ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
п р о п о в е р н е н н я п о з о в н о ї з а я в и
25 січня 2023 року Справа № 926/74/23
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Ніколаєва Михайла Ілліча,
розглянувши матеріали позовної заяви
до Товариства з обмеженою відповідальністю Hydramed (80-299, вул. Барневицька 8А, м. Гданськ, Польща, NIP 5842804977)
про розірвання договору, стягнення грошових коштів та відшкодування моральної шкоди за невиконання договірних зобов`язань в сумі 242 575,34 доларів США та 50000 грн
СУТЬ СПОРУ: Благодійна організація Благодійний фонд Істина Добра звернулася до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Hydramed про розірвання договору поставки-контракту №1/2022 від 11.04.2022, стягнення 237000$ боргу, 5075,34$ 3% річних та 50000 грн моральної шкоди.
Позовні вимоги обґрунтуванні тим, що в порушення взятих на себе договірних зобов`язань відповідач в десятиденний строк після перерахування та отримання коштів не поставив позивачу замовлений товар - 125 комплектів обмундирування для потреб ЗСУ, внаслідок чого виникла заборгованість в сумі 237 500 доларів США.
На підставі ст. 625 Цивільного кодексу України позивач просить стягнути з відповідача 3% річних в сумі 5075,34$ за період з 15.04.2022 по 30.12.2022 та на підставі ст. 23, 611 Цивільного кодексу України - 50000 грн моральної шкоди, заподіяної діловій репутації позивача внаслідок порушення строків поставки товару.
Протоколом автоматичного розподілу судової справи між суддями від 05.01.2023 позовну заяву передано судді Ніколаєву М.І.
Ухвалою суду від 10.01.2023 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з тим, що позивач не надав доказів сплати судового збору та доказів направлення відповідачу позову разом з доданими до нього документами.
19.01.2023 року від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви та про звільнення (відстрочення/зменшення розміру) від сплати судового розміру.
До даної заяви позивачем додано докази направлення позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу.
Позивач просить суд звільнити його від сплати судового розміру (або відстрочити, розстрочити та зменшити), обґрунтовуючи це тим, що Благодійна організація Благодійний фонд Істина Добра включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій, при цьому майновий стан позивача не дозволяє сплатити суму судового збору, оскільки дані кошти на банківських рахунках відсутні.
Розглянувши заяву про звільнення (відстрочення/зменшення розміру) від сплати судового розміру суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч.2 ст.8 Закону України "Про судовий збір").
Перелік умов для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є вичерпним.
Включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій та відсутність коштів для сплати судового збору не є передбаченими ст. 8 Закону України "Про судовий збір" умовами для звільнення (відстрочення або розстрочення) від сплати судового збору.
Згідно частини 1, 2, 3 статті 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Позивачем не доведено наявність передбачених ст. 8 Закону України "Про судовий збір" умов для звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення розміру) від сплати судового збору, відтак у задоволенні заяви про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Суд також звертає увагу, що позивач не вказав період, на який просить суд відстрочити або розстрочити суму судового збору та не зазначив, на яку суму просить суд зменшити розмір судового збору..
Враховуючи вищевикладене, суд виходить з того, що позивач не усунув недоліки позовної заяви - не надав доказів сплати судового збору та не довів наявність підстав для звільнення від його сплати.
Відповідно до частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За приписом частини шостої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Згідно частини сьомої статті 174 Господарського процесуального кодексу України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.
На підставі вищевикладеного та враховуючи те, що позивач не усунув вказані недоліки, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви та доданих до неї документів Благодійній організації Благодійний фонд Істина Добра.
Суд звертає увагу, що у відповідності до частини восьмої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись статтями 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву і додані до неї документи (на 45 аркушах) повернути позивачу Благодійній організації Благодійний фонд Істина Добра.
Повний текст ухвали складено 25.01.2023.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у відповідності до статті 255 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя М.І. Ніколаєв
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2023 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 108581364 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ніколаєв Михайло Ілліч
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні