Ухвала
від 31.01.2023 по справі 646/1058/22
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

№ провадження 2-н/646/42/2023

Справа № 646/1058/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2023 року м. Харків

31 січня 2023 року Червонозаводський районний суд м. Харкова в особі судді Клімової Світлани Вікторівни, розглянувши заяву ОСОБА_1 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати з Державного підприємства науково-дослідний і проектний інститут « Союз», юридична адреса: м. Харків, проспект Гагаріна, 168, інші відомості відсутні,-

ВСТАНОВИВ:

22 лютого 2022 року заявник ОСОБА_1 звернулась до Червонозаводського районного суду м. Харкова з заявою про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати з Державного підприємства науково-дослідний і проектний інститут « Союз», обґрунтовуючи свою заяву тим, що з 25.07.1975 року її прийняли на роботу в дане підприємство на посаду чертежника. Починаючи з 01 липня 2020 року заробітну плату стали виплачувати нерегулярно, внаслідок чого станом на 01 січня 2022 року утворилася заборгованість в сумі 81466, 12 грн, яку виплатити заявниці відмовилися, у зв`язку з відсутністю коштів.

30.01.2023 року на підставі розпорядження керівника апарату Червонозаводського районного суду м. Харкова № 02-13/18 від 30.01.23 відповідно до п.п. 2.3.50 п. 2.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду призначено повторний автоматизований розподіл судової справи № 646/1058/22.

Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 30.01.2023 року дана справа була прийнята в провадження судді Клімової С.В..

Дослідивши заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно з частиною першоюстатті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно достатті 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до частини другоїстатті 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.

З матеріалів справи вбачається, що заявник звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу в якій просить стягнути заборгованість по заробітній платі, в порядку наказного провадження.

Відповідно до ч. ч. 1-2 ст.160ЦПК Українисудовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбаченихстаттею 161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно п. 1 ч. 1 ст.161ЦПК Українисудовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.

З норми вказаної статті, вбачається, що заявник має право звернутися про стягнення саме нарахованої, але невиплаченої працівникові суми заробітної плати. Вказана заборгованість має бути безспірною та підтверджена відповідними доказами.

Згідно п. 4 ч. 3 ст.163ЦПК Українидо заяви про видачу судового наказу додаються документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

Разом з цим, в супереч вказаним вимогам, в якості доказу заборгованості по заробітній платі, заявником надано довідку № 13 від 21.02.2022 року, видану Державним підприємством науково-дослідний і проектний інститут « Союз» за підписом голови ліквідаційної комісії - М.О. Огієнко та підписом головного бухгалтера О.І. Ореховської з якої вбачається, що заборгованість із заробітної плати утворилася за період з липня 2020 року по грудень 2021 року. Отже надані заявником докази на підтвердження заборгованості є не актуальними на день розгляду заяви про видачу судового наказу, оскільки містять відомості станом на лютий 2022 року.

Крім того відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 163 ЦПК України, у заяві повинно бути зазначено, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника.

Заявником в заяві про видачу судового наказу не вказано ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України боржника.

Таким чином, суд приходить до висновку, що заява про видачу судового наказу подана з порушенням вимогстатті 163 ЦПК України.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 165 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушенням вимогст. 163 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст.167ЦПК Україниза результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Враховуючи, що заява подана з порушенням вимогст. 163 ЦПК України, суд приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу.

Відповідно до ч. 1ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктом 1 частини першоїстатті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

Суд також роз`яснює заявнику, що відповідно до ч. 2ст. 161 ЦПК України, особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або в спрощеному позовному провадженні на свій вибір.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.136,161,163,165,260-261,353, ЦПК України, суддя-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у видачі судового наказу за заявою ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати з Державного підприємства науково-дослідний і проектний інститут « Союз».

Відмова у видачі судового наказу з підстав, передбаченихпунктом 1частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків. Роз`яснити заявнику, що у разі неможливості усунення зазначеного недоліку, він має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Червонозаводський районний суд м. Харкова шляхом подачі в 15-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі за наступною веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://cz.hr.court.gov.ua .

Суддя С.В. Клімова

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення31.01.2023
Оприлюднено02.02.2023
Номер документу108680698
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати

Судовий реєстр по справі —646/1058/22

Ухвала від 31.01.2023

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Клімова С. В.

Ухвала від 30.01.2023

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Клімова С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні