Справа № 715/4/23
Провадження № 1-кп/715/35/23
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.01.2023 Глибоцький районний суд Чернівецької області в складі
у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2
за участю прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали кримінального провадження № 12022263080000121 по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, румуна по національності, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , із середньо-спеціальною освітою, пенсіонер, одруженого, раніше не судимого, у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 254 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 , з 02 грудня 2013 року є власником земельної ділянки за кадастровим номером 7321086300:02:001:0038, площею 2,4357 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в с. Біла Криниця Кам`янецької територіальної громади Чернівецького району Чернівецької області, в порушення вимог п. п. 1, 2 ст. 20, ст. ст. 91, 168 Земельного кодексу України, не ініціюючи перед відповідними органами питання зміни цільового призначення, не маючи затвердженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, спеціального дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву, без зміни цільового призначення земельної ділянки та переведення її в землі водного фонду, діючи умисно, протиправно, достовірно знаючи про вид цільового призначення вказаної земельної ділянки, у другій половині травня 2015 року здійснив зняття ґрунтового покриву та незаконно облаштував на частині земельної ділянки площею 0,85 га штучну водойму (ставок), яку використовує по даний час у власних потребах.
В результаті протиправних дій, а саме провадження діяльності, пов`язаної з порушенням родючого шару ґрунту, ОСОБА_4 допустив без господарське використання землі, що призвело до виведення зазначеної земельної ділянки із сільськогосподарського обороту та неможливості використання її в подальшому за цільовим призначенням - вирощування сільськогосподарських культур.
Таким чином, ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 254 КК України, тобто без господарське використання землі, що спричинило тривале зниження, втрату родючості, виведення землі з сільськогосподарського обороту.
В підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав у повному обсязі, у вчиненому щиро розкаюється та просить суд звільнити його від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Заслухавши думку прокурора, обвинуваченого ОСОБА_4 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно вимог ст. 44 КК України особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, здійснюються виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.
Відповідно до вимог ст.12 КК України вчинені обвинуваченим ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 254 КК України, відносяться до проступків.
Як передбачено п.2 ч.1 ст.49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Санкцією ч.1 ст. 254 КК України передбачено покарання у виді штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Обвинувачений ОСОБА_4 дав згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України.
ОСОБА_4 раніше не судимий, строки давності в ході досудового слідства по даній справі не зупинялись і перебіг строків давності не відновлювався.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Враховуючи вищевикладене, ст.ст.12, 44, 49 КК України, керуючись ст.ст.284, 285, 286, 372, 376, 392, 393, 395 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за ч.1 ст. 254 КК України, а кримінальне провадження відносно нього закрити у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, передбачених ст. 49 КК України.
На ухвалу може бути подана апеляція протягом семи днів з дня її оголошення до Чернівецького апеляційного суду.
Суддя:
Суд | Глибоцький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2023 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 108656065 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Безгосподарське використання земель |
Кримінальне
Глибоцький районний суд Чернівецької області
Цуренко В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні