Справа № 183/749/23
Провадження № 2/183/1900/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 січня 2023 року суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Оладенко О.С., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до приватного підприємства «Стратос-Центр», третя особа Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про зобов`язання вчинити певні дії, звільнення самостійно зайнятої земельної ділянки, відшкодування матеріальної та моральної шкоди , -
В С Т А Н О В И В:
До Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до приватного підприємства «Стратос-Центр», третя особа Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про зобов`язання вчинити певні дії, звільнення самостійно зайнятої земельної ділянки, відшкодування матеріальної та моральної шкоди .
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами, приходжу до висновку, що зазначена позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України з наступних підстав.
Відповідно до п.2 ч. 3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Згідно з п. 4 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Позивачем заявлено позовну вимогу про зобов`язання Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області надати розрахунок шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, проте вказану особу не зазначено у якості відповідача.
Крім того, позивачем заявлено позовну вимогу про стягнення з приватного підприємства «Стратос-Центр» матеріальної шкоди, проте не зазначено суму таких вимог, яка підлягає грошовій оцінці.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
У відповідності до п.10 ч.1 ст.176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Так, позовна заява містить дві позовні вимоги майнового характеру про стягнення матеріальної шкоди, без зазначення розміру, та про відшкодування моральної шкоди у розмірі 15000 грн..
Проте, в порушення вищевказаних вимог, у позовній заяві не зазначено ціну позову.
У відповідності до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою розмір судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та за подання позовної заяви немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У позовній заяві зазначено чотири позовні вимоги: дві вимоги майнового характеру про відшкодування матеріальної та моральної шкоди; дві вимоги немайнового характеру про зобов`язання надати розрахунок шкоди та про зобов`язання усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою.
Отже, позивач повинен сплатити судовий збір за загальною сумою майнових вимог у розмірі 1% від ціни позову та по 1073,60 грн. за кожну вимогу немайнового характеру.
В порушення зазначених вимог позивачем не додано документ про сплату судового збору.
Стосовно посилань позивача на наявність статусу учасника бойових дій як на підставу звільнення від сплати судового збору, суд зауважує наступне.
Пунктом 13 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". У статті 22 цього ж Закону передбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акту, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.
Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону. Серед них немає права на звернення до суду зі звільненням від сплати судового збору з вимогами, подібними до тих, з якими позивач звернувся у цій справі.
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, що не зачіпає порядку надання, обсягу соціальних гарантій чи будь-яким іншим чином стосується соціального і правового захисту особи зі статусом учасника бойових дій, тому судовий збір за подання позивачем позовної заяви підлягає сплаті на загальних підставах. Наведене відповідає висновкам Великої Палати Верховного Суду щодо застосування положень пункту 13 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI, викладеним, зокрема, у постанові від 09 жовтня 2019 року (справа № 9901/311/19).
Зазначений правовий висновок викладений в ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 06 травня 2020 року у справі № 9901/70/20 (провадження № 1-128заі20)
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків наступним способом: надання позивачем позовної заяви в новій редакції, яка містить виклад позовних вимог із відповідним зазначенням відповідачів; зазначенням ціни позову з урахуванням загальної суми всіх вимог; надання документа про сплату судового збору у розмірі 1% від ціни позову та по 1073,60 грн. за кожну вимогу немайнового характеру.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175,177,185,260 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до приватного підприємства «Стратос-Центр», третя особа Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про зобов`язання вчинити певні дії, звільнення самостійно зайнятої земельної ділянки, відшкодування матеріальної та моральної шкоди - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не буде усунено в строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Ухвала судускладена іпідписана 27 січня 2023 року .
Суддя Оладенко О.С.
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2023 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 108678453 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Оладенко О. С.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Оладенко О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні