ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
30.01.2023Справа № 910/12064/22
Господарський суд міста Києва у складі судді Павленка Є.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бучабудкомплект" про стягнення 154 341,92 грн,
без виклику представників сторін (без проведення судового засідання),
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У листопаді 2022 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" (далі - Підприємство) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бучабудкомплект" (далі - Товариство) про стягнення 154 341,92 грн заборгованості, що виникла у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг від 12 грудня 2019 року за особовим рахунком № 75067020.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14 листопада 2022 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві строк для усунення її недоліків.
23 листопада 2022 року на електронну адресу суду позивач на виконання вимог вказаної ухвали подав документи для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28 листопада 2022 року відкрито провадження у справі № 910/12064/22 та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення/виклику представників сторін (без проведення судового засідання). Крім того, цією ухвалою відповідачу було встановлено строк для подання клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 2 грудня 2022 року виправлено описку, допущену в ухвалі про залишення позову без руху від 14 листопада 2022 року та в ухвалі про відкриття провадження у справі від 28 листопада 2022 року в цій справі, шляхом зазначення вірної назви відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Бучабудкомплект".
Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, у порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини 4 статті 120 цього Кодексу.
Відповідно до частини 11 статті 242 ГПК України, у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі, судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
За змістом статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
В силу положень статті 10 наведеного Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Так, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи та про його право подати відзив на позовну заяву, копія ухвали суду від 28 листопада 2022 року про відкриття провадження у справі № 910/12064/22 була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в позовній заяві та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 04116, місто Київ, вулиця Кирило-Мефодіївська, будинок 2, офіс 395.
Проте поштовий конверт із копією зазначеної ухвали було повернуто підприємством поштового зв`язку на адресу суду без вручення Товариству.
Копія ухвали суду від 2 грудня 2022 року також була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача: 04116, місто Київ, вулиця Кирило-Мефодіївська, будинок 2, офіс 395. Однак також була повернута підприємством поштового зв`язку на адресу суду без вручення відповідачу.
Згідно з пунктом 5 частини 6 статті 242 ГПК України днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки відсутність особи за адресою місцезнаходження, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Крім того, відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Частинами 1, 2 статті 3 цього Закону визначено, що для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному вебпорталі судової влади України (частина 1 статті 4 цього Закону).
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про те, що відповідач мав право та дійсну можливість ознайомитись з ухвалами суду від 28 листопада 2022 року, від 2 грудня 2022 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень (https://reyestr.court.gov.ua).
Проте Товариство у визначений судом строк відзив на позовну заяву не подало, будь-яких заяв чи клопотань на адресу суду не направило.
Положеннями частини 9 статті 165 ГПК України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
26 грудня 2023 року на електронну адресу суду від позивача надійшла заява від вказаної дати, в якій Підприємство повідомило, що сума заборгованості не змінилася.
Беручи до уваги належне повідомлення відповідача про розгляд даної справи, а також враховуючи наявність достатньої кількості документів для її розгляду по суті, суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
13 грудня 2019 року шляхом подання Підприємству підписаної заяви-приєднання від 12 грудня 2019 року Товариство приєдналося до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг на умовах комерційної пропозиції "Універсальна" для малих непобутових споживачів та споживачів, які тимчасово мали право на отримання універсальної послуги.
Споживачу присвоєно особовий рахунок № 75067020 та укладено договір 12 грудня 2019 року № 75067020ПУ. Вказаний правочин діяв до 31 грудня 2020 року.
Згідно з підпунктом 42 пункту 1 статті 1 Закону України "Про ринок електричної енергії" та пунктом 1.1.2 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312 (далі - ПРРЕЕ), малий непобутовий споживач - це споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт.
Відповідно до інформації, наданої оператором системи розподілу - Приватним акціонерним товариством "ДТЕК Київські електромережі" (далі - ДТЕК), договірна потужність відповідача становила більше 50 кВт, що не підпадало під визначення малого непобутового споживача.
Положеннями Закону України "Про ринок електричної енергії" визначено, що тимчасово, на період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року, універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт.
У зв`язку з викладеним з 1 січня 2021 року Товариство втратило право на отримання послуги за вказаним тарифом.
Враховуючи зазначене, Товариство мало право на універсальну послугу виключно з 1 грудня 2019 року по 31 грудня 2020 року, а тому задля продовження одержання електричної енергії після 31 грудня 2020 року, з урахуванням того, що бездоговірне споживання на роздрібному ринку електричної енергії забороняється (абзац 3 пункту 1.2.15. ПРРЕЕ), сторонам слід було врегулювати договірні відносини 1 січня 2021 року.
Розділом 10 Комерційної пропозиції "Універсальна" встановлено, що для споживачів за об`єктами з договірною потужністю 50 кВт і більше постачання електричної енергії з першого числа розрахункового періоду січень 2021 року здійснюється на умовах договору про постачання електричної енергії споживачу за умовами комерційної пропозиції "Надійна-Київ" у разі, якщо на цю дату споживач не обрав іншої комерційної пропозиції і не розірвав договір про постачання електричної енергії та/або не обрав іншого електропостачальника та/або за об`єктом відповідача не було здійснено заходів з припинення/обмеження електропостачання.
Додатково інформація щодо закінчення тимчасового періоду з надання універсальної послуги споживачам та про приєднання таких споживачів до договору про постачання електричної енергії на умовах комерційної пропозиції "Надійна-Київ" була розміщена на офіційному вебсайті Підприємства за посиланням: https://yasno.com.ua/news/b2b_news/
З довідки позивача про надходження коштів від Товариства на додатку до листа ДТЕК від 24 червня 2022 року № 3/01/3/15642 вбачається, що в січні 2021 року відповідач фактично продовжував споживати електричну енергію, у зв`язку з чим йому було нараховано 2 156 кВт на суму 5 778,59 грн. З вказаної довідки також вбачається, що Товариство сплачувало виставлені рахунки, зокрема, за січень та лютий 2021 року.
Враховуючи те, що станом на 1 січня 2021 року відповідач фактично продовжував споживати та оплачувати електричну енергію і ним не було здійснено жодних заходів щодо припинення договірних відносин, останній фактично приєднався до умов договору про постачання електричної енергії споживачу на умовах комерційної про позиції "Надійна - Київ" за особовим рахунком № 75067020.
У програмному комплексі позивача з обліку юридичних споживачів електричної енергії вищевказаний договір зареєстровано за реквізитами: № 75067020ПВ від 1 січня 2021 року.
Відповідно до пункту 2.1 договору позивач продає електричну енергію відповідачу для забезпечення потреб електроустановок, а відповідач оплачує позивачу вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами договору.
Пунктом 3.1 договору передбачено, що датою початку постачання електричної енергії споживачу є дата, зазначена в заяві-приєднанні, яка є додатком до договору, якщо інша дата не визначена комерційною пропозицією, але в будь-якому випадку не раніше строку початку дії договору.
Згідно з пунктом 5.1 цього правочину відповідач розраховується з позивачем за електричну енергію за цінами (тарифами), що визначаються відповідно до методики (порядку), затвердженої регулятором, згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком до цього договору.
Спосіб визначення ціни за електричну енергію зазначається в комерційній пропозиції Підприємства. Для одного об`єкта споживання (площадки вимірювання) застосовується один спосіб визначення ціни на електричну енергію (пункт 5.2. договору).
Відповідно до пункту 5.4. вказаної угоди ціна електричної енергії має зазначатися позивачем у відповідних рахунках про оплату спожитої електричної енергії.
Пунктом 5.5. угоди визначено, що розрахунковим періодом за договором є календарний місяць.
Згідно з пунктом 5.6. договору розрахунки за цією угодою здійснюються на поточний рахунок постачальника із спеціальним режимом використання, який зазначається у платіжних документах позивача, у тому числі в разі його зміни. Оплата вважається здійсненою після того, як на поточний рахунок постачальника із спеціальним режимом використання надійшла вся сума коштів, що підлягає сплаті за куповану електричну енергію відповідно до умов цього договору.
За умовами пункту 5.7. договору оплата рахунка Підприємства має бути здійснена Товариством у строк, визначений у рахунку, який не може бути меншим 5 робочих днів з моменту отримання його споживачем, або протягом 5 робочих днів від дати, зазначеної у комерційній пропозиції щодо оплати рахунку, оформленого споживачем.
Відповідно до розділу 5 "Термін оплати" комерційної пропозиції "Надійна - Київ" (додаток № 2 до договору) 100% попередньої оплати здійснюється не пізніше ніж за 6 календарних днів до дати початку розрахункового періоду з наступним перерахунком (остаточним розрахунком), що проводиться за фактично відпущену електричну енергію. Розмір попередньої оплати визначається на підставі прогнозованих (заявлених) обсягів споживання електричної енергії на розрахунковий період, або розрахованих за допомогою власних програмних ресурсів за середньодобовим споживанням минулих періодів, чи з урахуванням інших відомостей, у тому числі щодо потужності площадок обліку у нових споживачів, за останньою опублікованою ціною в особистому кабінеті на момент формування рахунку. Розрахунок (оплата) за фактично спожиту електричну енергію має здійснюватися Товариством у строк не більше 5 робочих днів після закінчення розрахункового періоду незалежно від отримання рахунку. Виставлення рахунків за спожиту електроенергію здійснюється не пізніше 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим, за умови отримання даних про обсяги споживання від відповідача/оператора системи/адміністратора комерційного обліку. Виставлення рахунку здійснюється шляхом його формування в програмному комплексі Постачальника з можливістю перегляду в сервісі "Особистий кабінет". Рахунок за фактичне споживання формується Товариством самостійно в сервісі "Особистий кабінет" не пізніше 24 годин після закінчення розрахункового періоду. В інших випадках рахунок надається Підприємством відповідачу на підставі отриманих від останнього/оператора розподілу/адміністратора комерційного обліку даних та може бути отриманий Товариством у відповідному енергоофісі Підприємства. У разі неотримання споживачем рахунку, останній здійснює оплату за спожиту електричну енергію в установлені даним розділом строки за платіжним документом, самостійно оформленим відповідачем.
Цей договір укладається на строк, зазначений в комерційній пропозиції, яку обрав відповідач, та набуває чинності з дати подання останнім заяви-приєднання. Умови цього договору починають виконуватись з дати початку постачання електричної енергії, зазначеної Товариством у заяві-приєднанні. У частині виконання зобов`язань споживача щодо оплати ця угода діє до повного виконання відповідачем вказаних зобов`язань (пункт 13.1 договору).
Відповідно до розділу 10 "Термін дії договору" комерційної пропозиції "Надійна - Київ" (додаток № 2 до договору) для нових споживачів постачання електричної енергії за договором здійснюється з дати внесення адміністратором комерційного обліку споживача до реєстру споживачів постачальника. Договір укладається на строк до кінця календарного року. Цей правочин вважається щорічно продовженим на наступний календарний рік, якщо не пізніше ніж за 21 календарний день до закінчення терміну його дії жодна зі сторін не заявить про припинення цієї угоди. Даний договір може бути розірвано або припинено й в інший термін за ініціативою будь-якої із сторін у порядку, визначеному законодавством України та цією угодою, але в будь-якому порядку договір діє до повної оплати заборгованості, включаючи штрафні санкції.
Судом встановлено, що Підприємство сформувало та видало рахунки на оплату фактично спожитої відповідачем електричної енергії відповідно до даних комерційного обліку (інформації про обсяги споживання), що надавалися оператором системи розподілу - ДТЕК, відповідно до вимог пунктів 4.3, 4.12, підпункту 31 пункту 5.1.2 ПРРЕЕ та пункту 16.1 розділу IV, пункту 7 розділу ХІІІ Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311. Дана інформація підтверджена у листі ДТЕК від 24 червня 2022 року № 3/01/3/15642, копія якого наявна в матеріалах справи.
З цієї інформації про обсяги спожитої електричної енергії вбачається, що в листопаді 2021 року Товариство спожило 2 604 кВт*г, у грудні 2021 року - 5 734 кВт*г, у січні 2022 року - 8 274 кВт*г, у лютому 2022 року - 2 852 кВт*г, у березні 2022 року - 3 157 кВт*г, у квітні 2022 року - 26 488 кВт*г, у травні 2022 року - 13 773 кВт*г.
У той же час, з матеріалів справи вбачається, що позивач здійснив коригування обсягу спожитої відповідачем електричної енергії за квітень 2022 року в сторону зменшення на 5 644 кВт*г на суму 21 268,76 грн, що відображено у рахунку від 20 травня 2022 року № 74332020/5/1.
На підставі отриманих даних про спожиті відповідачем обсяги електроенергії Підприємство за розрахункові періоди: з листопада 2021 року по січень 2022 року та з березня 2022 року по травень 2022 року, - сформувало рахунки на загальну суму 244 552,61 грн, а саме: рахунок від 1 грудня 2021 року № 75067020/11/1, виданий 2 грудня 2021 року, рахунок від 1 грудня 2021 року № 75067020/11/1, виданий 5 грудня 2021 року, за листопад 2021 року (2 604 кВт*г на загальну суму 12 924,80); рахунок від 1 січня 2022 року № 75067020/12/1 за грудень 2021 року (5 734 кВт*г на суму 27 333,77 грн); рахунок від 1 лютого 2022 року № 75067020/1/1 за січень 2022 року (8 274 кВт*г на суму 39 439,38 грн); рахунок від 1 квітня 2022 року № 75067020/3/1 за березень 2022 року (3 157 кВт*г на суму 12 426,22 грн); рахунок від 1 травня 2022 року № 75067020/4/1 за квітень 2022 року (26 488 кВт*г на суму 99 816,96 грн); рахунок від 1 червня 2022 року № 75067020/5/1 за травень 2022 року (13 773 кВт*г на суму 52 611,48 грн).
Про належне виконання позивачем своїх зобов`язань за наведеним договором також свідчить відсутність з боку відповідача претензій та повідомлень про порушення виконавцем умов цього договору.
Проте всупереч умовам вищенаведеної угоди відповідач взятий на себе обов`язок по оплаті вартості використаної (купованої) електричної енергії у встановлений строк виконав лише частково, сплативши позивачу 68 941,93 грн та заборгувавши таким чином останньому 154 341, 92 (244 552,61 грн - 68 941,93 грн - 21 268,76 грн).
Крім того, у зв`язку з порушенням Товариством умов договору, позивач на підставі розділу 10 "Термін дії договору" комерційної пропозиції "Надійна - Київ" (додаток № 2 до договору) достроково розірвав цей договір з 1 червня 2022 року, направивши відповідне повідомлення від 9 травня 2022 року № 25/4/7/10/9303.
Пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 ЦК України).
Відповідно до статті 275 Господарського кодексу України (далі - ГК України) за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії". Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається. Предметом договору енергопостачання є окремі види енергії з найменуванням, передбаченим нормативно-правовим актом. Енергопостачальні підприємства інших, крім державної і комунальної, форм власності можуть брати участь у забезпеченні енергією будь-яких споживачів, у тому числі через державну (комунальну) енергомережу, на умовах, визначених відповідними договорами.
Згідно зі статтею 276 ГК України загальна кількість енергії, що відпускається, визначається за погодженням сторін. У разі якщо енергія виділяється в рахунок замовлення на пріоритетні державні потреби (ліміту), енергопостачальник не має права зменшувати абоненту цей ліміт без його згоди. Пропозиції абонента щодо кількості та видів енергії, строків її відпуску є пріоритетними за наявності виробничих можливостей у енергопостачальника. Показники якості енергії узгоджуються сторонами шляхом погодження переліку (величини) показників, підтримання яких є обов`язком для сторін договору. Строки постачання енергії встановлюються сторонами у договорі виходячи, як правило, з необхідності забезпечення її ритмічного та безперебійного надходження абоненту. Основним обліковим періодом енергопостачання є декада, з коригуванням обсягів протягом доби. Сторони можуть погоджувати постачання енергії протягом доби за годинами, а також час і тривалість максимальних та мінімальних навантажень. Кількість енергії, недоодержаної у попередні періоди з вини енергопостачальника, підлягає поповненню на вимогу абонента. Якщо енергію не вибрано абонентом або недоодержано ним для обігрівання у зв`язку зі сприятливими погодними умовами, поповнення недоодержаної енергії здійснюється за погодженням сторін. Розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених/визначених відповідно до вимог закону. Оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів. У разі якщо абонент має власне енергоджерело і відпускає енергію в мережі енергопостачальника, допускаються розрахунки за сальдо взаємно одержаної енергії.
Статтею 526 ЦК України встановлено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до статті 692 ЦК України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов`язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
Згідно з частиною 1 статті 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
За частиною 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
За частиною 1 статті 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Оскільки заявлена до стягнення сума основного боргу, яка складає 154 341,92 грн, підтверджена належними доказами, наявними у матеріалах справи, і Товариство на момент прийняття рішення не надало доказів, які свідчать про погашення вказаної заборгованості перед позивачем, суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість вимоги Підприємства до відповідача про стягнення цієї суми основного боргу, у зв`язку з чим даний позов підлягає задоволенню.
Частиною 1 статті 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно зі статтею 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною 1 статті 77 ГПК України встановлено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
За таких обставин, суд дійшов висновку про задоволення позову Підприємства.
Відповідно до статті 129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись статтями 86, 129, 233, 236-238, 240, 241, 252 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Бучабудкомплект" (04116, місто Київ, вулиця Кирило-Мефодіївська, будинок 2, офіс 395; ідентифікаційний код 41935591) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" (04050, місто Київ, вулиця Юрія Іллєнка, будинок 31; ідентифікаційний код 41916045) 154 341 (сто п`ятдесят чотири тисячі триста сорок одну) грн 92 коп. основного боргу та 2 481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одну) грн 00 коп. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено та підписано 30 січня 2023 року.
СуддяЄ.В. Павленко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2023 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 108684834 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Павленко Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні