Справа № 591/464/23 Провадження № 2/591/61/23
У Х В А Л А
про залишення без руху
23 січня 2023 рокум. Суми
Зарічний районний суд м. Суми у складі судді Северинової А.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «М.Лушпи 29/1», про усунення перешкод у користуванні приватною власністю та відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В :
18 січня 2023 року ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник ОСОБА_4 , звернулась до суду з вказаним позовом, у якому просить:
- усунути перешкоди в користуванні приватною власністю, а саме квартирою, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що належить їй на праві приватної власності шляхом заборони відповідачам ОСОБА_2 та ОСОБА_3 використовувати квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , для перебування там третіх осіб, які знаходяться в стані алкогольного сп`яніння;
- стягнути з відповідачів на її користь в солідарному порядку моральну шкоду в розмірі 1000000 грн.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що позовна ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, так як з матеріалів справи вбачається, що позивачка при її подачі не сплатила судовий збір.
При цьому, клопотання позивача про звільнення її від сплати судового збору за подання позовної заяви не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Зокрема, відповідно до частини 1 статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Також, вимогами статті 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору є майновий стан сторони.
Однак, позивач, зазначивши підставою для звільнення від сплати судового збору тяжкий матеріальний стан, не надала інформацію про її доходи за попередній календарний рік, тобто, за 2021рік за період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року, як того вимагає стаття 8 Закону України «Про судовий збір».
З урахуванням зазначеного, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху, запропонувавши позивачу надати належні та допустимі докази про свій майновий стан, а саме: про розмір її річного доходу за попередній календарний рік, тобто, розмір доходу за 2022 рік за період з 01січня 2022 року по 31 грудня 2022 року, або сплатити судовий збір за подачу позовної заяви.
Щодо розміру судового збору за подання позовної заяви, то він визначається наступним чином.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, частиною 1 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Виходячи зі змісту позовних вимог, позивачем заявлено 1 вимогу немайнового характеру (про усунення перешкод користування приватною власністю) та у майнову вимогу (про стягнення моральної шкоди). Таким чином, розмір судового збору, який повинна була сплатити позивач при подачі позовної заяви розраховується наступним чином:
1) за позовною вимогою немайнового характеру: 2684 грн * 0,4 = 1073,60грн;
2) за позовною вимогою майнового характеру: 1000000грн * 1% = 10000 грн.
3) загальна сума судового збору за вказаними позовними вимогами складає: 1073,60грн + 10000 грн. = 11073 грн 60 коп., який необхідно сплатити позивачу за такими реквізитами:
Рахунок UA468999980313161206100018540
Отримувач ГУК Сум.обл/Сумська МТГ-Зарічний РС/22030101
Код отримувача 37970404
найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050).
Призначення платежу: "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Зарічний районний суд м. Суми.
Крім того, відповідно до п.5 ч. 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Однак, позовна заява не містить виклад обставин, в чому полягає моральна шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань вона виходила, визначаючи розмір шкоди та якими доказами це підтверджується.
Керуючись ст.ст. 175, 176, 185 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Запропонувати ОСОБА_1 у строк не більшедесяти днів з дня вручення копії цієї ухвали надати належні та допустимі докази про свій майновий стан, а саме: про розмір її річного доходу за попередній календарний рік, тобто, розмір доходу за 2022 рік за період з 01 січня 2022 року по 31грудня 2022 року, або сплатити судовий збір у сумі 11073 грн 60 коп., для підтвердження чого надати оригінал квитанції про сплату судового збору у вказаному розмірі, а також привести зміст позовної заяви відповідно до вимог п.5 ч. 3 ст.175 ЦПК України, а саме: вказати, в чому полягає моральна шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань вона виходила, визначаючи розмір шкоди та якими доказами це підтверджується.
Роз`яснити ОСОБА_1 та її представнику ОСОБА_4 , що у разі неусунення зазначених недоліків позовна заява буде визнана неподаною та повернута особі, яка її подала.
Копію даної ухвали направити ОСОБА_1 для виконання та її представнику ОСОБА_4 до відома.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://zr.su.court.gov.ua/sud1805/.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на вказану ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя А.С. Северинова
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2023 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 108627297 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Северинова А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні