Справа №:755/3369/22
Провадження №: 2-во/755/18/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" січня 2023 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі головуючої судді Виниченко Л.М., присяжних Васильєвої Г.І., Берези І.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Дніпровського районного суду м. Києва від 24.11.2022 по справі № 755/3369/22 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, ОСОБА_2 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,-
установив:
ОСОБА_1 звернувся до Дніпровського районного суду м. Києва із заявою про виправлення описки в рішенні Дніпровського районного суду м. Києва від 24.11.2022 по справі № 755/3369/22 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, ОСОБА_2 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
Вимоги заяви обгрунтовує тим, що в рішенні суду допущено описки в частині зазначення його прізвища та прізвища його матері ОСОБА_2 , оскільки помилково зазначено прізвища « ОСОБА_3 » замість « ОСОБА_1 » та « ОСОБА_3 » замість « ОСОБА_4 ».
За нормою ч. ч. 1, 2 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
З огляду на приписи наведеної ч. 2 ст. 269 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути заяву про виправлення описок у судовому рішенні без повідомлення учасників справи.
Вивчивши заяву та матеріали справи, встановлено наступне.
24 листопада 2022 року Дніпровським районним судом м. Києва у справі № 755/3369/22 ухвалено рішення яким задоволено вимоги заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, ОСОБА_2 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна; визнано ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною, встановлено над нею опіку та призначено опікуна ОСОБА_1 (а.с. 181-183).
Як убачається зі змісту рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 24.11.2022, а саме абзаців 13, 14 описової частини рішення, судом при виготовленні повного тексту рішення зазначено у різних відмінках прізвище заявника ОСОБА_1 « ОСОБА_5 » та прізвище заінтересованої особи ОСОБА_2 « ОСОБА_3 , ОСОБА_3 ».
Вирішуючи питання можливості задоволення вимог заяви, суд приймає до уваги наступне.
У постанові Верховного Суду від 07.10.2022 по справі № 520/16134/19 зазначено, що судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, неправильні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його прав осудності.
Так, вищевказані описки в частині зазначення прізвищ учасників судового розгляду неможливо вважати описками допущеними судом під час складення судового рішення, оскільки прізвища заявника ОСОБА_1 та заінтересованої особи ОСОБА_2 зазначені як « ОСОБА_1 » та « ОСОБА_2 » відображають зміст висновку Органу опіки та піклування Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації від 22.06.2022 № 103/2738/9/3, який було надано суду на виконання ухвали Дніпровського районного суду м. Києва від 28.04.2022 у справі № 755/3369/22 про витребування висновку (а.с. 41, 42, 68, 69), водночас такі описки не спотворюють текст судового рішення, не призводять до його неправильного сприйняття та не утруднюють його виконання.
За викладених обставин суд приходить до висновку, що вимоги заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду задоволенню не підлягають.
Керуючись ст. ст. 269, 353 ЦПК України, суд,-
постановив:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Дніпровського районного суду м. Києва від 24.11.2022 по справі № 755/3369/22 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, ОСОБА_2 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складенння.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Л.М. Виниченко
Присяжні Г.І. Васильєва
І.І. Береза
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2023 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 108688620 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Виниченко Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні