Справа № 127/320/23
Провадження № 3/127/149/23
П О С Т А Н О В А
25 січня 2023 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Вохмінова О.С., розглянувши матеріали справи, що надійшли з Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.173-2 ч. 1 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , працюючого водієм ТОВ «Компанія Трансагро» (ЄДРПОУ 38328583), зареєстрованого: АДРЕСА_1 ,
в с т а н о в и в :
21.12.2022 року приблизно о 16.40 год. в АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно колишньої дружини ОСОБА_2 , ображав її нецензурною лайкою, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психічному здоров`ю, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173-2 ч. 1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав. Суду пояснив, що шлюб із ОСОБА_2 розірваний, але проживають вони за однією адресою. 21.12.2022 року виник конфлікт з приводу судового розгляду справи про стягнення аліментів на утримання дружини. Визнає, що словесно ображав колишню дружину, оскільки вважає, що вона має коханця, періодично живе у нього, він її налаштовує і дає рекомендації щодо звернення в поліцію. Нецензурну лайку в ході конфлікту вони обоє застосовували, проте погроз фізичною розправою він не висловлював. Спір про розподіл майна вони не вирішили.
В судовому засіданні ОСОБА_2 пояснила, що ОСОБА_1 - її колишній чоловік. Протягом всього життя ОСОБА_1 зраджував її, погано ставився до неї, між ними були конфлікти. Вона постійно перебувала в стресі, нервувала і через це захворіла на цукровий діабет та на онкологічну хворобу. Має ІІІ групу інвалідності. Домашнє насильство ОСОБА_1 вчиняє систематично, ображає її, забирає речі, ламає замки в дверях, не впускає до житла, не дає коштів на життя і лікування. Також ОСОБА_1 безпідставно ревнує її, звинувачує, що вона має коханця. 21.12.2022 року ОСОБА_1 вчинив черговий конфлікт ображав її, шарпав, нецензурно вислювлювався. Цього терпіти вона більше не могла і викликала поліцію. Вона постійно відчуває розпач та пригнічення через образи, зневагу та погане ставлення до неї зі сторони колишнього чоловіка. Таке насильство триває протягом тривалого часу.
Відповідальність за ст. 173-2 ч. 1 КУпАП настає у разі вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров`ю особи.
Відповідно до вимог статей 252, 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний повно й об`єктивно дослідити обставини правопорушення і з`ясувати, чи було воно вчинено та чи винна в цьому дана особа.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Дослідивши матеріалисправи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 173-2 ч. 1 КУпАП повністю доведена матеріалами справи.
Так, протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_1 21.12.2022 року. У ньому, зокрема, вказано, що ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно ОСОБА_2 психологічного характеру, а саме: висловлювався нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою, чим міг завдати шкоду для здоров`я.
В судовому засіданні ОСОБА_2 також підтвердила, що 21.12.2022 року ОСОБА_1 вчинив щодо неї домашнє насильство психологічного характеру, ображав її нецензурною лайкою, шарпав за руки. Протягом тривалого часу він пригнічував її, забирав і псував речі, ламав замки в дверях, не впускав до житла, не давав коштів на життя і лікування.
До протоколу додана письмова заява потерпілої ОСОБА_2 , її письмові пояснення про те, що 21.12.2022 року о 16.50 год. ОСОБА_1 вчинив щодо неї домашнє насильство психологічного характеру, а саме висловлювався нецензурною лайкою.
Згідно форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, працівником поліції встановлено низький рівень небезпеки для потерпілого.
Таким чином, в судовому засіданні був встановлений склад адміністративного правопорушення та вина ОСОБА_1 у вчиненні домашнього насильства психологічного характеру, яка підтверджена належними доказами.
Така ознака об`єктивної сторони правопорушення як погроза застосування фізичного насильства, яка вказана в протоколі від 21.12.2022 року, не знайшла свого підтвердження в судовому засіданні.
Невизнання вини ОСОБА_1 суд розцінює як бажання уникнути відповідальності.
Враховуючи позитивні характеристики ОСОБА_1 за місцем проживання та роботи, характер вчиненого порушення, особу порушника та ступінь його вини, враховуючи обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, суд дійшов висновку, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу.
Згідно ст.4ЗаконуУкраїни«Про судовийзбір» з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 536, 80 грн.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", ст.ст.280,283,284 КУпАП,ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
п о с т а н о в и в :
визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост. 173-2 ч. 1 КУпАПта накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, розміром 340 (триста сорок) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2023 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 108601756 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування |
Адмінправопорушення
Вінницький міський суд Вінницької області
Вохмінова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні