Справа № 577/580/23
Провадження № 2/577/265/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"07" лютого 2023 р.
суддя Конотопського міськрайонного суду Сумської області Рідзевська І.О., вирішуючи питання про відкриття провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Побутсервіс», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: приватний нотаріус Пастушенко Людмила Володимирівна про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з даною позовною заявою, в якій просить суд визнати дійсним договір купівлі-продажу 7/1000 часток будинку побуту «А1» площею 12,4 кв.м, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 між «Виробничо-комерційною фірмою «Побутсервіс» у формі «Товариства з обмеженою відповідальністю та ОСОБА_1 ; визнати за ОСОБА_1 право власності на 7/1000 часток будинку побуту «А1» площею 12,4 кв.м, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування (ч. 1 ст.175 ЦПК України).
За вимогам п. 4, 5, 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Дані вимоги процесуального закону позивачем не дотримано, оскільки, як вбачається з позовної заяви позивач просить визнати договір, не посвідчений нотаріально дійсним, водночас постановою про відмову у вчиненні нотаріальних дій від 17.01.2023 року було відмовлено саме «Виробничо-комерційній фірмі «Побутсервіс». При цьому, позовна заява не містить обґрунтувань щодо предмету спору з викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, щодо такої відмови, так як остання адресована не позивачу.
За приписами ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У відповідності до підпунктів 1, 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», визначено, що за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 ст. 4 вищевказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» станом на 01.01.2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2684,00 грн.
Таким чином позивачу необхідно надати строк для усунення недоліків шляхом сплатити судового збору за наступними реквізитами:
Отримувач коштів ГУК Сум. обл/Конотопська МТГ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970404
Банк отримувача Казначейство України (EАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача (IBAN) UA788999980313161206000018530
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено одночасно дві вимоги майнового і немайнового характеру, проте не надано доказів на підтвердження сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі за вимогу немайного характеру, як передбачено ч. 4 ст.177 ЦПК України.
Також позовна заява не містить відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися.
Дані недоліки є суттєвими.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Побутсервіс», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: приватний нотаріус Пастушенко Людмила Володимирівна про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним залишити без руху.
Надати позивачу строк п`ять днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху для усунення недоліків.
У разі неусунення позивачем недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її постановлення.
СуддяІ. О. Рідзевська
Суд | Конотопський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2023 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 108813072 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Конотопський міськрайонний суд Сумської області
Рідзевська І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні