Справа № 461/3916/22
Провадження № 1-кс/461/450/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.01.2023 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в :
старший слідчий в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №12021140000000838 від 20.09.2021, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, погодженим прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів та інформації, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зареєстроване за адресою АДРЕСА_1 , а також можливість вилучення копій наступних документів та інформації: завірених копій договорів про відкриття банківського рахунку НОМЕР_1 та усіх рахунків відкритих ІНФОРМАЦІЯ_2 , заяв про приєднання до банківських послуг, в тому числі в електронних формах, сканованих копій паспорту, реєстраційного номеру облікової картки платника податків та інших документів, наданих при відкритті рахунку та фотозображень особи, яка відкривала рахунок, а також інших документів, які зберігаються в юридичних справах про відкриття рахунків; інформації про рух коштів по банківському рахунку НОМЕР_1 та усіх рахунках відкритих ІНФОРМАЦІЯ_3 у електронному вигляді (формат*.xlsx), із зазначенням точного часу, дати, суми коштів, реквізитів контрагентів, призначень платежів та проведених операцій, за період з 01.01.2020 по час фактичного виконання ухвали слідчого судді; фото- та відеофайлів із зображенням проведених операцій, пов`язаних з отриманням готівки в банкоматах та терміналах із вказаних рахунків, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за період з 01.06.2020 по час фактичного виконання ухвали слідчого судді; інформації про перелік IP адрес та геолокації місця авторизації в інтернет банкінгу, час та дату входу до особистого кабінету Інтернет банкінгу, з використанням якого здійснювалось обслуговування банківського рахунку НОМЕР_1 та усіх рахунках відкритих ІНФОРМАЦІЯ_3 за період з 01.06.2020 по час фактичного виконання ухвали слідчого судді; інформації про перелік пристроїв та абонентських номерів мобільних телефонів за допомогою яких здійснювались входи до особистого кабінету Інтернет банкінгу, з використанням котрого здійснювалось обслуговування банківських рахунків банківського рахунку НОМЕР_1 та усіх рахунках відкритих Gцkюin ІНФОРМАЦІЯ_3 за період з 01.06.2020 по час фактичного виконання ухвали слідчого судді.
Подане клопотання мотивує тим, що зазначені в клопотанні документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, існує можливість використання як доказів зазначених документів та неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
В клопотанні слідчий просить проводити розгляд без участі слідчого та прокурора.
У зв`язку із реальною загрозою зміни або знищення таких речей та документів розгляд клопотання, з урахуванням ч.2ст.163 КПК України, провести без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі.
Відповідно до ч.4ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що Слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021140000000838 від 20.09.2021, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Як вбачається з матеріалів клопотання, проведеним досудовим слідством встановлено, що упродовж 2020-2022років службові особи ЛКП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (далі замовник), представництва « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) (далі підрядник), компанії « ІНФОРМАЦІЯ_6 » заволоділи коштами фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (далі ЄБРР) під фінансові зобов`язання ІНФОРМАЦІЯ_7 під час реалізацію проекту « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
Встановлено, що між ЛКП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та консорціумом компаній « ІНФОРМАЦІЯ_9 » в рамках реалізації проекту « ІНФОРМАЦІЯ_8 » укладено договір №9004-GPN-49437/1-RHBL від 27.07.2020 щодо проведення технічного етапу рекультивації на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів, який триватиме до 23.07.2023. За період з 04.11.2020 по 16.07.2021 замовник перерахував на рахунок підрядника зазначені кошти в сумі 221048000гривень, в т.ч. ПДВ 36 841 000 гривень. Поряд з цим у вказаний період, перелічені службові особи, з метою заволодіння коштами фінансової підтримки ЄБРР вносили завідомо неправдиві відомості до звітної документації по вказаному об`єкту щодо використання матеріалів, проведення робіт і надання послуг, а також їх вартості. Однак підрядником, не використовувалися вказані в звітній документації матеріали, а також не проводились роботи та не надавали послуги. Після чого, на підставі таких завідомо неправдивих офіційних документів, замовником здійснювався перерахунок коштів за фактично не виконані роботи, не надані послуги та не використані матеріали, на розрахункові рахунки підрядника відкриті в банківських установах.
27.10.2022 слідчий ОСОБА_5 на підставі ухвали слідчого судді ОСОБА_1 провела обшуку в приміщеннях ЛКП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_2 . Під час проведення обшуку за вказаною адресою виявлено та вилучено платіжні документи з рахунками за період з 04.11.2020 по 13.10.2022. За результатами проведення обшуку складено протокол у відповідності до вимог ст.ст. 104-107, 236 КПК України. Так, відповідно до рахунку від 04.11.2020 вилученого під час обшуку замовник перерахував на рахунок підрядника ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) НОМЕР_1 відкритий в ІНФОРМАЦІЯ_1 / Туреччина 1780734,59 євро, у тому числі за роботи та матеріали, що фактично не виконувалися та не використовувалися.
Слідчий вказує, що з метою підтвердження або спростування факту заволодіння коштами та встановлення розміру матеріальної шкоди у ході досудового слідства виникла необхідність у наданні тимчасового доступу та можливості вилучення копій документів та інформації, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 / Туреччина, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: завірених копій договорів про відкриття банківського рахунку НОМЕР_1 та усіх рахунків відкритих ІНФОРМАЦІЯ_2 , заяв про приєднання до банківських послуг, в тому числі в електронних формах, сканованих копій паспорту, реєстраційного номеру облікової картки платника податків та інших документів, наданих при відкритті рахунку та фотозображень особи, яка відкривала рахунок, а також інших документів, які зберігаються в юридичних справах про відкриття рахунків; інформації про рух коштів по банківському рахунку НОМЕР_1 та усіх рахунках відкритих Gokєin ІНФОРМАЦІЯ_2 у електронному вигляді (формат*.xlsx), із зазначенням точного часу, дати, суми коштів, реквізитів контрагентів, призначень платежів та проведених операцій, за період з 01.01.2020 по час фактичного виконання ухвали слідчого судді; фото- та відеофайлів із зображенням проведених операцій, пов`язаних з отриманням готівки в банкоматах та терміналах із вказаних рахунків, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за період з 01.06.2020 по час фактичного виконання ухвали слідчого судді; інформації про перелік IP адрес та геолокації місця авторизації в інтернет банкінгу, час та дату входу до особистого кабінету Інтернет банкінгу, з використанням якого здійснювалось обслуговування банківського рахунку НОМЕР_1 та усіх рахунках відкритих ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 01.06.2020 по час фактичного виконання ухвали слідчого судді; інформації про перелік пристроїв та абонентських номерів мобільних телефонів за допомогою яких здійснювались входи до особистого кабінету Інтернет банкінгу, з використанням котрого здійснювалось обслуговування банківських рахунків банківського рахунку НОМЕР_1 та усіх рахунках відкритих Gokєin ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 01.06.2020 по час фактичного виконання ухвали слідчого судді.
Згідност. 2 КПК Україниосновним завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден не винуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Статтею 160 КПК Українивстановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу.
У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
При цьому, обов`язок доведення обґрунтованості клопотанняКПКпокладає на слідчого, прокурора, який звертається із відповідним клопотанням.
Як вбачається з матеріалів клопотання, слідчий просить отримати дозвіл на тимчасовий доступ до документів та інформації, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зареєстроване за адресою Yapэ АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення копій документів та інформації, та доручити виконання даної ухвали, в т.ч., працівникам компетентних органів Турецької Республіки.
Діючим кримінально процесуальним законодавством України передбачено порядок надання міжнародної правової допомоги при проведенні процесуальної дії відповідно доглави 43 КПК України, де зазначено порядок проведення такої процесуальної дії на території іноземної держави.
Згідно з ч.2ст. 562 КПК України, у разі якщо при зверненні за допомогою в іноземній державі необхідно виконати процесуальну дію, для проведення якої в Україні потрібен дозвіл прокурора або суду, така процесуальна дія потребує надання відповідного дозволу прокурором або судом у порядку, встановленому цим Кодексом, лише у разі, якщо це передбачено міжнародним договором або є обов`язковою умовою надання такого виду допомоги за законодавством запитуваної сторони. При цьому строк дії такого дозволу не обмежується, а належно засвідчена копія дозволу долучається до матеріалів запиту.
Разом з цим, слідчий в обґрунтуванні свого клопотання наглаву 43 КПК Українине посилається.
Зважаючи на вищенаведене та з урахуванням аналізу поданого слідчим клопотання про надання тимчасового доступу та доданих до нього письмових документів, слідчий суддя зазначає, що вказані у клопотанні обставини не підтвердженні жодним чином. Клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів обґрунтовано формально, відтак, за наведених вище підстав, слідчий суддя вважає, що таке не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 162 - 166 КПК України, слідчий суддя,-
у х в а л и в :
у задоволенні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108659728 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні