Справа № 760/1799/22
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
м. Київ
14 грудня 2022 року суддя Подільського районного суду м.Києва Головчак М. М. , перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Дев`ята Київська державна нотаріальна контора, про стягнення боргу,
В С Т А Н О В И В :
У січні 2022 року до Солом`янського районного суду міста Києва надійшла вказана справа.
Ухвалою судді Солом`янського районного суду міста Києва від 01 лютого 2022 року справу направлено для розгляду за підсудністю до Подільського районного суду міста Києва.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею визначено Головчака М.М.
Позовна заява відповідає вимогам, викладеним у статтях 175 і 177 цього Кодексу, та підсудна Подільському районному суду м. Києва підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються, зокрема, малозначні справи.
Частиною 3 цієї ж статті встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи наведені норми, ціну позову, суддя приходить до висновку, що дана справа є справою незначної складності, а тому підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні без повідомлення (виклику) сторін.
Разом з позовними вимогами позивач заявив клопотання про витребування доказів, а саме копії спадкової справи після смерті ОСОБА_3 .
Дослідивши матеріали справи, враховуючи характер спірних правовідносин, а також підстави звернення позивача до суду із вказаним позовом, суддя дійшов висновку, що клопотання не підлягає задоволенню оскільки позивачем не зазначено підстави, з яких випливає, що цей доказ має доказове значення у справі та у зв`язку з відсутністю потреби у його дослідженні.
Керуючись ст. ст. 19, 175, 177, 187 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Призначити справу до судового розгляду на 10 год. 00 хв. 09 лютого 2023 року в приміщенні Подільського районного суду міста Києва за адресою: місто Київ, вулиця Хорива, 21, каб. № 205.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов та всіх доказів до нього, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, - п`ятнадцять днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі із зобов`язанням надати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Встановити позивачу строк на подання відповіді на відзив, десять днів з дня отримання відзиву на позов, у порядку, передбаченому статтею 179 ЦПК України.
Відповідач має право подати заперечення на відповідь на відзив, в яких викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення, протягом семи днів з дня отримання відповіді на відзив, в порядку, передбаченому статтею 180 ЦПК України.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами. Крім того, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін; кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім встановлених законом випадків; кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (частини перша, третя, четверта статті 12 ЦПК України); учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (пункт 4 частини другої статті 43 ЦПК України); права та обов`язки сторін визначені в статтях 43, 49 ЦПК України.
При розгляді справи у порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін суд досліджує належні та допустимі докази, письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Ухвалу направити сторонам у справі.
Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів - залишити без задоволення.
Вебадреса сторінки суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію стосовно справи, що розглядається, - https://pd.ki.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяМ. М. Головчак
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2022 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 108571095 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Головчак М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні