Рішення
від 26.12.2022 по справі 446/1924/22
КАМ'ЯНКА-БУЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 446/1924/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.12.2022 року Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Самсін М. Л.

при секретарі Груба Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам`янка-Бузька Львівської області справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Добротвірська селищна рада про встановлення факту, що має юридичне значення,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить встановити факт спільного постійного проживання із спадкодавцем ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 за однією адресою в АДРЕСА_1 .

У судове засідання заявник та його представник не з`явилися, але подали клопотання в якому посили розглядати справу за їх відсутності, позов підтримують.

Відповідач в судове засідання не прибув, хоча про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, про причини неявки суд не повідомив і від нього не надійшло клопотання про розгляд справи у його відсутності.

На підставі ч.3 ст. 131 ЦПК України, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі не повідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.

Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши зібрані по справі докази, з`ясувавши дійсні обставини, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 07.05.2021р.

Після її смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 1,3 га, що знаходиться на території Вузлівської сільської ради Радехівського району Львівської області відповідно сертифікату виданого на підставі рішення Радехівської райдержадміністрації від 17.04.1997 року №187, серія ЛВ №13-137559 та на земельну ділянку загальною площею 1,6207 га (діл.1 - 1,0728 га кадастровий номер 4623987200:14:000:0139, діл.2 0,5479 га кадастровий номер 4623987200:13:000:0156) відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку виданого 07 грудня 2005 року на підставі розпорядження голови Кам`янка-Бузької райдержадміністрації від 22.11.2005 року №841 серія, ЯБ №344512.

05 липня 1988 року ОСОБА_2 склала заповіт згідно якого все своє майно вона заповіла ОСОБА_1 .

Згідн довідки №869 від 01.11.2021 року ОСОБА_2 до дня смерті проживала та була зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 . На час її смерті ОСОБА_1 проживав з нею разом в АДРЕСА_1 , здійснював за бабцею догляд та надавав їй всіляку необхідну допомогу.

Проте, коли ОСОБА_1 звернувся до приватного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину, як особа яка спільно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, йому було відмовлено. Приватний нотаріус Червоноградського районного нотаріального округу Юрченко Олена Василівна не змогла встановити факту спільного проживання заявника із спадкодавцем на час відкриття спадщини, оскільки в паспорті ОСОБА_1 наявна відмітка про реєстрацію місця проживання лише за адресою: АДРЕСА_2 .

Позивач вважає, що спадщину прийняв, оскільки проживав з покійною до смерті, здійснив поховання та вступив у володіння спадковим майном.

У відповідності до ч. 1 та ч. 2 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту: родинних відносин між фізичними особами; перебування фізичної особи на утриманні; каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу; належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

У п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», зазначено, що суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника. Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.

Встановлення факту спільного проживання необхідно заявнику для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину після смерті.

Суд, оцінивши докази, надані сторонами у справі, їх належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, оскільки факт, який просить встановити заявник, підтверджений вище зазначеними письмовими доказами, дослідженими та перевіреними судом, даний факт має для заявника юридичне значення, від його встановлення залежить реалізація його права на отримання спадщини та іншого порядку встановлення даного факту немає, тому вимоги заяви про встановлення факту, що маєюридичне значення, підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 4, 12, 13, 259 , 263-265, 293-294, 315, 316, 319, 354 Цивільного процесуального кодексу України,суд

в и р і ш и в:

Заяву задовольнити.

Встановити факт спільного постійного проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 із спадкодавцем ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 за однією адресою в АДРЕСА_1 на час відкриття спадщини.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Львівського апеляційного суду через суд першої інстанції.

Суддя: Самсін М.Л.

СудКам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення26.12.2022
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу108811263
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —446/1924/22

Рішення від 26.12.2022

Цивільне

Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області

Самсін М. Л.

Рішення від 26.12.2022

Цивільне

Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області

Самсін М. Л.

Ухвала від 20.12.2022

Цивільне

Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області

Самсін М. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні