Постанова
від 21.06.2007 по справі 21/2801-а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21/2801-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

          


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"21" червня 2007 р.                                                            Справа №21/2801-А

за позовом  Прокурора Красилівського району м. Красилів в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Красилівському районі м. Красилів  

до Сільськогосподарського кооперативу "Трудівник" с. Федорівка Красилівського району

про звернення стягнення 7068,57 грн. податкового боргу на активи відповідача

Суддя                     Секретар судового засідання Козій Т.М.

Представники сторін:

від позивача - Боярський О.В. - за довіреністю №5912/9/10-014 від 20.06.2007р.

від відповідача  - не з'явився

за участю Параскевич О.Г.  - прокурора відділу облпрокуратури.

Прокурор в інтересах позивача у позовній заяві просив звернути стягнення суми 7068,57грн. податкового боргу на активи відповідача, згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Повноважним представником позивача та прокурором у судовому засіданні подано заяву, якою уточнено найменування позивача, а саме просить замінити сторону у справі державну податкову інспекцію у Красилівському районі її правонаступником - Красилівською міжрайонною державною податковою інспекцією. Дане уточнення судом прийняте.

Відповідач, повідомлений належним чином про розгляд справи, відзив на позов не подав, представника у судове засідання не направив, не скориставшись своїми процесуальними правами.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

У відповідача існує податковий борг у сумі 7068,57 грн. (в т.ч. сума 5476,38 грн. штрафних санкцій та сума 1592,19 грн. пені). Сума боргу  відповідача склалась по фіксованому сільськогосподарському податку, наявність якої підтверджується наявними в матеріалах справи  зворотнім боком облікової картки, корінцем податкового повідомлення - рішення та іншими доказами.

Позивачем прийнято рішення про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.

В адресу відповідача позивачем направлялись вимоги про сплату боргу.

У зв'язку з несплатою заборгованості прокурором (з урахуванням уточнення) подано позов.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування“ відповідач зобов'язаний своєчасно сплачувати податки і збори .

Згідно п. 3.1.1 ст. 3 Закону  України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами“ (Закон №2181) активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду (господарського суду).

Законом №2181 визначено, що податковий борг –це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному порядку, яке не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового  зобов'язання.

Відповідно до п.п.5.1., 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону №2181 податкове зобов'язання платника податків, самостійно визначене платником податків вважається узгодженим з дня подання такої декларації, а нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

З наданих в матеріали справи доказів вбачається, що відповідачем самостійно у відповідних розрахунках, деклараціях узгоджено податкове зобов'язання по фіксованому сільськогосподарському податку.

Закон №2181 передбачає, справляння з платника податків в зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання пені (п.1.4 ст.1), розмір та порядок стягнення якої визначається ст.16.Закону. У відповідності до даних норм податковим органом відповідачу правомірно нараховано пеню за несвоєчасну сплату фіксованого сільськогосподарського податку.

Відповідно до ст.17 Закону №2181 за порушення податкового законодавства на платника податків накладаються  штрафні санкції  у визначених даною статтею розмірах. Як вбачається з матеріалів справи податковим органом до відповідача застосовані штрафні санкції відповідно до податкових повідомлень-рішень, які відповідачем не оскаржувались та не скасовані у визначеному законом порядку.  

При цьому згідно п. 2.3.1. ст. 2 та 1.6. ст. 1 зазначеного Закону та ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” позивачу надано право здійснювати заходи з примусового стягнення податкового боргу, тобто звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу.

На підтвердження позовних вимог, позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості відповідача. Тому позов подано правомірно.

За таких обставин позовні вимоги (із врахуванням уточнення) обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.      

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Красилівського району м. Красилів в інтересах держави в особі Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції м. Красилів до сільськогосподарського кооперативу "Трудівник" с. Федорівка Красилівського району про звернення стягнення 7068,57 грн. на активи задоволити.

Звернути стягнення суми 7068,57 грн. (сім тисяч шістсот вісім гривень 57коп.) податкового боргу на активи сільськогосподарського кооперативу "Трудівник"  с. Федорівка, вул. Центральна, 8, Красилівського району (код ЄДРПОУ 03785912) на користь Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції м. Красилів, вул. Центральна, 38 (код ЄДРПОУ 04803322).

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до  апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                      

Помічник судді                                               О.С. Гуменюк

Віддрук. 5 прим. : 1 - до справи, 2 - позивачу, 3 - відповідачу. 4, 5 - прокуратурі області та району.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення21.06.2007
Оприлюднено07.11.2007
Номер документу1085742
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —21/2801-а

Постанова від 21.06.2007

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Огороднік К.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні