Ухвала
від 02.02.2023 по справі 607/17910/21
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

02.02.2023 Справа №607/17910/21

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Л.М. Сливки

за участі секретаря судового засідання М.В. Кілик,

позивача ОСОБА_1 , його представника ОСОБА_2 , представника третьої особи Притули О.Б.,

при розгляді у відкритому судовому засіданні цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технічна інвентаризація нерухомості Тернопільської області»</a>, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Т-ПС», про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

У провадженні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технічна інвентаризація нерухомості Тернопільської області»</a>, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Т-ПС», в якому просив: визнати протиправними дії відповідача щодо внесення до технічного паспорта на адміністративно-господарські приміщення з виробництвом мебельної фурнітури за адресою АДРЕСА_1 , виготовленого 17 вересня 2020 року на замовлення ТОВ «Т-ПС», недостовірних даних про технічні параметри приміщень, що фактично входять до складу адміністративно-господарських приміщень з виробництвом мебельної фурнітури за адресою АДРЕСА_1 ; зобов`язати відповідача внести зміни у виготовлений 17 вересня 2020 року технічний паспорт на адміністративно-побутові приміщення з виробництвом меблевої фурнітури за адресою АДРЕСА_1 шляхом зазначення в плані групи нежитлових приміщень та експлікації групи нежитлових приміщень фактичних розмірів та технічних характеристик включених до нього приміщень, та виключити із плану групи нежитлових приміщень та експлікації групи нежитлових приміщень, належне йому нежитлове приміщення «Д» загальною площею 198,8 кв.м., що складається із приміщення-1 площею 166,5 кв.м. та відображено в технічному паспорті та експлікації як приміщення «12» та приміщення -2 площею 32,3 кв.м., яке відображено в технічному паспорта та експлікації в складі приміщення «15».

Ухвалою судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 11 жовтня 2021 року у цивільній справі відкрито провадження за правилами загального провадження та призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 18 серпня 2022 року, яка занесена до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті.

У судовому засіданні позивач та його представник заявили клопотання про витребування доказів. Просили витребувати у ТОВ «Технічна інвентаризація нерухомості Тернопільської області» наступні документи: договір на проведення технічної інвентаризації з виготовленням технічного паспорту адміністративно-побутових приміщень з виробництвом мебельної фурнітури за адресою АДРЕСА_1 , укладеного між ТОВ «Т-ПС» та ТОВ «Технічна інвентаризація нерухомості Тернопільської області»; інформацію про прізвище, ім`я та по батькові, особи/осіб, яка/які проводили фактичні роботи з технічної інвентаризації об`єкта нерухомого майна: адміністративно-побутових приміщень з виробництвом мебельної фурнітури за адресою АДРЕСА_1 та складали ескіз обміру цього об`єкта;кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт з технічної інвентаризації об`єктів нерухомого майна особи/осіб, які проводили технічну інвентаризацію, робили фактичні обміри об`єкта нерухомого майна адміністративно-побутових приміщень з виробництвом мебельної фурнітури за адресою АДРЕСА_1 та складали ескіз об`єкта, на підставі якого виготовлений технічний паспорт від 17 вересня 2020 року; документи, що підтверджують перебування у трудових або цивільно-правових відносинах з ТОВ «Технічна інвентаризація нерухомості Тернопільської області» особи/осіб, які здійснювали роботи з технічної інвентаризації об`єкта нерухомого майна: адміністративно-побутових приміщень з виробництвом мебельної фурнітури за адресою АДРЕСА_1 ;матеріали технічної інвентаризації об`єкта нерухомого майна адміністративно-побутових приміщень з виробництвом мебельної фурнітури за адресою АДРЕСА_1 .

В обгрунтування клопотання вказали, що у судовому засіданні 12 січня 2023 року в якості свідка був допитаний працівник відповідача ОСОБА_3 , який підтвердив, що не проводив технічну інвентаризацію нерухомого майна при складенні технічного паспорту. При цьому, виконавцем та контролером в технічному паспорті від 17 вересня 2020 року на об`єкт нерухомого майна за адресою АДРЕСА_1 вказаний ОСОБА_3 . Також, вказаний свідок зазначив, що технічний паспорт від 17 вересня 2020 року був виготовлений ним на підставі ескізів обмірів об`єкта нерухомого майна, здійснених під час технічної інвентаризації об`єкта особою, яка була практиканткою та не перебував у трудових відносинах з відповідачем. Крім цього, свідок повідомив, що отримав матеріали технічної інвентаризації для виготовлення технічного паспорту за декілька днів до його виготовлення. Таким чином, під час допиту вказаного свідка відкрилися обставини, які не були відомі позивачу, однак які мають суттєве значення для вирішення справи по суті та прийняття об`єктивного рішення. Обставини, які були повідомлені свідком ОСОБА_3 12 січня 2023 року, вказують на те, що технічна інвентаризація об`єкта нерухомого майна по АДРЕСА_1 при виготовлені технічного паспорту від 17 вересня 2020 року була проведена не виконавцем, зазначеним в технічному паспорті, а іншою особою, яка не перебувала в трудових або цивільно-правових відносинах з відповідачем.Розпорядником витребуваної інформації та документів є відповідач ТОВ «Технічна інвентаризація нерухомості Тернопільської області», тому позивач не може самостійно надати вказані докази, оскільки вони містять персональні данні осіб, а тому підпадають під дію Закону України «Про захист персональних даних» та вказана інформація може бути надана лише за мотивованою ухвалою суду.

Окрім цього, просили визнати поважними причини пропуску строку на подання клопотання про витребування доказів, оскільки дізнався про наявність витребуваної інформації в судовому засіданні 12 січня 2023 року. З цих підстав просив поновити йому строк на подання клопотання про витребування доказів та задовольнити його.

У судовому засіданні позивач та його представник просили задовольнити клопотання про витребування доказів, з підстав викладеним у ньому.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, хоча про час та місце був повідомлений у встановленому законом порядку. Попередньо подав заяву про розгляд справи без його участі.

Представник третьої особи адвокат Притула О.Б. в судовому засіданні просила відмовити у задоволенні клопотання позивача про витребування доказів. Вказала, що позивачем пропущено процесуальний строк на подання клопотання про витребування доказів, оскільки судом закрито підготовче провадження у справі, розпочато розгляд справи по суті та допитано свідка. Крім цього, позивачем не надано доказів неможливості самостійно надати витребувані докази та необгрунтовано необхідності витребування таких доказів, зокрема їх значення для вирішення справи по суті.

Вирішуючи клопотання позивача в частині поновлення останньому строку на подання клопотання про витребування доказів, суд зазначає наступне:

У силу вимог ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Встановлено, що у судовому засіданні 12 січня 2023 року судом було здійснено допит свідка ОСОБА_3 .

Позивач звернувся до суду з клопотання про витребування доказів 02 лютого 2023 року.

Обгрунтовуючи поважність причин пропуску строку на подання відповідного клопотання про витребування доказів позивач зазначає, що дізнався про наявність обставин, на спростування або підтвердження яких необхідні витребуванні докази, лише 12 січня 2023 року після допиту свідка ОСОБА_3 . Вказаний свідок повідомив, що технічний паспорт від 17 вересня 2020 року був виготовлений ним на підставі ескізів обмірів об`єкта нерухомого майна, здійснених під час технічної інвентаризації об`єкта особою, яка на той час ймовірно не перебувала у трудових відносинах з відповідачем, проходила стажування. Позивач вказує, що не міг знати про наявність таких обставин.

За вказаних обставин суд доходить висновку, що причини, про які зазначає позивач у своєму клопотанні, зокрема неможливість знати про наявність обставин повідомлених свідком та відповідно про необхідність витребування додаткових доказів, слід визнати поважними та поновити позивачу пропущений строк на подання клопотання про витребування доказів.

При розгляді клопотання про витребування доказів, суд приймає до уваги наступні обставини:

Згідно із вимогами ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частиною 3 статті 77 ЦПК України визначено, що сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Установлено, що предметом позову у даній справі є визнання протиправними дій щодо внесення до технічного паспорту недостовірних даних щодо нерухомого майна та зобов`язання внести зміни у вказаний технічний паспорт.

Позивач заявляючи клопотання про витребування доказів, просить витребувати документи та інформацію, яка стосується виготовлення оспорюваного ним технічного паспорту. При цьому, позивач у поданому клопотанні просить витребувати докази, які містять інформацію, в тому числі персональні данні осіб, а тому не може самостійно надати витребувані докази.

За такихобставин,зважаючи,що предметомпозову євизнання протиправнимидій щодовнесення дотехнічного паспортунедостовірних данихщодо нерухомогомайна тазобов`язання внестизміни увказаний технічнийпаспорт, та оскількипозивач неможе самостійноотримати запитуванідокументи,суд доходитьвисновку,що клопотанняпозивача про витребування доказів підлягає до задоволення.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 76, 83, 84 Цивільного процесуального кодексу України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Поновити позивачу ОСОБА_1 пропущений з поважних причин строк на подання заяви про витребування доказів.

Клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.

Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Технічна інвентаризація нерухомості Тернопільської області»</a> (вул. Шпитальна, 7, м. Тернопіль) належним чином завірені копії наступних документів:

- договору на проведення технічної інвентаризації з виготовленням технічного паспорту адміністративно-побутових приміщень з виробництвом мебельної фурнітури за адресою АДРЕСА_1 , укладеного між ТОВ «Т-ПС» та ТОВ «Технічна інвентаризація нерухомості Тернопільської області»;

- інформацію про прізвище, ім`я та по батькові, особи/осіб, яка/які проводили фактичні роботи з технічної інвентаризації об`єкта нерухомого майна: адміністративно-побутових приміщень з виробництвом мебельної фурнітури за адресою АДРЕСА_1 та складали ескіз обміру цього об`єкта;

- кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт з технічної інвентаризації об`єктів нерухомого майна особи/осіб, які проводили технічну інвентаризацію, робили фактичні обміри об`єкта нерухомого майна адміністративно-побутових приміщень з виробництвом мебельної фурнітури за адресою АДРЕСА_1 та складали ескіз об`єкта, на підставі якого виготовлений технічний паспорт від 17 вересня 2020 року;

- документи, що підтверджують перебування у трудових або цивільно-правових відносинах з ТОВ «Технічна інвентаризація нерухомості Тернопільської області» особи/осіб, які здійснювали роботи з технічної інвентаризації об`єкта нерухомого майна: адміністративно-побутових приміщень з виробництвом меблевої фурнітури за адресою АДРЕСА_1 .

- матеріали технічної інвентаризації об`єкта нерухомого майна адміністративно-побутових приміщень з виробництвом меблевої фурнітури за адресою АДРЕСА_1 .

Вказані документи надати суду у термін до 27 лютого 2023 року.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду.

Дата складення повного тексту ухвали суду 02 лютого 2023 року.

Головуючий суддяЛ. М. Сливка

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення02.02.2023
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу108813336
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них

Судовий реєстр по справі —607/17910/21

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дзюбич В. Л.

Ухвала від 10.04.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дзюбич В. Л.

Ухвала від 02.02.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 11.05.2022

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 17.05.2022

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сташків Н. М.

Ухвала від 16.05.2022

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 11.05.2022

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 11.10.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні