Постанова
від 23.01.2023 по справі 640/14454/20
КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2023 року

м. Київ

справа № 640/14454/20

провадження № К/9901/48445/21

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача Коваленко Н.В., суддів: Берназюка Я.О., Шарапи В.М., розглянувши у порядку письмового провадження справу за позовом Громадської організації «Співдружність авторів України» до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, третя особа - Державна організація «Українське агентство з авторського права та суміжних прав», про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, за касаційною скаргою Громадської організації «Співдружність авторів України» на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва у складі судді Шулежка В.П. від 30 червня 2021 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду у складі колегії суддів: Василенка Я.М., Ганечко О.М., Кузьменка В.В. від 03 листопада 2021 року,

УСТАНОВИВ:

ІСТОРІЯ СПРАВИ

Короткий зміст позовних вимог

1. Громадська організація «Співдружність авторів України» звернулась до суду з позовом до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, третя особа - Державна організація «Українське агентство з авторського права та суміжних прав», про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, у якому просила:

- визнати противоправною бездіяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та зобов`язати Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України виконати вимоги пунктів 3, 4 частини 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», а саме:

1) зобов`язати Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України разом з Державною організацією «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» звернутись до осіб (у тому числі правовласників, інших організацій колективного управління, у тому числі аналогічних іноземних організацій, міжнародних об`єднань), з якими у Державної організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» були укладені договори, з пропозицією щодо заміни як сторони договорів замість Державної організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» на Громадську організацію «Співдружність авторів України» (ідентифікаційний код юридичної особи 43021804);

2) зобов`язати Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України забезпечити передачу Громадській організації «Співдружність авторів України» відомостей, інформації, у тому числі інформаційних баз даних, належних Державній організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав».

Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій

2. Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 червня 2021 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 03 листопада 2021 року, у задоволенні позовних вимог Громадській організації «Співдружність авторів України» було відмовлено.

3. Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що відповідачем та третьою особою вчинено дії щодо розміщення пропозицій на своїх вебсайтах щодо заміни сторони договору, а також надання авторам ДО «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» для ознайомлення і можливості підпису проект договору на колективне управління майновими правами правовласника з позивачем.

4. Також вказано на те, що до проведення акредитації організацій колективного управління у зазначених сферах, було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв`язку з дією обмежувальних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної хвороби (СОVІD-19)», який набрав чинності 16 липня 2020 року, яким у розділі VI Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» вилучене положення: про те, що Установа разом із ДО УААСП звертається до осіб (у тому числі правовласників, інших організацій колективного управління, у тому числі аналогічних іноземних організацій, міжнародних об`єднань), з якими ДО УААСП були укладені договори, з пропозицією щодо заміни вищезазначеної громадської організації як сторони договору замість ДО УААСП; про забезпечення передачі відповідній громадській організації відомостей, інформації, у тому числі інформаційних баз даних, належних ДО УААСП та об`єктивно необхідних для здійснення колективного управління.

Короткий зміст вимог касаційної скарги

5. Не погоджуючись із рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, Громадська організація «Співдружність авторів України» звернулась із касаційною скаргою, у якій просить скасувати рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 червня 2021 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 03 листопада 2021 року, та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, УСТАНОВЛЕНИХ СУДАМИ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ

6. Судами попередніх інстанцій установлено, що Громадська організація «Співдружність авторів України» звернулась до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з листом від 30 вересня 2019 року за № 30/09-19/1, у якому просила, зокрема повідомити про те, у який спосіб та у які строки будуть виконуватись приписи пунктів 3 і 4 частини 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

7. У відповідь на вказаний запит, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України листом від 05 листопада 2019 року № 2301/07/45802-09 повідомило Громадську організацію «Співдружність авторів України» про те, що 23 вересня 2019 року розміщено оголошення щодо звернення до правовласників та організацій, з якими Державною організацією «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» були укладені договори з пропозицією щодо заміни сторони договору.

8. Також Громадська організація «Співдружність авторів України» звернулась до Державної організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» із листом від 08 жовтня 2019 року № 08/10-19/1 «Щодо виконання вимог Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», яким просила повідомити чи надавало Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України інструкції (вказівки) щодо звернення до всіх правовласників та організацій ( у тому числі правовласників, інших організацій колективного управління, у тому числі аналогічних іноземних організацій, міжнародних об`єднань), з якими Державною організацією «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» були укладені договори, з пропозицією щодо заміни ГО «Співдружність авторів України» як сторони договору замість ДО «Українське агентство з авторського права та суміжних прав», як то вимагає Закон України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

9. Державна організація «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» листом від 18 жовтня 2019 року № 01/1563 повідомила Громадську організацію «Співдружність авторів України» про відсутність повноважень у Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надавати вказівки ДО «Українське агентство з авторського права та суміжних прав»; крім того, повідомлено, що на офіційному вебсайті ДО «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» розміщене роз`яснення, в якому міститься посилання на пропозицію Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо заміни сторони в укладених із ДО «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» договорах, а також пропозиція укласти договір про колективне управління правами із ГО «Співдружність авторів України».

10. Громадська організація «Співдружність авторів України» зверталась до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України із листом від 28 січня 2020 року № 06/І.2020, яким зазначила про обов`язок останнього щодо виконання пунктів 3, 4 частини 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

11. У зв`язку із тим, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» не виконав імперативні вимоги пунктів 3, 4 частини четвертої розділу VI Прикінцевих та перехідних положень вказаного Закону, а саме відповідач разом з третьою особою не звернулись до осіб, з якими у третьої особи були укладені договори, з пропозицією щодо заміни як сторони договору замість третьої особи на позивача та відповідач не забезпечив передачу позивачу відомостей, інформації, у тому числі інформаційних баз даних, належних третій особі та об`єктивно необхідних позивачу для здійснення колективного управління, Громадська організація «Співдружність авторів України» звернулась до суду з позовом.

ДОВОДИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

12. Касаційна скарга обґрунтована тим, що Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Державною організацією «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» не було дотримано вимог пункту 3 частини четвертої розділу VI Прикінцевих та перехідних положень вказаного Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» в частині обов`язку звернутись до осіб (у тому числі правовласників, інших організацій колективного управління, у тому числі аналогічних іноземних організацій, міжнародних об`єднань), з якими у Державної організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» були укладені договори, з пропозицією щодо заміни як сторони договорів замість Державної організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав».

13. На переконання Громадської організації «Співдружність авторів України», звернення Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Державної організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» до осіб (у тому числі правовласників, інших організацій колективного управління, у тому числі аналогічних іноземних організацій, міжнародних об`єднань), з якими у Державної організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» були укладені договори, з пропозицією щодо заміни як сторони договорів замість Державної організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» мало бути здійснено у письмовій формі, а не шляхом розміщення оголошення на вебсайті.

14. Також Громадська організація «Співдружність авторів України» зазначає, що обов`язок Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України забезпечити передачу Громадській організації «Співдружність авторів України» відомостей, інформації, у тому числі інформаційних баз даних, належних Державній організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» не є дискреційними повноваженнями.

15. Міністерство економіки України подало відзив на касаційну скаргу Громадської організації «Співдружність авторів України» на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 червня 2021 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 03 листопада 2021 року, у якому просить залишити касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані рішення - без змін.

16. У відзиві на касаційну скаргу Міністерство економіки України зазначає, що дії Мінекономіки є в повній мірі законними, обґрунтованими, узгодженими в рамках Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», а тому вчинені Мінекономіки виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

17. Також відповідач вказує на те, що вимоги зобов`язати Мінекономіки вчинити певні дії є формою втручання в дискреційні повноваження Мінекономіки, а тому є незаконними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ

18. Правові та організаційні засади колективного управління майновими правами суб`єктів авторського права і (або) суміжних прав в Україні визначено Законом України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

19. Відповідно до статті 1 Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» організація колективного управління - громадське об`єднання зі статусом юридичної особи, зареєстроване в Установі, що не має на меті отримання прибутку, засноване виключно правовласниками, діяльність якого спрямована на колективне управління майновими правами на об`єкти авторського права і (або) суміжних прав;

Установа - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності.

20. Пунктами 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» передбачено, що Установа протягом чотирнадцяти місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов`язана вжити заходів для приведення колективного управління майновими авторськими правами, що здійснюється Державною організацією «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (далі - ДО УААСП), у відповідність із вимогами цього Закону. Для цього Установа:

1) протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом організовує скликання зборів делегатів з числа правовласників - фізичних осіб, які передали в управління ДО УААСП належні їм майнові авторські права. В зазначених зборах делегатів мають право взяти участь:

а) особи, делеговані всеукраїнськими творчими спілками, яким Кабінетом Міністрів України надано статус національних (разом не більше ніж 33 делегати);

б) особи, які відповідно до статуту ДО УААСП в редакції, чинній станом на 1 січня 2018 року, мають статус члена Ради Авторів (разом не більше ніж 5 делегатів);

в) особи, обрані за результатами рейтингового голосування, проведеного Установою, які є авторами та мають чинні договори з ДО УААСП щодо управління належними їм авторськими майновими правами станом на дату набрання чинності цим Законом, в кількості, яка не перевищує 11 осіб.

Порядок такого рейтингового голосування пропонується ДО УААСП та затверджується Установою одночасно з затвердженням Установою мінімальної кількості творів та максимальної кількості авторів відповідних видів творів для цілей рейтингового голосування, як передбачено цим пунктом.

Установа затверджує та оприлюднює на офіційному веб-сайті Установи список учасників зборів делегатів;

2) після ухвалення зборами делегатів рішення про реєстрацію громадської організації, метою якої є колективне управління правами, - надає методичну та організаційну підтримку у здійсненні реєстрації громадської організації, реєстрації організації колективного управління;

3) разом із ДО УААСП звертається до осіб (у тому числі правовласників, інших організацій колективного управління, у тому числі аналогічних іноземних організацій, міжнародних об`єднань), з якими ДО УААСП були укладені договори, з пропозицією щодо заміни вищезазначеної громадської організації як сторони договору замість ДО УААСП;

4) забезпечує передачу вищезазначеній громадській організації відомостей, інформації, у тому числі інформаційних баз даних, належних ДО УААСП та об`єктивно необхідних для здійснення колективного управління.

Після акредитації організацій колективного управління у сферах, передбачених абзацами четвертим і п`ятим частини п`ятої та абзацами четвертим і п`ятим частини шостої статті 11 цього Закону, Установа здійснює ліквідацію ДО УААСП у встановленому законодавством порядку.

21. Як установлено судами попередніх інстанцій, 08 жовтня 2018 року Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України прийнято наказ № 1462 «Про затвердження Порядку рейтингового голосування, мінімальної кількості творів та максимальної кількості авторів відповідних творів для цілей рейтингового голосування для визначення осіб, які братимуть участь у зборах делегатів з числа правовласників - фізичних осіб, які передали в управління ДО УААСП належні їм майнові авторські права».

22. Відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 08 жовтня 2018 року № 1462, та за результатами рейтингового голосування, проведеного відповідачем, визначено осіб, які є авторами та мають чинні договори з ДО УААСП щодо управління належними їм авторськими майновими правами станом на дату набрання чинності Законом, в кількості, яка не перевищує 11 осіб.

23. 22 жовтня 2018 року Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України проведено організаційний захід для скликання зборів делегатів з числа правовласників - фізичних осіб, які передали в управління ДО УААСП належні їм майнові авторські права, за участю правовласників ДО УААСП, делегованих всеукраїнськими творчими спілками, яким Кабінетом Міністрів України надано статус національних, та представників громадськості, які висловили свої пропозиції щодо створення громадської організації, метою якої є колективне управління правами.

24. Список учасників зборів делегатів було затверджено наказом Мінекономрозвитку від 28 листопада 2018 року № 1766 «Про затвердження списку учасників зборів делегатів з числа правовласників - фізичних осіб, які передали в управління державній організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» належні їм майнові авторські права».

25. 03 грудня 2018 року Мінекономрозвитку проведені збори делегатів, на яких ухвалено рішення про реєстрацію громадської організації, метою якої є колективне управління правами.

26. Листом від 18 лютого 2019 року за підписом головуючого установчих зборів засновників - делегатів П. Мовчана на адресу Мінекономрозвитку надіслана завірена копія Протоколу установчих зборів засновників - делегатів з числа правовласників - фізичних осіб, які передали в управління ДО УААСП належні їм майнові авторські права (засновників - делегатів), щодо створення громадської організації «Спілка авторів України» від 03 грудня 2018 року № 1.

27. У зв`язку з рішенням Головного територіального управління юстиції у м. Києві Міністерства юстиції України від 08 січня 2019 року № 3868 «Про відмову в державній реєстрації створення юридичної особи громадської організації «Спілка авторів України» на засіданні установчих зборів засновників громадської організації «Спілка авторів України», що відбулись 22 березня 2019 року прийнято рішення змінити найменування громадської організації «Спілка авторів України» на громадську організацію «Співдружність авторів України».

28. Мінекономрозвитку листом від 17 липня 2019 року № 2301-07/29642-07 надало Громадській організації «Співдружність авторів України» інформацію щодо недоліків у документах, які необхідно виправити для приведення у відповідність до законодавства і повідомило про готовність надавати правовласникам ДО УААСП подальшу методичну та організаційну підтримку у здійсненні реєстрації громадської організації та реєстрації організації колективного управління.

29. Наказом відповідача від 05 вересня 2019 року № 3 «Про реєстрацію організації колективного управління» ГО «Співдружність авторів України» останню зареєстровано як організацію колективного управління та внесено до Реєстру організацій колективного управління, який розміщений на офіційному вебсайті Мінекономіки.

30. У подальшому, 23 вересня 2019 року відповідачем з урахуванням вимог пункту 4 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» розмістило оголошення на офіційному вебсайті щодо звернення до правовласників та організацій, з якими ДО УААСП були укладені договори, з пропозицією щодо заміни сторони договору.

31. ДО УААСП повідомлялось про розміщення ним на своєму веб-сайті пропозиції щодо заміни сторони договору, а також надавало авторам ДО УААСП для ознайомлення і можливості підпису проект договору на колективне управління майновими правами правовласника з позивачем, що підтверджується листом від 23 грудня 2020 року № 01/1868. Також у згаданому листі повідомлялося про ініціативи ДО УААСП, спрямовані на передачу вищезазначеній громадській організації відомостей, інформації, у тому числі інформаційних баз даних, належних ДО УААСП та об`єктивно необхідних для здійснення колективного управління.

32. Встановлені обставини є свідченням того, що відповідачем та ДО УААСП вчинено дії щодо розміщення пропозицій на своїх вебсайтах щодо заміни сторони договору, а також надання авторам ДО «Українське агентство з авторських та суміжних прав» для ознайомлення і можливості підпису проект договору на колективне управління майновими правами правовласника з позивачем, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про відсутність протиправної бездіяльність з боку відповідача та підстав для задоволення позовних вимог в цій частині.

33. Доводи Громадської організації «Співдружність авторів України» про необхідність саме письмового звернення відповідача до всіх осіб (у тому числі правовласників, інших організацій колективного управління, у тому числі аналогічних іноземних організацій, міжнародних об`єднань), з якими у ДО «Українське агентство з авторських та суміжних прав» були укладені договори, з пропозицією щодо заміни як сторони договорів замість ДО «Українське агентство з авторських та суміжних прав» на позивача, є безпідставним, оскільки Закон України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» не містить вимог щодо порядку та форми звернення відповідача до осіб, з якими у ДО УААСП були укладені відповідні договори.

34. Щодо позовної вимоги про зобов`язання Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України забезпечити передачу Громадській організації «Співдружність авторів України» відомостей, інформації, у тому числі інформаційних баз даних, належних Державній організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав», колегія суддів зазначає наступне.

35. До проведення акредитації організацій колективного управління у зазначених сферах, було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв`язку з дією обмежувальних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної хвороби (СОVІD-19)» від 16 червня 2020 року № 692-IX, який набрав чинності 16 липня 2020 року.

36. Зазначеним Законом пункти 4 і 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» викладено в такій редакції:

« 4. Установа протягом 14 місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов`язана вжити заходів для приведення колективного управління майновими авторськими правами, що здійснюється Державною організацією "Українське агентство з авторських та суміжних прав" (далі - ДО УААСП), у відповідність із вимогами цього Закону. Для цього Установа:

1) протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом організовує скликання зборів делегатів з числа правовласників - фізичних осіб, які передали в управління ДО УААСП належні їм майнові авторські права. У зазначених зборах делегатів мають право взяти участь:

а) особи, делеговані всеукраїнськими творчими спілками, яким Кабінетом Міністрів України надано статус національних (разом не більше ніж 33 делегати);

б) особи, які відповідно до статуту ДО УААСП у редакції, чинній станом на 1 січня 2018 року, мають статус члена Ради Авторів (разом не більше ніж 5 делегатів);

в) особи, обрані за результатами рейтингового голосування, проведеного Установою, які є авторами та мають чинні договори з ДО УААСП щодо управління належними їм авторськими майновими правами станом на дату набрання чинності цим Законом, у кількості, яка не перевищує 11 осіб.

Порядок такого рейтингового голосування пропонується ДО УААСП та затверджується Установою одночасно із затвердженням Установою мінімальної кількості творів та максимальної кількості авторів відповідних видів творів для цілей рейтингового голосування, як передбачено цим пунктом.

Установа затверджує та оприлюднює на офіційному веб-сайті Установи список учасників зборів делегатів;

2) після ухвалення зборами делегатів рішення про реєстрацію громадської організації, метою якої є колективне управління правами, - надає методичну та організаційну підтримку у здійсненні реєстрації громадської організації, реєстрації організації колективного управління.

5. Установа здійснює ліквідацію ДО УААСП у встановленому законодавством порядку».

37. Тобто, у розділі VI Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» вилучене положення: про те, що Установа разом із ДО УААСП звертається до осіб (у тому числі правовласників, інших організацій колективного управління, у тому числі аналогічних іноземних організацій, міжнародних об`єднань), з якими ДО УААСП були укладені договори, з пропозицією щодо заміни вищезазначеної громадської організації як сторони договору замість ДО УААСП; про забезпечення передачі відповідній громадській організації відомостей, інформації, у тому числі інформаційних баз даних, належних ДО УААСП та об`єктивно необхідних для здійснення колективного управління.

38. Зважаючи на те, що на момент виникнення спірних правовідносин нормами чинного законодавства не було перебачено обов`язку Установи забезпечити передачу громадській організації відомостей, інформації, у тому числі інформаційних баз даних, належних ДО УААСП та об`єктивно необхідних для здійснення колективного управління, позовна вимога про зобов`язання Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України забезпечити передачу Громадській організації «Співдружність авторів України» відомостей, інформації, у тому числі інформаційних баз даних, належних Державній організації «Українське агентство з авторського права та суміжних прав» задоволенню не підлягає.

Висновки за результатами розгляду касаційної скарги

39. За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій є законними і не підлягають скасуванню, оскільки суди, всебічно перевіривши обставини справи, вирішили спір у відповідності до норм матеріального права, що підлягають застосуванню до цих правовідносин, при дотриманні норм процесуального права; у них повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки судів щодо встановлених обставин є правильними, а доводи касаційної скарги їх не спростовують.

Керуючись статтями 341, 345, 349, 350, 355, 356, 359 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу Громадської організації «Співдружність авторів України» залишити без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 червня 2021 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 03 листопада 2021 року - без змін.

Постанова суду касаційної інстанції є остаточною та не оскаржується.

Суддя-доповідач Н.В. Коваленко

Судді Я.О. Берназюк

В.М. Шарапа

Дата ухвалення рішення23.01.2023
Оприлюднено25.01.2023

Судовий реєстр по справі —640/14454/20

Постанова від 24.01.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Коваленко Н.В.

Ухвала від 24.01.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Коваленко Н.В.

Ухвала від 29.12.2021

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Коваленко Н.В.

Ухвала від 07.02.2022

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Коваленко Н.В.

Постанова від 04.11.2021

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Василенко Ярослав Миколайович

Постанова від 04.11.2021

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Василенко Ярослав Миколайович

Ухвала від 21.09.2021

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Василенко Ярослав Миколайович

Ухвала від 21.09.2021

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Василенко Ярослав Миколайович

Рішення від 03.07.2021

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Шулежко В.П.

Ухвала від 03.07.2021

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Шулежко В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні