Рішення
від 07.02.2023 по справі 910/12614/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

07.02.2023Справа № 910/12614/22 Господарський суд міста Києва у складі судді Алєєвої І.В., розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження

за позовом Комунальне підприємство «Київський метрополітен»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес - Партнер Оптімал»

про стягнення 32 486, 76 грн.

Без виклику представників сторін.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Комунальне підприємство «Київський метрополітен» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес - Партнер Оптімал» про стягнення 32 486, 76 грн.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що відповідачем не оплачено послуги по зберіганню демонтованих рекламних конструкції, які належать відповідачу.

Згідно з пунктом 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб є малозначними справами.

Частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що малозначні справи розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини 1 статті 250 Господарського процесуального кодексу України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.11.2022 позовну заяву прийнято судом до розгляду та відкрито провадження у справі. Приймаючи до уваги малозначність справи в розумінні частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи ціну позову, характер спірних правовідносин та предмет доказування, господарським судом вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, у зв`язку з чим надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву, а позивачу - для подання відповіді на відзив. Вказану ухвалу суду відповідач не отримав у зв`язку з тим, що товариство не значиться за адресою.

За приписами частини 1 статті 7 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Так, з метою повідомлення сторін про розгляд даної справи, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду була направлена судом рекомендованими листами з повідомленнями про вручення на адресу місцезнаходження сторін, зазначену у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Згідно частини 2 статті 2 Закону України «Про доступ до судових рішень» усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

За змістом частин 1, 2 статті 3 Закону України «Про доступ до судових рішень» для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України «Про доступ до судових рішень»).

Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що сторони не були позбавлені права та можливості ознайомитись із вищевказаною ухвалою у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Отже, судом вчинені всі необхідні дії для належного повідомлення відповідача.

Відповідач не подав до суду відзив на позов, тобто не скористався наданим їм процесуальним правом, передбаченим статтею 178 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Приймаючи до уваги, що відповідач не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданим їм процесуальним правом, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.

При цьому, оскільки до суду не надходило клопотань учасників справи або одного з них в порядку частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін, з огляду на відсутність у суду підстав для виклику сторін з власної ініціативи, господарський суд розглядає справу без проведення судового засідання.

У частині 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Суддя Алєєва І.В. перебувала у відпустці з 01.02.2023 по 16.01.2023.

У відповідності до вимог п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи у відповідності до вимог матеріального та процесуального законів.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши матеріали справи, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва,

УСТАНОВИВ:

27.12.2005 між позивачем (підприємство) та відповідачем (рекламодавець) було укладено договір № 167-Упр-05, за яким підприємство надає рекламодавцю на умовах, визначених даним договором право встановлення спеціальних конструкцій на місцях розташування для здійснення рекламно-інформаційної діяльності (як самостійно так і з залученням третіх осіб) (п. 1.1. Договору).

Відповідно до п. 1.2 Договору кожне місце розташування спеціальних конструкцій визначається, відповідно до розробленої та погодженої проектно-конструкторської документації. Сторони дійшли згоди, що спеціальні конструкції мають бути встановлені на перегонах підземних тунелів Київського метрополітену.

Згідно п. 1.3 Договору рекламодавець набуває право на використання встановлених та введених в експлуатацію спеціальних конструкцій на підставі підписаних обома сторонами по договору додаткових угод, де визначено конкретні місця розташування та рекламна площа спеціальних конструкцій.

Відповідно до п. 3.1 Договору рекламодавець здійснює підприємству щомісячні платежі за даним Договором відповідно до спільного наказу № 5/1-ц Комітету транспорту Київської міської державної адміністрації від 27 січня 2000. Платежі перераховуються у безготівковому порядку виходячи з фактичної рекламної площі встановлених та введених в експлуатацію спеціальних конструкцій, на поточний рахунок підприємства не пізніше 5-го (п`ятого) числа кожного місяця наступного за звітним, відповідно до рахунку-фактури.

Згідно п. 3.2 Договору рекламодавець не звільняється від сплати платежів, передбачених цим договором, при відсутності на спеціальних конструкціях рекламно-інформаційного матеріалу.

Пунктом 3.4 Договору сторони дійшли згоди, що рекламодавець починає здійснювати платежі, передбачені п. 3.1 цього договору, з моменту фактичного встановлення та введення в експлуатацію кожної окремої спеціальної конструкції в підземних перегінних тунелях Київського метрополітену, що підтверджується актом введення в експлуатацію спеціальних конструкцій, підписаним рекламодавцем та уповноваженими особами підприємства, в якому зазначається: загальна площа спеціальної конструкції та всі інші дані, в тому числі відповідність проектно-конструкторській документації.

Відповідно до п. 7.3 Договору даний договір може достроково припинити свою дію у таких випадках:

- за взаємною згодою сторін;

- в разі банкрутства однієї із сторін;

- за рішенням суду;

- у разі невиконання рекламодавцем п. 3.1 даного договору впродовж 1 (одного) календарного місяця;

- при неможливості виконання умов договору на підставі постанов або розпоряджень органів влади та управління або вищих органів, кожна з сторін має право в односторонньому порядку розірвати даний договір, повідомивши про це іншу сторону за три дні до моменту такого розірвання.

05.10.2007 між підприємством та рекламодавцем укладено Додаткову угоду № 1 до Договору, пунктом 1 Додаткової угоди № 1 сторони дійшли згоди викласти п. 3.1 Договору в новій редакції:

«п. 3.1. рекламодавець здійснює підприємству щомісячно платежі за даним договором відповідно до домовленості які становлять 15 000, 00 грн. (п`ятнадцять тисяч гривень), в т.ч. ПДВ 2 500, 00 грн відповідно до протоколу погодження договірної ціни (додаток № 1 до договору). Платежі перераховуються у безготівковому порядку на поточний рахунок підприємства не пізніше 5-го числа кожного місяця наступного за звітним, відповідно до рахунку-фактури.»

21.01.2008 між сторонами укладено Додаткову угоду № 3 до Договору, пунктом 1 Додаткової угоди № 3 сторони дійшли згоди укласти додаткову угоду про наступне:

1. Стаття 1 «ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ» № 167-Упр-05 від 27 грудня 2005 року доповнити пунктом 1.4. «Перелік перегонів станцій, де можливе встановлення спеціальних конструкцій рекламодавця, а саме:

Сирецько-Печерська лінія.

1. «Печерська» - «Дружби народів».

Святошинсько-Броварська лінія.

1. «Театральна» - «Хрещатик».

Куренівсько-Червоноармійська лінія.

1. «Республіканський стадіон» - «Площа Льва Толстого».

2. «Майдан Незалежності» - «Площа Льва Толстого».

2 Пункт 7.1 Статті 7 «ТЕРМІН ДІЇ ТА УМОВИ ПРИПИНЕННЯ ДОГОВОРУ» Договору № 167-Упр-05 від 27 грудня 2005 року викласти в наступній редакції:

«Даний Договір укладено на строк до 31 грудня 2018 року і вступає в дію з моменту підписання даної Додаткової угоди Сторонами.»

03.10.2008 сторонами укладено Додаткову угоду № 4 до Договору, пунктом 1 Додаткової угоди № 4 сторони дійшли згоди викласти п. 3.1 Договору в новій редакції:

«п. 3.1. рекламодавець здійснює підприємству щомісячні платежі за даним договором відповідно до домовленості, які становлять: 15 000 грн. (п`ятнадцять тисяч гривень), в т.ч. ПДВ 2 500,00 грн. за встановлення Спеціальної конструкції на перегоні від станції «Золоті Ворота» - «Лук`янівська» в місяць та 20 000 грн (двадцять тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 2 500 грн за встановлення спеціальної конструкції на перегоні «Печерська» - «Дружби народів» в місяць відповідно до протоколу погодження договірної ціни (додаток № 2 до Договору).

Загальна сума Договору становить 35 000, 00 грн (тридцять п`ять тисяч гривень), в тому числі ПДВ 5 833,33 грн.

Платежі перераховуються у безготівковому порядку на поточний рахунок Підприємства не пізніше 5-го числа кожного місяця наступного за звітним, відповідно до рахунку-фактури.»

01.08.2009 між сторонами укладено Додаткову угоду № 5 до Договору, пунктом 1 Додаткової угоди № 5 сторони дійшли згоди викласти п. 3.1. Договору в новій редакції:

« 3.1. Рекламодавець здійснює підприємству щомісячні платежі за даним Договором із розрахунку 38 грн 40 коп. (тридцять вісім гривень 40 коп.), в тому числі ПДВ 6, 40 грн за 1 кв.м. Спеціальної конструкції відповідно до Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15.10.2008 № 1427 «Про затвердження Порядку визначення розміру плати за розміщення реклами на транспорті комунальної власності м. Києва, встановлених на перегонах між станціями «Золоті ворота» - «Лук`янівська» та «Печерська» - «Дружби народів» загальною площею 328,0 кв.м.

Загальна сума Договору становить 12 595 грн 20 коп. (дванадцять тисяч п`ятсот дев`яносто п`ять грн 20 коп.), в т.ч. ПДВ 2099, 22 грн.

Платежі за надане право наступного місяця перераховуються у безготівковому порядку у вигляді передплати у поточному місяці не пізніше 25-го числа, виходячи із фактично встановлених спеціальних конструкцій на поточний рахунок підприємства, відповідно до рахунку-фактури.».

30.11.2009 між сторонами укладено Додаткову угоду № 6 до Договору, пунктом 1 Додаткової угоди № 6 передбачено, що на підставі листа Рекламодавця № 3011-09 від 30.11.09, сторони домовились з 01.12.2009 тимчасово призупинити дію Договору.

28.12.2010 сторонами укладено Додаткову угоду № 7 до Договору, пунктом 1 Додаткової угоди № 7 передбачено, що сторони прийшли до згоди поновити дію Договору з 01.02.2011.

31.08.2012 сторонами укладено Додаткову угоду № 8 до Договору, пунктом 1 Додаткової угоди № 8 сторони дійшли згоди викласти п. 3.1 Договору в новій редакції:

«Рекламодавець здійснює Підприємству щомісячні платежі за даним Договором із розрахунку 168, 00 грн (сто шістдесят вісім грн 00 коп.) в т.ч. ПДВ 28, 00 грн за один кв.м. в місяць відповідно до Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 21.05.2012 № 838 «Про питання визначення розміру плати за розміщення реклами в місті Києві», встановлених в тунелях на перегонах між станціями «Золоті ворота» - «Лук`янівська» та «Печерська» - «Дружби народів» загальною площею 328, 0 кв.м. Загальна сума Договору становить 55 104, 00 грн (п`ядесят п`ять тисяч сто чотири грн 00 коп.), в т.ч. ПДВ 9184, 00 грн.

Платежі за надане право перераховуються у безготівковому порядку у вигляді передплати у поточному місяці не пізніше 25-го числа, виходячи із фактично встановлених спеціальних конструкцій на поточний рахунок підприємства, відповідно до рахунку фактури».

19.11.2012 позивач направив відповідачу лист-повідомлення про розірвання вищевказаного Договору в односторонньому порядку у зв`язку з невиконанням відповідачем умов Договору. Дата розірвання укладеного договору - 01.12.2012.

Рішенням Київської міської ради від 22.09.2011 № 37/6253 затверджено порядок розміщення реклами в місті Києві (надалі - Порядок розміщення реклами в місті Києві).

Пунктом 1.2 розділу 1 Порядку розміщення реклами в місті Києві передбачено, що метою впровадження Порядку є уніфікація всіх процедур з питань розміщення зовнішньої реклами, реклами на транспорті комунальної власності та реклами в ліфтах будинків комунальної власності міста Києва.

Відповідно до п. 12.3, 12.4 розділу 3 Порядку розміщення реклами в місті Києві Управління з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) видано наказ від 07.05.2018 № 398 «Про перелік спеціальних конструкцій, що підлягають демонтажу» (надалі - Наказ від 07.05.2018 № 398).

Пунктом 1 Наказу від 07.05.2018 № 398 передбачено затвердити перелік спеціальних конструкцій, які підлягають демонтажу, що додається.

Додатком до Наказу від 07.05.2018 № 398 визначено перелік рекламних засобів, що підлягають демонтажу згідно отриманої інформації в щоденних звітах від КП «Київреклама»:

1. Самовільне розміщення спеціальних конструкцій в тунелях метрополітену на перегоні між станціями метро «Печерська» - «Дружби народів».

2. Самовільне розміщення спеціальних конструкцій в тунелях метрополітену на перегоні між станціями метро «Золоті Ворота» - «Лук`янівська».

23.05.2018 Комунальним підприємством «Київський метрополітен» видано наказ № 16-НЗ «Про демонтаж рекламних конструкцій ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал», яким:

Пунктом 1 зобов`язано начальника служби колії, тунельних споруд і будівель у термін до 31.07.2018 забезпечити демонтаж рекламних конструкцій ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал», розміщених на перегоні між станціями «Печерська» - «Дружби народів» та «Золоті ворота» - «Лук`яніська» (далі - рекламні конструкції).

Пунктом 2 Розпорядження від 23.05.2018 № 16-НЗ зобов`язано начальника служби електропостачання у термін до 31.07.2018 забезпечити демонтаж електрообладнання та кабелів живлення рекламних конструкцій.

Пунктом 3 зобов`язано начальника електродепо «Дарниця» на період демонтажу рекламних конструкцій, електрообладнання та кабелів виділяти моторно-рейковий транспорт за заявками служб колії, тунельних споруд і будівель та служби електропостачання для вивезення демонтованих рекламних конструкцій, електрообладнання та кабелів до електродепо «Оболонь».

Пунктом 4 зобов`язано начальника електродепо «Оболонь» забезпечити розвантаження та прийняття на тимчасове зберігання демонтованих рекламних конструкцій, електрообладнання та кабелів на проммайданчик електродепо «Оболонь».

Пунктом 5 зобов`язано начальника служби колії, тунельних споруд і будівель та начальника служби електропостачання видати розпорядження по службах про залучення працівників до робіт з демонтажу рекламних конструкцій.

Пунктом 6 зобов`язано керівників задіяних структурних підрозділів після проведення демонтажу рекламних конструкцій у термін до 03.08.2018, видати економістам з планування управління економічного планування та бюджетування, які закріплені за структурними підрозділами, необхідну інформацію для розрахунку калькуляції на проведення демонтажу рекламних конструкцій, їх транспортування та розвантаження у місці зберігання.

Пунктом 7 зобов`язано начальника управління економічного планування та бюджетування у термін до 10.08.2018, після проведення демонтажу, забезпечити розрахунок калькуляції демонтажу рекламних конструкцій.

Пунктом 8 зобов`язано у термін до 03.08.2018 начальника служби колії, тунельних споруд і будівель, начальника служби електропостачання, начальника управління оренди та реклами забезпечити складання відповідних актів демонтажу рекламних конструкцій (по кожному перегону окремо).

16.08.2018 представниками Комунального підприємства «Київський метрополітен» складено акт демонтажу рекламних конструкцій (дисплеї, кронштейни), які належать ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал», а також електрообладнання та кабелів живлення, що були розташовані на перегоні між станціями «Печерська» та «Дружби народів». Демонтовані рекламні конструкції, електрообладнання та кабелі живлення були передані для тимчасового зберігання до електродепо «Оболонь».

27.08.2018 представниками Комунального підприємства «Київський метрополітен» складено акт демонтажу рекламних конструкцій (дисплеї, кронштейни), які належать ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал», а також електрообладнання та кабелів живлення, що були розташовані на перегоні між станціями «Золоті ворота» та «Лук`янівська». Демонтовані рекламні конструкції, електрообладнання та кабелі живлення були передані для тимчасового зберігання до електродепо «Оболонь».

29.11.2019 начальником електродепо «Оболонь» КП «Київський метрополітен» затверджено калькуляцію № 343 на надання послуг по зберіганню демонтованих рекламних конструкцій ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал» на проммайданчику електродепо «Оболонь» на добу на 2020 рік.

02.12.2019 т.в.о. начальника служби воєнізованої охорони КП «Київський метрополітен» затверджено калькуляцію № 3 на надання послуг по зберіганню демонтованих рекламних конструкцій ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал» на проммайданчику електродепо «Оболонь» за добу на 2020 рік.

03.12.2020 начальником служби воєнізованої охорони КП «Київський метрополітен» затверджено калькуляцію № 18 на надання послуг по зберіганню демонтованих рекламних конструкцій ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал» на проммайданчику електродепо «Оболонь» за добу на 2021 рік.

09.12.2020 начальником електродепо «Оболонь» КП «Київський метрополітен» затверджено калькуляцію № 234 на надання послуг по зберіганню демонтованих рекламних конструкцій ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал» на проммайданчику електродепо «Оболонь» на добу на 2021 рік.

29.11.2021 начальником електродепо «Оболонь» КП «Київський метрополітен» затверджено калькуляцію № 181 на надання послуг по зберіганню демонтованих рекламних конструкцій ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал» на проммайданчику електродепо «Оболонь» на добу на 2022 рік.

26.12.2021 начальником служби воєнізованої охорони КП «Київський метрополітен» затверджено калькуляцію № 22 на надання послуг по зберіганню демонтованих рекламних конструкцій ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал» на проммайданчику електродепо «Оболонь» за добу на 2022 рік.

12.04.2019 Комунальне підприємство «Київський метрополітен» направило ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал» лист № 256-НЗ щодо сплати рахунку № 188 від 14.09.2022 року щодо надання послуг по зберіганню демонтованих рекламних конструкцій.

14.09.2022 Комунальне підприємство «Київський метрополітен» направило ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал» лист № 422-НЗ щодо сплати рахунку № 117 від 10.04.2019 року для відшкодування витрат за зберігання демонтованих рекламних конструкцій.

Вказані листи Комунального підприємства «Київський метрополітен» залишені відповідачем без відповідного реагування.

Позивачем розраховано заборгованість відповідача за демонтування та зберігання рекламних конструкцій ТОВ «Бізнес-Партнер Оптімал» за період з 01.01.2020 - 31.08.2022 у розмірі 32 486 грн 76 коп.

Враховуючи, що вказана заборгованість відповідачем не погашена, позивач звернувся до господарського суду з даним позовом.

Відповідно до ст. 173 ГК України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Згідно ст. 174 ГК України, господарські зобов`язання можуть виникати зокрема з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Відповідно до ст. 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 1 ст. 509 ЦК України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).

Частиною 2 ст. 193 ГК України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Згідно ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Частиною 2 ст. 530 ЦК України визначено, якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Судом встановлено, що позивачем було здійснено роботи по демонтуванню спеціальних конструкцій відповідача та здійснено їх зберігання на загальну суму 32 486, 76 грн, які відповідачем не сплачено.

Позивач на адресу відповідача направив відповідну вимогу від 14.09.2022 № 422-НЗ про сплату боргу, яка виконана не була.

Враховуючи вищевикладене та те, що відповідач не надав суду жодних доказів належного виконання свого зобов`язання щодо сплати боргу, як і будь-якого контррозрахунку заборгованості чи заперечень на позов, враховуючи, що строк оплати у відповідності до ч. 2 ст. 530 ЦК України настав, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості за демонтування спеціальних конструкцій відповідача та їх зберігання у розмірі 32 486, 76 грн.

Відповідно до ст. 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно з ст. 74 ГПК України, обов`язок доказування і подання доказів віднесено на сторони. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Статтею 73 ГПК України, встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.

Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

За таких обставин, суд оцінивши подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати позивача по сплаті судового збору у відповідності до положень статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 129, 236-238, 240, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БІЗНЕС-ПАРТНЕР ОПТІМАЛ» (03127, місто Київ, ПРОСПЕКТ 40-РІЧЧЯ ЖОВТНЯ, будинок 100/2, ідентифікаційний код 32932380) на користь КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН» (03056, місто Київ, ПРОСПЕКТ ПЕРЕМОГИ, будинок 35, ідентифікаційний код 03328913) заборгованість у розмірі 32 486 (тридцять дві тисячі чотириста вісімдесят шість) грн 76 коп. та витрати зі сплати судового збору у розмірі 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) грн 00 коп.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.В. Алєєва

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.02.2023
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу108821022
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо оренди

Судовий реєстр по справі —910/12614/22

Рішення від 07.02.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Алєєва І.В.

Ухвала від 28.11.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Алєєва І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні