Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/666/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2023 року Слідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника власника майна ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_5 про арешт майна в кримінальному провадженні № 42022102070000358 від 07.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України,
В С Т А Н О В И В :
До Подільського районного суду м. Києва звернувся з клопотанням прокурор Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_5 про арешт майна в кримінальному провадженні № 42022102070000358 від 07.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.
В обґрунтування клопотання прокурор вказав, що Подільської окружною прокуратурою міста Києва здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42022102070000358 від 07.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що з 1994 року на території України, а саме в АР Крим, здійснює свою господарську діяльність ТОВ «Фірма «Кінда» (ЄДРПОУ - 20722971, юридична адреса: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Лугова, буд. 6П), засновником якої є громадянин України сирійського походження ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , уродженець Сирійської Арабської Республіки, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , голова громадської організації «Сирійська община Криму»).
Однак, після анексії російською федерацією території АР Крим, Алі Махер Хадж, отримав громадянство російської федерації (ІПН НОМЕР_2 ), а також перереєстрував вищевказану комерційну структуру в т.зв. «Межрайонной инспенкции Федеральной налоговой службы №9 по Республике Крым» за реквізитами - ООО «Кинда» (ІПН 9102070050, юридична адреса: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Лугова, буд. 6П), що підтверджено на офіційному сайті Федеральної податкової служби рф.
Після чого, в липні 2014 року перебуваючи на території України, ймовірно з метою ведення на материковій території України господарської діяльності спрямованої на реалізацію поліграфічної продукції, ОСОБА_6 зареєстрував ТОВ «Кінда» (ЄДРПОУ - 39279836, юридична адреса: м. Київ, вул. Дмитрівська, буд. 56-Б, літ.А) як 100% кінцевий бенефіціар.
Відповідно до отриманої інформації, на даний час, поліграфічна продукція, що виготовляється на тимчасово окупованій території АР Крим на виробничих потужностях ТОВ «Фірма «Кінда» під торговою маркою «Kinda», ймовірно в подальшому реалізується на території України.
Крім того, виробничі потужності ТОВ «Фірма «Кінда», які знаходяться на тимчасово окупованій території АР Крим, ймовірно можуть використовуватися для потреб міністерства оборони рф, а саме для виготовлення агітаційно-пропагандистських матеріалів, що направляються до тимчасово окупованих районів Запорізької та Херсонської областей, у тому числі для проведення незаконного референдуму про визнання окупованих територій частиною рф.
В ході виконання доручення додатково отримано інформацію, що ОСОБА_6 з метою реалізації своїх протиправних намірів, ймовірно залучив громадянина України ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_3 , уродженець м. Одеса, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 ). Далі, вказані особи можливо організували механізм переміщення на митну територію України вказаної продукції з тимчасово окупованої території АР Крим, шляхом надання митним органам недостовірної інформації щодо імпортера та країни виготовлення товару, використовуючи при цьому підконтрольну ОСОБА_7 фірму імпортера ТОВ «Кодексо» (ЄДРПОУ 40927930, юридична адреса: Київська область, Бучанський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Петропавлівська буд. 16, офіс 6, фактичне знаходження юридичної особи: м. Одеса, вул. Пушкінська, буд. 36, офіс 304, складські приміщення розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Моторна буд. 8-Л, літ. Г).
Таким чином, в ході проведення митних процедур в зоні діяльності Одеської митниці Державної митної служби України, представники ТОВ «Кодексо» надавали до митного оформлення товаро-супровідні документи в яких можливо містилася недостовірна інформація щодо імпортера та країни виготовлення товару за митними деклараціями:
- №UA500500/2020/501197, імпортер: ZEIN AL SHAM CO., P.O. BOX 4817, адреса імпортера: MUHAMMAD RAKAD HAMIDI, DAMASCUS, SYRIA;
- №UA500500/2021/5846, імпортер: ZEIN AL SHAM CO., P.O. BOX 4817, адреса імпортера: MUHAMMAD RAKAD HAMIDI, DAMASCUS, SYRIA;
- №UA500150/2020/206040, імпортер: ОСОБА_8 , адреса імпортера: АДРЕСА_4 ).
В подальшому, товар відвантажили в складські приміщення, що використовуються ТОВ «Кінда» за адресою: м. Київ, вул. Павла Пестеля, буд. 4 (перебувають у власності Державної організації Комбінат «Прогрес» Державного агентства резерву України, ЄДРПОУ 14373207) після чого реалізували на території України.
Таким чином, вищевказані суб`єкти підприємницької діяльності здійснюючи господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території України з виготовлення та продажу вищезазначених товарів, отримуючи прибутки від їх реалізації через спеціальні рахунки, відкриті в банківських установах, здійснюють сплату податків та зборів окупаційній адміністрації держави-агресора, а також забезпечують матеріальними ресурсами їх представників для підтримання збройної агресії проти України.
Приймаючи до уваги, що 100% (сто відсотків) корпоративних прав ТОВ «Кінда» (ЄДРПОУ: 39279836), мають істотне значення для проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні та міститять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, такі корпоративні права мають значення речового доказу.
Крім того, постановою прокурора 100% (сто відсотків) корпоративних прав ТОВ «Кінда» (ЄДРПОУ: 39279836) визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав із підстав, наведених в ньому, просив задовольнити.
Представник ТОВ «Кінда», відносно якого розглядається клопотання про арешт майна, у судовому засіданні заперечував щодо задоволення клопотання.
Вивчивши клопотання про арешт майна та матеріали кримінального провадження на його обґрунтування, заслухавши думку сторін, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що Подільської окружною прокуратурою міста Києва здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42022102070000358 від 07.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.
Постановою прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва від 11.01.2023 визнано речовим доказом 100% (сто відсотків) корпоративних прав ТОВ «КІНДА» (ЄДРПОУ: 39279836) визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні.
Відповідно до положень ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Частиною 10 ст. 170 КПК України встановлено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Із урахуванням встановлених обставин та вказаних норм кримінального процесуального законодавства, слідчий суддя приходить до висновку, що незастосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт корпоративних прав ТОВ «Винзавод» , може призвести до наслідків, які можуть перешкоджати досудовому розслідуванню, а тому накладення арешту на вказане майно є необхідною умовою досягнення дієвості кримінального провадження.
Слідчий суддя також враховує, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
При цьому, у судовому засіданні слідчим суддею не встановлено, що клопотання суперечить вищезазначеним вимогам КПК України, тобто не містить правових підстав для арешту майна, достатності доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, вказівки на розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження або не є пропорційним, тобто не відповідає тяжкості правопорушення і становитиме особистий і надмірний тягар для володільця майна.
Надані до суду матеріали свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження, слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної чи юридичної особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що їх сукупність, відповідно до вимог ст. 170 КПК України, є достатньою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.
Аналізуючи наведені правові норми та враховуючи, що до клопотання додані документи та матеріали, якими прокурор обґрунтовує клопотання, і враховуючи те, що майно, на яке прокурор просить накласти арешт, відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання.
Керуючись вимогами ст. 98, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_5 про арешт майна в кримінальному провадженні № 42022102070000358 від 07.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України задовольнити.
Накласти арешт на 100% (сто відсотків) корпоративних прав ТОВ «КІНДА» (ЄДРПОУ: 39279836).
Заборонити державним реєстраторам органів державної реєстрації, посадовим особам Міністерства Юстиції України, приватним та державним нотаріусам, вчиняти будь-які дії, пов`язані з державною реєстрацією, перереєстрацією та внесенням змін до установчих документів ТОВ «КІНДА» (ЄДРПОУ: 39279836).
Зобов`язати державних реєстраторів органів державної реєстрації, посадових осіб Міністерства Юстиції України, приватних та державних нотаріусів, в порядку виконання ухвали внести запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про заборону вчинення будь-яких дій, пов`язані з державною реєстрацією, перереєстрацією та внесенням змін до установчих документів ТОВ «КІНДА» (ЄДРПОУ: 39279836).
Ухвала слідчого судді про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Cлідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108617849 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Головчак М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні