунтуватися на критеріях, визначених у частині 4 статті 126 Господарського процесуального кодексу України. Ці критерії суд застосовує за наявності наданих стороною, яка вказує на неспівмірність витрат, доказів та обґрунтування невідповідності заявлених витрат цим критеріям.

Аналогічну правову позицію викладено у постановах Верховного Суду від 21.05.2019 у справі № 903/390/18, від 21.01.2020 у справі № 916/2982/16, від 07.07.2020 у справі № 914/1002/19).

Частиною 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України визначено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

На підтвердження розміру витрат на професійну правничу допомогу Товариства з обмеженою відповідальністю "Газ-Оіл-Енерджі" було долучено до позовної заяви договір про надання правової допомоги від 15.04.2022, укладений між адвокатом Павленко Маряною Василівною (адвокат) та позивачем (клієнт), у відповідності до пункту 2.1 якого зобов`язується надати правову допомогу, в тому числі, за окремими дорученнями клієнта.

Адвокат зобов`язується представляти права і законні інтереси Клієнта в у загальних, господарських, адміністративних, третейських судах, першої, апеляційної та касаційної інстанцій, Верховному Суді, в усіх підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності, в будь-яких правоохоронних органах з правом вчинення всіх процесуальних дій, передбачених Цивільним кодексом України, Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінальним кодексом України, Кримінальним процесуальним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України, Господарським кодексом України, Господарським процесуальним кодексом України, Законом України "Про виконавче провадження", за виключенням: визнання позову, укладання мирової угоди (пункту 2.1.2. договору).

Відповідно до пункту 4.1. договору на визначення розміру гонорару адвоката впливають строки та результати вирішення спірних правовідносин, ступінь важкості справи, обсяг правових послуг, необхідних для досягнення бажаного результату та належного виконання окремих доручень Клієнта. Обсяг правової допомоги враховується при визначені обґрунтованого розміру гонорару.

Згідно з пунктом 4.2. договору гонорар адвоката погоджується за взаємною згодою сторін, оформлюється актами про надання правової допомоги та оплачується клієнтом після підписання сторонами таких актів в національній валюті України, шляхом перерахування відповідних сум на р/р адвоката.

Додатковою угодою № 1 від 12.01.2023 до договору сторони погодили, що вартість юридичних послуг адвоката, враховуючи складність справи для клієнта, кваліфікацію та досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші обставини, незалежно від обсягу послуг та часу, витраченого адвокатом та незалежно від результатів наданих послуг, є фіксованою та становить 38 000,00 грн.

Сторони узгодили, що клієнт (позивач) зобов`язаний сплатити суму за надані послуги Адвоката по Договору про надання правової допомоги від 15.04.2022 за супроводження в господарському суді міста Києва справи № 910/9519/22 за позовною заявою ТОВ "Газ-Оіл Енерджі" до ТОВ "Лютарс Девелопмент" до 30.06.2023 шляхом перерахування коштів на поточний рахунок адвоката.

У відповідності до підписаного між адвокатом та Товариства з обмеженою відповідальністю "Газ-Оіл-Енерджі" актом надання правової допомоги від 13.01.2023 № 1 (опис робіт/надання послуг) по договору про надання правової допомоги від 15.04.2022 та представництво в господарському суді міста Києва у справі № 910/9519/22 адвокатом було надано, а Товариством з обмеженою відповідальністю "Газ-Оіл-Енерджі" прийнято послуги з надання правової допомоги, а саме консультація з вивченням документів, підготовка, складання та направлення запитів, листів, позовної заяви, розрахунків ціни електроенергії, погодинного споживання, погодинного фактичного споживання з урахуванням цін купівлі - продажу е/е на РДН по ОЕС, розрахунку небалансів; супроводження справи № 910/9519/22 в господарському суді міста Києва; підготовка та надіслання всіх процесуальних документів по справі № 910/9519/22, в т.ч. представництво інтересів позивача у справі № 910/9519/22 на загальну суму 38 000 грн 00 коп.

Згідно із частинами 5 та 6 статті 126 Господарського процесуального кодексу України у разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Тобто саме зацікавлена сторона має вчинити певні дії, спрямовані на відшкодування з іншої сторони витрат на професійну правничу допомогу, а інша сторона має право на відповідні заперечення проти таких вимог, що виключає ініціативу суду з приводу відшкодування витрат на професійну правничу допомогу одній із сторін без відповідних дій з боку такої сторони.

Аналогічна позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 19.02.2020 у справі № 755/9215/15-ц.

Так, у визначенні розумно необхідного розміру сум, які підлягають сплаті за послуги адвоката, можуть братися до уваги, зокрема, але не виключно: встановлені нормативно-правовими актами норми видатків на службові відрядження (якщо їх установлено); вартість економних транспортних послуг; час, який міг би витратити на підготовку матеріалів кваліфікований фахівець; вартість оплати відповідних послуг адвокатів, яка склалася в країні або в регіоні; наявні відомості органів статистики або інших органів про ціни на ринку юридичних послуг; тривалість розгляду і складність справи тощо.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги підтверджений матеріалами справи факт надання адвокатом професійної правничої допомоги, в т.ч. актом приймання-передачі наданих послуг та враховуючи відсутність заперечень відповідача щодо розміру заявлених позивачем до відшкодування витрат на правову допомогу, приймаючи до уваги принципи співмірності та розумності судових витрат на професійну правничу допомогу, ціну позову, рівень складності, характер спору та юридичної кваліфікації правовідносин у справі, обсяг та обґрунтованість підготовлених та поданих до суду адвокатом документів, а також їх значення для спору, з урахуванням часткового задоволення позовних вимог, суд приходить до висновку, що заява позивача про стягнення витрат на професійну правничу допомогу підлягає задоволенню.

Разом з тим, відповідно до пункту 1 частини 4 статті 129 Господарського процесуального кодексу України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.

Таким чином, враховуючи, що позов у даній справі задоволено повністю, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 38 000 грн 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу.

Керуючись статтями 126, 129, 244 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Газ-Оіл-Енерджі" про ухвалення додаткового рішення задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лютарс Девелопмент" (04107, місто Київ, вулиця Печенізька, будинок 34, квартира 95, ідентифікаційний код 42431143) на користь Товариство з обмеженою відповіда льністю "Газ-Оіл Енерджі" (03150, місто Київ, вулиця Ділова, будинок 6, ідентифікаційний код 43833930) витрати на правничу допомогу у розмірі 38 000 (тридцять вісім тисяч) грн 00 коп.

3. Після набрання додатковим рішенням законної сили видати наказ.

Суддя Н.Плотницька

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.01.2023
Оприлюднено25.01.2023
Номер документу108552315
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —910/9519/22

Ухвала від 08.05.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Ухвала від 28.04.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Ухвала від 24.04.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Рішення від 24.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Рішення від 13.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Ухвала від 12.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Ухвала від 17.10.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Ухвала від 23.09.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні