Справа № 352/1231/22
Провадження № 2-о/352/4/23
УХВАЛА
30 січня 2023 року м. Івано-Франківськ
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого судді Олійника М. Ю.
з участю:
секретаря судового засідання Кукули О. С.
присяжних Третяк Г.Д.
Григоровича В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Івано-Франківськ справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування виконавчого комітету Загвіздянської сільської ради, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
В С Т А Н О В И В :
Заявниця звернулася до суду із заявою про визнання недієздатним свого батька ОСОБА_2 , встановлення опіки та призначення її опікуном останнього.
В судове засідання заявниця ОСОБА_1 не з`явилася, але надала суду заяву з клопотанням про розгляд справи за її відсутності, просить призначити судово психіатричну експертизу.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився.
Заслухавши думки учасників процесу, суд дійшов висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу», судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено ст. ст. 103-105 ЦПК України.
Частиною 1 ст. 103 ЦПК України визначено, що суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
За ч. 1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу», виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.
Згідно з ч. 4 ст.103 ЦПК України, питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
З огляду на наявність в матеріалах справи достатніх даних про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 , суд визнає обґрунтованим заявлене клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи та зупиняє провадження у справі.
Керуючись ст. ст.103-105,252,258,259,260,353,354 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Призначити по справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування виконавчого комітету Загвіздянської сільської ради, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити такі запитання:
1. Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хронічним, стійким психічним розладом? Якщо так, то яким саме?
2. Чи здатний ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок хвороби усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
3. Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , враховуючи стан його психічного здоров`я, особисто приймати участь в судовому засіданні і давати пояснення по суті справи?
Виконання експертизи доручити експертам Івано-Франківської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи "Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерста охорони здоров`я України" (76011, м. Івано-Франківськ, вул. Медична, 15).
Витрати, пов`язані з проведенням судової-психіатричної експертизи, віднести на рахунок держави.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків, згідно ст.ст. 384, 385 КК України.
Для проведення експертизи надати у розпорядження експертів медичну документацію (історію хвороби та медичну карту) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зобов`язати заявницю ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_1 ) прибути на виклик експерта в експертну установу та забезпечити явку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для проведення експертизи.
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
Ухвала суду в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя Максим ОЛІЙНИК
Присяжні: Ганна ТРЕТЯК
Василь ГРИГОРОВИЧ
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2023 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 108670140 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
ОЛІЙНИК М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні