Справа № 273/171/23
Провадження № 2/273/276/23
У х в а л а
ПРО ЗАЛИШЕННЯ позову БЕЗ РУХУ
06 лютого 2023 року суддя Баранівського районного суду Житомирської області Васильчук О. В. , вивчивши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Баранівського професійного ліцею про визнання незаконним і скасування наказу, поновлення попередніх умов праці, виплату різниці в оплаті праці
В с т а н о в и л а :
01.02.2023 року до Баранівського районного суду Житомирської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Баранівського професійного ліцею про визнання незаконним та скасування наказу , поновлення попередніх умов праці, виплату різниці в оплаті праці.
Дослідивши позовну заяву вважаю, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Так, згідно вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України - до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В свою чергу, позивач просить суд скасувати наказ відповідача «Про розподіл педагогічного навантаження серед педагогічних працівників Баранівського професійного ліцею на 2022-2023 навчальні роки» в частині що стосується позивача та відновити йому педагогічне навантаження; про зобов`язання навантаження позивача на 2023-2024 навчальні роки ставкою виходячи з розміру 720 годин на рік; стягнути з відповідача на користь позивача заробітну плату за час з 01.09. по 31.01.2023 року в сумі 44762,92 грн. з відрахування обов`язкових платежів і податків.
Таким чином, позивач зазначає три самостійні позовні вимоги.
Суддя враховує той факт, що позивач звільнений від сплати судового збору за подання позовних вимог про стягнення з відповідача заборгованості по заробітній платі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
При цьому, пільга щодо сплати судового збору, передбачена п. 1 ч. 1 ст. 5 цього Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи у всіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на інші вимоги, які ставить позивач у своїй позовній заяві.
Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн.) .
Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір за свої дві вимогами немайнового характеру, або надати суду докази на підтвердження обставин, які звільняють його від сплати судового збору у відповідності до вимог ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Судовий збір слід сплати за такими платіжними реквізитами: код класифікації доходів бюджету: 22030101, рахунок: UA708999980313181206000006713, назва рахунку: Судовий збір (ДСА України, 050), назва отримувача: ГУК у Житомирській області /ТГ м. Баранівка/22030101, код отримувача : 37976485 .
Відповідно до ст. 9 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Крім того, згідно з п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Позивач просить стягнути заборговану заробітну плату, але не зазначає докази , що підтверджують наявність такої заборгованості.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовну заяву необхідно залишити без руху, надати позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків, а саме зазначити докази на підтвердження суми заборгованості з виплати заробітньої плати, а також сплатити судовий збір.
Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И Л А :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Баранівського професійного ліцею про визнання незаконним та скасування наказу , поновлення попередніх умов праці, виплату різниці в оплаті праці ,- залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліків позову - 10 (десять ) днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В. Васильчук
Суд | Баранівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2023 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 108793425 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Літвин О. О.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Літвин О. О.
Цивільне
Баранівський районний суд Житомирської області
Васильчук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні