Ухвала
від 27.01.2023 по справі 350/1573/21
РОЖНЯТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 350/1573/21

Номер провадження 1-кс/350/24/2023

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про тимчасовий доступ до речей і документів

27 січня 2023 року селище Рожнятів

Слідчий суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшої слідчої СВ відділення поліції №2 (с-ще Рожнятів) Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12021091220000097 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України (далі за текстом КК України), -

в с т а н о в и в:

Зазначене клопотання відповідає вимогам ст. 160 Кримінального процесуального кодексу України (далі за текстом КПК України).

У клопотанні слідча просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме оригіналів документів щодо обліку об`ємів видобутого, оприбуткованого та реалізованого торфу в ході здійснення виконавчих проваджень за період з 01.01.2017 по даний час, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх копій.

Клопотання мотивовано тим, що у провадженні СВ відділення поліції №2 (с-ще Рожнятів) Калуського районного відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до ЄРДР №12021091220000097 від 09.09.2021 за ч.2 ст. 240 КК України, розпочатого з приводу того, що 09.09.2021 поступило повідомлення на г.л. 102 від ОСОБА_4 про те, що невідомі особи вивозять торф із родовища урочища «під бором» в с. Верхній Струтинь Рожнятівського р-ну. Виїздом на місце події встановлено, що гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_2 здійснює забір із купи на торфовищному полі грунтової суміші коричневого кольору візуально схожої на торф за допомогою ковша екскаватора «Kubota» р.н. НОМЕР_2 , яким одразу ж навантажує його на гусеничний причіп червоного кольору без номерного знаку, на який на час огляду уже навантажено приблизно 3,9 м3 даної суміші та який приєднаний до тягача гусеничного трактора жовтого кольору марки ДТ-75 без номерного знаку р.н. НОМЕР_3 р.в., яким керує ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жит. АДРЕСА_1 .

Будучи допитаним в якості свідка директор ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_7 дав покази, що за борги ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перед податковою було арештовано торф у кагатах, загальний об`єм арештованого торфу становить 3634 м3 торфу (за ПРАТ Івано-Франківськторф - 1119 м3 та 1500 м3 та за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 475 м 3 торфу та 540 м3 торфу). Вільного, тобто неарештованого торфу на території ПРАТ Івано-Франківськторф наразі немає. Згідно опису ВДС на торфовищі було наявно 3300 м3 торфу насипного. Вказаний торф на аукціоні через «Сетам» в об`ємі 1800 м3 торфу викупив «Волинський дослідний природничий центр», проте оскільки йому було дорого возити з торфовища, він в подальшому видав довіреність ФОП ОСОБА_8 на вивезення торфу верхового насипом в об`ємі 1800 м3. ОСОБА_8 для того, щоб вивезти вказаний торф із торфовища уклав договір з ФОП ОСОБА_9 на послуги перевезення. Наголосив, що брати торф вони мали виключно із кагат, які заготовлені ще у 2017-2019 роках, оскільки більше ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » торф не видобував, так як була заборона суду на видобування торфу.

Аналогічні за своєю суттю дали покази свідки ОСОБА_9 та ОСОБА_8 та заперечили, що беруть торфу більше, аніж їм реалізовано.

На даний час в ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у отриманні інформації та підтверджуючих документів про видобуток, оприбуткування та відвантаження торфу з ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »(ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ФОП ОСОБА_8 (і.к. НОМЕР_6 ) чи інших підприємств, установ, організацій під час здійснення виконавчих проваджень ІНФОРМАЦІЯ_6 з 2017 року по даний час.

З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, для уможливленнявстановлення об`ємів видобутого, оприбуткованого та реалізованого торфу, а також об`ємів торфу, що ще не реалізований, виникла необхідність у безпосередньому дослідженні даних які містяться в оригіналах документів, що стосуються обліку об`ємів видобутого, оприбуткованого та реалізованого торфу, які перебувають у володінні ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ФОП ОСОБА_8 та у виконавчих провадженнях ІНФОРМАЦІЯ_6 .

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без без виклику особи, у володіння якої знаходиться інформація на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

У зв`язку з вищевикладеним є необхідність здійснити її вилучення на підставі ч. 1 ст. 159 КПК України, забезпечивши таким чином виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування.

У судове засідання слідча не прибула, однак у поданому клопотанні просила здійснити розгляд клопотання без її участі.

У відповідності до ч.3 ст.163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Вирішуючи вимогу сторони кримінального провадження, яка звернулася із клопотанням стосовно розгляду такого клопотання без виклику сторін, то слідчий суддя вважає таку вимогу підставною, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, а тому розгляд поданого клопотання необхідно здійснити без виклику осіб, у володінні яких знаходяться відповідні документи.

Зважаючи на те, що сторони даного кримінального провадження у судове засідання для розгляду даного клопотання не прибули, суд вважає за можливе розглянути подане клопотання у порядку визначеному ч.4 ст.107 КПК України - без фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів.

Перевіривши наведені в клопотанні доводи та дослідивши подані матеріали, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст.160 КПК України, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Як вбачається із відомостей, зазначених у самому клопотанні та матеріалів, поданих на його обгрунтування, існують достатні підстави вважати, що документи, до яких слідчий просить надати доступ з можливістю їхнього вилучення перебувають у володінні юридичної особи, зазначеної у клопотанні.

Судом встановлено, що документи, до яких слідчий просить надати доступ з можливістю їх вилучення самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення, для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні.

Окрім цього, судом встановлено, що документи, до яких слідчий просить надати доступ з можливістю їх вилучення не становлять собою або не включають документів, які містять охоронювану законом таємницю, а також не є документами, доступ до яких заборонено у розумінні ст.161 КПК України.

Згідно зі ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Слідчий суддя, беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що зазначені документи, до яких слідча просить надати доступ має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12021091220000097 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, для забезпечення виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає клопотання підставним та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 107, 132, 159-165 КПК України, слідчий суддя -

п о с т а н о в и в:

клопотання старшої слідчої СВ відділення поліції №2 (с-ще Рожнятів) Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12021091220000097 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України - задоволити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме оригіналів документів щодо обліку об`ємів видобутого, оприбуткованого та реалізованого торфу в ході здійснення виконавчих проваджень за період з 01.01.2017 по даний час, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх копій.

Дозвіл на вилучення підготовленої інформації наданої на підставі ухвали про тимчасовий доступ покласти на старшу слідчу СВ відділення поліції № 2 (смт. Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 .

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.

Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.

Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.

На ухвалу протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудРожнятівський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення27.01.2023
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу108645267
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —350/1573/21

Ухвала від 27.01.2023

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 27.01.2023

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 27.01.2023

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 27.01.2023

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 27.01.2023

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 29.12.2021

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 29.12.2021

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 29.12.2021

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 29.12.2021

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 29.12.2021

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні