Справа № 185/10354/22
Провадження № 2/185/804/23
У Х В А Л А
30 січня 2023 року м.Павлоград
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Перекопського М.М.,
з участю секретаря судового засідання Єгоричевої К.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засідання у приміщенні суду цивільну справу за позовом заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Виконавчий комітет Булахівської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області, про визнання батьківства та стягнення аліментів,
встановив:
У провадженні Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області перебуває зазначена цивільна справа.
Сторони у судове засідання не з`явилися, подали до суду заяви про розгляд клопотання про призначення експертизи без їх участі.
Позивачка разом із позовною заявою подала до суду клопотання, в якому просила призначити по справі судово-медичну (молекулярно-генетичну) експертизу для встановлення факту спорідненості між відповідачем, ОСОБА_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проведення якої просить доручити КЗ "Дніпропетровське обласне бюро судових медичних експертиз" ДОР.
Суд, дослідивши матеріали справи, розглянувши вказане клопотання про призначення по справі судово-медичної (молекулярно-генетичної) експертизи, приходить до наступних висновків.
Згідно з ч.2 ст.116 ЦПК України способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Відповідно до п.1,2 ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно роз`яснень, які містяться у постанові Верховного Суду від 25 серпня 2020 року по справі №478/690/18, висновок судово-медичної (молекулярно-генетичної) експертизи є підставою для категоричного висновку для визнання батьківства, оскільки ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини і його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства.
На підставі всього вищевикладеного, беручи до уваги, що для об`єктивного вирішення даного спору необхідні спеціальні знання в області судової медицини, суд приходить до висновку про задоволення клопотання позивача та вважає за необхідне призначити судово-медичну (молекулярно-генетичну) експертизу.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
На підставі п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Отже, оскільки для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи потрібен значний час, то провадження у справі слід зупинити на час проведення експертизи.
Керуючись ст.102-109,116,189,197,260 ЦПК України, суд
ухвалив:
Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про призначення судово-медичної (молекулярно-генетичної) експертизи.
Призначити у справі №185/10354/22 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Виконавчий комітет Булахівської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області, про визнання батьківства та стягнення аліментів, судово-медичну (молекулярно-генетичну) експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
- чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком мілолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
- яка вірогідність батьківства ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відносно мілолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
Проведення експертизи доручити комунальному закладу Дніпропетровське обласне бюро судових медичних експертиз" ДОР (площа Свободи, 14, м. Дніпро).
Експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст.384, 385 КК України.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Витрати по оплаті експертизи покласти на позивача.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у п`ятнадцятиденний строк безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_2 .
Суддя М. М. Перекопський
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2023 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 108667362 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні